Dziennikarka lubelskiego oddziału Telewizji Polskiej (programy informacyjne, publicystyczne, reportaże). Posiada bezterminową kartę ekranową. Doświadczenie szkoleniowe w zakresie autoprezentacji i kreowania wizerunku, wystąpień medialnych i publicznych. Współpraca m.in. z KUL, WSPiA, Krajową Szkołą Sądownictwa i Prokuratury.
-
OFERTA
-
Studia podyplomowe
- Akademia Administracji Publicznej
- Akademia Nowych Technologii i Ochrony Danych Osobowych
- Akademia Biznesu i Prawa Mody
- Akademia HR
- Akademia IT
- Akademia Marketera
- Akademia Menedżera
- Akademia Praktyków Prawa
- Akademia Prawa Sądowego
- Akademia Rynku Nieruchomości
- Akademia Rynku Ochrony Zdrowia
- Akademia Transportu Lotniczego
- Akademia Umiejętności Psychologicznych
- Akademia Zarządzania Procesowego
- Akademia Zrównoważonego Rozwoju i Środowiska
- Akademia Compliance
-
MBA
-
Negocjacje i mediacje biznesowe
(edycja XI)
Zobacz także, kierunki które mogą Cię zainteresować
-
Adresaci i atuty studiów
Dla kogo?
- absolwenci studiów wyższych (przede wszystkim kierunków: prawo, psychologia, socjologia, resocjalizacja, ekonomia i zarządzanie);
- osoby, które chcą uzyskać uprawnienia do prowadzenia mediacji w sądzie;
- osoby zaangażowane w działalność związkową;
- prawnicy (adwokaci, prokuratorzy, radcowie prawni);
- menedżerowie różnych szczebli i pracownicy HR;
- właściciele małych i średnich przedsiębiorstw;
- pracownicy działów kadr;
- pracownicy pionów windykacyjnych i prawnych w przedsiębiorstwach i bankach.
Atuty:
- kompleksowe przygotowanie do roli negocjatora i mediatora;
- zdobycie wiedzy i praktycznych umiejętności wykorzystywania alternatywnych metod w rozwiązywaniu sporów i łagodzeniu konfliktów w sferze biznesu;
- program realizowany w partnerstwie z Polskim Centrum Mediacji;
- uzyskanie certyfikatów PCM z zakresu mediacji w sprawach cywilnych-gospodarczych i pracowniczych;
- możliwość wpisu na listę mediatorów sądowych Polskiego Centrum Mediacji (po spełnieniu wymogów formalnych i odbyciu stażu w PCM);
- wykładowcy to praktycy zawodu - prawnicy, ekonomiści, psychologowie i profesjonalni mediatorzy, doradcy ds. rozwiązywania konfliktów, specjaliści posiadający certyfikaty uznawane w UE;
- część zajęć w formie zdalnej.
-
Przesłanki i cele
Negocjacje i mediacje to alternatywa wobec drogi sądowej w biznesie. Szybkie, tanie i polubowne rozwiązanie sporu między partnerami na zasadzie dobrowolności, akceptowalnego porozumienia, bez wygranych i przegranych stron. Instytucja powszechnie stosowana w Europie i na świecie w Polsce zdobywa coraz większe zaufanie, także wśród przedsiębiorców. Mediacja gospodarcza stosowana jest w rozwiniętych krajach od ponad 30 lat. W Europie Zachodniej i Stanach Zjednoczonych na udział w mediacjach decyduje się 90% przedsiębiorców. Mediacje mogą być stosowane w każdym sporze gospodarczym. W Polsce od 1 stycznia 2016 r. obowiązuje Ustawa o zmianie niektórych ustaw w związku ze wspieraniem polubownych metod rozwiązywania sporów. Znajduje się w niej szereg uprawnień proceduralnych i organizacyjnych dotyczących prowadzenia postępowania mediacyjnego. Rośnie też zainteresowanie mediacją. Korzystanie z mediacji online okazało się skuteczną metodą na rozwiązywanie sporów w czasie pandemii. W ostatnich miesiącach w Ministerstwie Sprawiedliwości trwają prace nad nowatorskimi zmiany w kodeksie postępowania cywilnego upowszechniającymi mediacje. Zmiany mają dotyczyć mediacji rodzinnych, pracowniczych oraz gospodarczych.
Program studiów opracowany został we współpracy z Polskim Centrum Mediacji, którego trenerzy i szkoleniowcy zawodowo zajmują się mediacjami od co najmniej 15 lat. Studia są alternatywą dla rozproszonych szkoleń i kursów. Program kształcenia zakłada kompleksowe przygotowanie przyszłych negocjatorów i mediatorów. Zajęcia obejmują zagadnienia z zakresu psychologii konfliktu, negocjacji, mediacji (cywilnych-gospodarczych i pracowniczych) prawa oraz praktyki biznesowej, dotyczące przekształcania sytuacji konfliktowych w konstruktywne rozwiązania. Uczestnicy zdobędą też niezbędną wiedzę i praktyczne umiejętności z zakresu komunikacji interpersonalnej, zachowań asertywnych, budowania pozytywnego wizerunku i podstaw retoryki. W programie położony jest nacisk na praktykę biznesu w sytuacjach konfliktu, ale też taką organizację przedsiębiorstwa, która minimalizuje wystąpienie konfliktu. Zdobytą wiedzę i umiejętności uczestnicy będą mogli wykorzystać w działalności biznesowej, zarządzaniu przedsiębiorstwem, w sądach, działalności społecznej i związkowej.
Partnerem kierunku jest Polskie Centrum Mediacji, które alternatywnymi metodami rozwiązywania sporów zajmuje się od ponad 25 lat. Świadectwo ukończenia studiów umożliwia wpis na listę mediatorów sądowych PCM (po spełnieniu wymogów formalnych) i daje kompetencje do prowadzenia mediacji w sprawach cywilnych-gospodarczych i pracowniczych (certyfikat PCM). Partner kierunku stwarza możliwość odbycia stażu i praktyk mediacyjnych.
Organizacja zajęć:
- świadectwo ukończenia studiów otrzymuje osoba, która ukończyła:
- moduł podstawowy;
- moduł specjalizacyjny;
- moduł dyplomowy.
- zajęcia odbywają się 1-2 razy w miesiącu w formie dwudniowych (sobotnio-niedzielnych) zjazdów;
- W tym 26 godzin zajęć przewidzianych w trybie zdalnym;
- forma zaliczenia i warunek otrzymania świadectwa ukończenia studiów: egzamin końcowy w postaci testu, obowiązkowe uczestnictwo w symulacjach mediacji, zaliczenie poszczególnych bloków tematycznych.
Uczelnia zastrzega sobie prawo do niewielkich zmian w programie lub organizacji zjazdów.
Uruchomienie kierunku jest uzależnione od liczby kandydatów.
Harmonogram studiów przygotowany zostanie po zakończeniu procesu rekrutacji.
W zależności od sytuacji epidemiologicznej w kraju, liczebności zrekrutowanej grupy liczba godzin zdalnych (na odległość) i form on-line może ulec zwiększaniu. - świadectwo ukończenia studiów otrzymuje osoba, która ukończyła:
-
Program
Elementy i podstawy procesu negocjacji i mediacji
- Spotkanie wprowadzające - organizacyjne z kierownikiem studiów;
- Podstawy negocjacji - teoria, strategie, taktyki negocjacyjne;
- Trening technik negocjacyjnych-podstawy;
- Negocjacje w biznesie Strategie i techniki. Relacje z partnerami/klientami;
- Teoria konfliktu. Mechanizmy powstawania, eskalacji i rozwiązywania konfliktów;
- Mediacja a inne alternatywne metody rozwiązywania i rozstrzygania sporów. Akty prawne. Mediacja w Europie i na świecie. Mediacja sądowa i pozasądowa;
- Standardy i zasady prowadzenia mediacji ,przebieg i etapy mediacji. Typy mediacji i różne role mediatora. Etyka i kompetencje mediatora. Monolog mediatora.
Konflikt w biznesie – prawo i ekonomia
- Podstawy prawne funkcjonowania przedsiębiorstw w Polsce;
- Specyfika sporów między gospodarczych. Renegocjowanie umów w biznesie;
- Windykacja długów. Sądowe postępowanie egzekucyjne.
Praktyka mediacji
- Mediacje cywilne-gospodarcze - specyfik, aspekty prawne, ugoda;
- Mediacje cywilne-gospodarcze, mediacje B2B, mediacje sądowe i pozasądowe, procedury i stosowanie - symulacje;
- Mediacje w sporach pracowniczych – specyfika sporu w miejscu pracy, uwarunkowania prawne, udział i rola mediatora;
- Mediacje pracownicze – sądowe i wewnątrzorganizacyjne; konflikt w miejscu pracy, udział mediatorów zewnętrznych i wewnętrznych, lobbing; procedury i stosowanie - symulacje;
- Praktyka mediacji w sądach powszechnych. Oczekiwania sądu wobec mediatorów.
Doskonalenie umiejętności mediacyjnych i negocjacyjnych
- Kompetencje psychologiczne mediatora – podstawy komunikacji interpersonalnej;
- Trening umiejętności komunikacyjnych;
- Emocje i stres w czasie negocjacji/mediacji. Manipulacja, perswazja, wywieranie wpływu;
- Wizerunek i autoprezentacja negocjatora/mediatora. Podstawy retoryki.
Seminarium przygotowujące do egzaminu dyplomowego.
Rozmowa kwalifikacyjna poprzedzająca wpisanie studenta na listę mediatorów PCM.
Egzamin (test).
-
Rekomendacje
Irena Malinowska - Absolwentka studiów podyplomowych Negocjacje i mediacje biznesowe (2016/17)
Program studiów i metod nauczania zgodny z sylabusami. Dostosowany do wymagań stosowanych w mediacji. Zajęcia dydaktyczne ukierunkowane na rzeczywiste potrzeby rynku.
-
Wykładowcy
Anna Kurzępa
dr Przemysław Buczkowski
Adwokat, psycholog, specjalista prawa cywilnego. Zajmuje się obsługą prawną przedsiębiorców w zakresie prawa cywilnego, prawa handlowego i gospodarczego. Pełnomocnik w postępowaniach cywilnych oraz obrońca w sprawach karnych i karnoskarbowych. Mediator i negocjator. Nauczyciel akademicki, adiunkt w Katedrze Prawa Cywilnego Uczelni Łazarskiego w Warszawie, wykładowca w ramach studiów podyplomowych, szkoleniowiec.
Krzysztof Ciepliński
Psycholog, certyfikowany terapeuta, trener. Adiunkt Katedry Psychoterapii i Psychologii Zdrowia KUL. Prowadzi wykłady, seminaria oraz treningi z zakresu diagnozy psychologicznej, wspomagania rozwoju osobistego, dynamiki grupowej, komunikacji interpersonalnej, psychologii zdrowia. Zainteresowania naukowe: psychologia doświadczania wolności.
Magdalena Grudziecka
Wiceprezes zarządu Polskiego Centrum Mediacji . Superwizor mediacji. Certyfikowany wykładowca i trener-szkoleniowiec od 2002 roku. Przeprowadziła ponad 2000 mediacji z różnego zakresu: sprawy karne, rodzinne, cywilne, gospodarcze, pracownicze (w tym ze związkami zawodowymi) społeczne, oświatowe. Współautorka programów szkoleniowych z zakresu mediacji dla sędziów, prokuratorów, kuratorów.
Iwona Jaśkiewicz-Wyrębska
Wykładowca, trener - szkoleniowiec i czynny mediator Polskiego Centrum Mediacji. Doradca ds. rozwiązywania konfliktów. Certyfikat superwizora mediacji. Prowadzi mediacje od 1996 roku w sprawach karnych, rodzinnych, cywilnych, gospodarczych, pracowniczych, społecznych i administracyjnych. Współautorka programów szkoleniowych PCM. Współpraca z Krajową Szkołą Sądownictwa i Prokuratury.
Aleksander Kasprowicz
Radca prawny w Rycak Kancelaria Prawa Pracy i Hr. W okresie ostatnich kilku lat sędzia VII Wydziału Pracy i Ubezpieczeń Społecznych Sądu Rejonowego dla m.st. Warszawy w Warszawie. Wcześniej przez wiele lat był asystentem sędziego w Sądzie Okręgowym w Toruniu. Absolwent UMK w Toruniu. Posiada ponad 20 lat doświadczenia w procesach sądowych z zakresu prawa pracy.
Robert Kaszczyszyn
Mediator, certyfikowany trener i superwizor w zakresie mediacji, certyfikowany doradca ds. rozwiązywania konfliktów. Członek Zespołu ds. Wprowadzenia Mediacji w Polsce. Założyciel i właściciel Ośrodka Mediacji i Negocjacji w Lublinie. Prowadzi mediacje w sprawach karnych, cywilnych, rodzinnych, gospodarczych, z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Wykładowca na licznych uczelniach w Polsce w ramach studiów podyplomowych w zakresie mediacji. Przeprowadził kilka tysięcy udokumentowanych mediacji.
Jerzy Książek
Prezes Polskiego Centrum Mediacji i współzałożyciel PCM. Przewodniczący Społecznej Alternatywnej Rady ds. Rozwiązywania Sporów przy Ministrze Sprawiedliwości. Superwizor mediacji. Wykładowca, trener - szkoleniowiec i mediator od 1995 roku (ponad 2000 przeprowadzonych mediacji z zakresu spraw karnych, rodzinnych, cywilnych, gospodarczych i pracowniczych). Współautor programów szkoleniowych z mediacji dla sędziów, prokuratorów, instytucji państwowych praz międzynarodowych organizacji społecznych.
Mariusz Kurzępa
Sędzia orzekający w sprawach cywilnych od 2002 roku. Obecnie w Sądzie Okręgowym w Lublinie. Wcześniej sędzia Sądu Rejonowego w Puławach oraz sędzia i prezes Sądu Rejonowego w Rykach.
Wykładowca Centrum Kształcenia Podyplomowego Uczelni Łazarskiego od 2010 r. – wykłady z zakresu prawa cywilnego, procedury sądowej oraz zarządzania sądami dla pracowników sądów, aplikantów adwokackich, aplikantów radcowskich, asystentów sędziów i referendarzy sądowych.
Sławomir Wyspiański
Trener biznesu z ponad 20-letnim doświadczeniem w szkoleniach, posiada tytuł MBA i międzynarodowy dyplom Francuskiego Instytutu Zarządzania (IFG). Od kilkunastu lat prowadzi konwersatoria i warsztaty z negocjacji na Uczelni Łazarskiego w ramach studiów podyplomowych „Negocjacje i mediacje”, a także analogiczne warsztaty dla przedsiębiorstw (in company). Zarządza firmą WYSPIAŃSKI CONSULTING, specjalizującą się w doradztwie negocjacyjnym i budowie strategii przedsiębiorstw. Przed założeniem własnej firmy doradczej pracował jako menedżer różnych szczebli w korporacjach międzynarodowych. Jego pasje to żeglarstwo (stopień kapitana jachtowego), a także filmmaking, który stał się jego drugą profesją.
-
Opłaty za studia
Studia Podyplomowe czesne 2 raty 4 raty Negocjacje i mediacje biznesowe
(edycja XI)5 900 zł 6 100 zł 6 300 zł - wpisowe w wysokości 400zł (zaliczane na poczet czesnego)
- 10% zniżki przy zapisie do 30 czerwca i spełnieniu wymogów rekrutacyjnych**
- 20% zniżki dla absolwentów Uczelni Łazarskiego**
*cena obowiązuje do 30.11.2022 r.
**zniżki nie łączą się z innymi zniżkamiTerminy płatności
Płatność jednorazowa
- Opłatę czesnego (pomniejszoną o kwotę wpisowego) uiszcza się jednorazowo w całości 7 dni przed rozpoczęciem zajęć.
Płatność ratalna
Terminy płatności czesnego w dwóch ratach
- I rata - 7 dni przed rozpoczęciem zajęć (pomniejszona o kwotę wpisowego)
- II rata - do 1 lutego 2023 r.
Terminy płatności czesnego w czterech ratach
- I rata - 7 dni przed rozpoczęciem zajęć (pomniejszona o kwotę wpisowego)
- II rata do 15 grudnia 2022 r.
- III rata do 1 lutego 2023 r.
- IV rata do 1 kwietnia 2023 r.
Wpłaty dokonujemy na indywidualny numer subkonta bankowego, które otrzymają Państwo w zwrotnym mailu po rejestracji. Tytułem: ckp_imię i nazwisko kandydata_22/23
-
Partnerzy