logo logo
logo
  • Strona główna
  • Oferta
  • Aktualności
  • O nas
  • Kontakt
  • FAQ
  • Strona główna
  • Oferta
  • Aktualności
  • O nas
  • Kontakt
  • FAQ
Facebook Twitter YouTube LinkedIn
ikona

Regulaminy

długopis APLIKUJ
Sprawdź naszą pełną ofertęstrzałka

Regulamin

studiów podyplomowych, kursów dokształcających oraz szkoleń organizowanych przez Uczelnię Łazarskiego

I. POSTANOWIENIA OGÓLNE

§ 1

1. Regulamin stosuje się do wszystkich uczestników wszystkich rodzajów studiów podyplomowych w tym wszystkich rodzajów Master of Business Administration (MBA…) oraz uczestników kursów dokształcających i szkoleń prowadzonych przez Uczelnię Łazarskiego w Warszawie zwaną dalej „Uczelnią”.

2. Regulamin studiów podyplomowych, kursów dokształcających oraz szkoleń w Uczelni Łazarskiego zwany dalej „Regulaminem” określa:

a) zasady tworzenia, przekształcania i likwidacji studiów podyplomowych, kursów dokształcających oraz szkoleń,

b) warunki rekrutacji na studia podyplomowe i kursy dokształcające oraz szkolenia,

c) zasady organizacji i toku studiów podyplomowych i kursów dokształcających oraz szkoleń

d) prawa i obowiązki uczestników studiów podyplomowych i uczestników kursów dokształcających oraz szkoleń,

e) zasady odpłatności za studia podyplomowe i kursy dokształcające oraz szkolenia,

f) uprawnienia i obowiązki kierownika studiów podyplomowych, kursów dokształcających i koordynatora szkoleń,

g) nadzór nad tymi studiami.

3. Użyte w niniejszym regulaminie terminy oznaczają:

a) Uczelnia – Uczelnia Łazarskiego,

b) CKP – Centrum Kształcenia Podyplomowego - jednostka organizacyjna (centrum dydaktyczne) Uczelni prowadząca, organizująca, administrująca i koordynująca  studia podyplomowe i kursy dokształcające,

c) Dziekan –Dziekan Centrum Kształcenia Podyplomowego Uczelni Łazarskiego, zwany dalej Dziekan CKP

d) Kandydat – osoba ubiegająca się o przyjęcie na studia podyplomowe,

e) Uczestnik- uczestnik studiów podyplomowych , osoba kształcąca się na kursach dokształcających lub szkoleniach,

f) Kierownik studiów podyplomowych – osoba kierująca studiami podyplomowymi, podlegająca merytorycznie i organizacyjnie Dziekanowi CKP, będąca opiekunem merytorycznym Uczestników studiów podyplomowych.

g) Kierownik kursów dokształcających – osoba kierująca kursami dokształcającymi  podlegająca merytorycznie i organizacyjnie Dziekanowi CKP, będąca opiekunem merytorycznym uczestników kursów dokształcających.

h) Koordynator szkolenia – osoba kierująca szkoleniami, podlegająca merytorycznie i organizacyjnie Dziekanowi CKP, będąca opiekunem merytorycznym uczestników szkoleń

II. ZASADY TWORZENIA, PRZEKSZTAŁCANIA I LIKWIDACJI STUDIÓW PODYPLOMOWYCH KURSÓW DOKSZTAŁCAJĄCYCH ORAZ SZKOLEŃ

§ 2

1. Uczelnia może prowadzić studia podyplomowe kursy dokształcające i szkolenia w celu kształcenia nowych umiejętności niezbędnych na rynku pracy w systemie uczenia się przez całe życie.

2. Studia podyplomowe, kursy dokształcające oraz szkolenia mogą być prowadzone w trybie niestacjonarnym (wieczorowym i zaocznym) lub w formie kształcenia na odległość.

3. Studia podyplomowe odbywają się w cyklu semestralnym i trwają nie mniej niż dwa semestry.

4. Studia podyplomowe i kursy dokształcające oraz szkolenia mogą być prowadzone w języku polskim, obcym lub polskim i obcym.

5. Studia podyplomowe i kursy dokształcające oraz szkolenia  w Uczelni są prowadzone przez Centrum Kształcenia Podyplomowego.

6. Organem doradczym w sprawie studiów podyplomowych i kursów dokształcających jest Rada Programowa Centrum Kształcenia Podyplomowego. Rada składa się nie więcej niż 20 osób i w jej skład wchodzą kierownicy studiów podyplomowych i przedstawiciele partnerów.

7. Członków Rady Programowej CKP oraz jej przewodniczącego powołuje Rektor na wniosek Dziekana CKP.

8. Dziekan CKP może powierzyć wykonywanie obowiązków związanych z kierowaniem:

a) studiami podyplomowymi - Kierownikowi studiów podyplomowych,

b) kursami dokształcającymi - Kierownikowi kursów dokształcających

c) szkoleniami - Koordynatorowi Szkoleń

9. Studia podyplomowe i kursy dokształcające mogą być prowadzone wspólnie lub we współpracy z innymi uczelniami, instytucjami naukowymi, podmiotami gospodarczymi, organizacjami społecznymi i publicznymi, również międzynarodowymi, na podstawie zawartego z nimi porozumienia określającego zadania partnerów oraz sposób finansowania i rozliczania studiów.

10. W przypadku studiów podyplomowych i kursów dokształcających tworzonych na zamówienie, Rektor ustala odrębne warunki ich prowadzenia, jeżeli wymagają tego szczególne potrzeby zamawiającego. W tym przypadku określone odrębnie warunki nie mogą być sprzeczne z zasadami kształcenia na studiach podyplomowych i wymaganiami Ustawy Prawo o szkolnictwie wyższym i nauce . W przypadku szkoleń tworzonych na zamówienie Dziekan CKP ustala odrębne warunki ich prowadzenia, jeżeli wymagają tego szczególne potrzeby zamawiającego.

§ 3

1. Zgodę na uruchomieniu studiów podyplomowych, kursów dokształcających i szkoleń podejmuje Rektor na wniosek Dziekana CKP. Rektor może upoważnić Dziekana CKP do podejmowania decyzji w zakresie uruchamiania szkoleń.

2. W przypadku studiów podyplomowych i kursów dokształcających organizowanych wspólnie przez kilka jednostek organizacyjnych, decyzję w sprawie ich powołania, przekształcenia, likwidacji podejmuje Rektor na wniosek Dziekana CKP.

3. Rektor, wydaje zgodę na organizację studiów podyplomowych po ustaleniu przez Senat programów  studiów podyplomowych.

4. Rektor wydaje zgodę na organizację kursów dokształcających po przedstawieniu przez Dziekana CKP  programów tych kursów.  

5. Informacja o uruchamianych szkoleniach jest przekazywana Rektorowi przed ich uruchomieniem.

6. Rektor sprawuje ogólny nadzór nad procesem dydaktycznym studiów podyplomowych, kursów dokształcających i szkoleń.

7. Bezpośrednim przełożonym Uczestników jest  Dziekan CKP.

8. Rektor rozstrzyga w sprawach odwołań od decyzji Dziekana CKP wydawanych w indywidualnych sprawach Uczestników.

§ 4

Program studiów podyplomowych i kursów dokształcających wraz z określeniem efektów uczenia się  ustala  Senat Uczelni na wniosek Dziekana CKP.

III. ZASADY REKRUTACJI NA STUDIA PODYPLOMOWE I KURSY DOKSZTAŁCAJĄCE ORAZ SZKOLENIA

§ 5

1. Uczestnikami studiów podyplomowych mogą być osoby posiadające kwalifikacje pełną  co najmniej na poziomie 6 uzyskaną w systemie szkolnictwa wyższego i nauki. Wyjątek stanowią programy, które wymagają kwalifikacji pełnej na poziomie 7 uzyskaną w systemie szkolnictwa wyższego i nauki.

2. Uczestnikami kursów dokształcających i szkoleń mogą być osoby spełniające wymagania określone przez Dziekana CKP.

3. Osoby nie będące obywatelami polskimi, po spełnieniu warunków rekrutacyjnych, mogą podejmować i odbywać studia podyplomowe na zasadach określonych w ustawie z dnia 20 lipca 2018 r. - Prawo o szkolnictwie wyższym i nauce. W przypadku cudzoziemców wymagany jest dyplom ukończenia studiów wyższych w Polsce albo dyplom ukończenia studiów wyższych za granicą uznany za równoważny z dyplomem polskim lub nostryfikowany na zasadach określonych w odrębnych przepisach.

Zalecane jest pisemne uzyskanie potwierdzenia akceptacji dyplomu zagranicznego przez Narodową Agencję Wymiany Akademickiej.

4. Osoby nie będące obywatelami polskimi, po spełnieniu warunków rekrutacyjnych, mogą być uczestnikami kursów i szkoleń.

5. Decyzję w sprawie przyjęcia  osoby nie będącej obywatelem polskim na studia podyplomowe, kurs dokształcający lub szkolenie podejmuje Rektor  w postaci decyzji administracyjnej. Od decyzji tej przysługuje wniosek do Rektora o ponowne rozpoznanie sprawy.

6. Rekrutacja na studia podyplomowe, kursy dokształcające i szkolenia może odbywać się w systemie on-line. Dziekan CKP podaje do publicznej wiadomości warunki rekrutacji, sposób przeprowadzenia postępowania kwalifikacyjnego oraz rodzaj, termin i miejsce składania dokumentów na studia podyplomowe i kursy dokształcające oraz szkolenia.

7. Kandydat na studia podyplomowe lub kursy dokształcające składa w CKP następujące dokumenty:

a) formularz rekrutacyjny on-line,

b) CV,

c) skan dyplomu ukończenia studiów wyższych

d) potwierdzenie wniesienia opłaty  operacyjnej, która wliczona jest w kwotę całkowitej opłaty za studia/kurs  

e) w ciągu 30 dni od dnia otrzymania informacji o wstępnej kwalifikacji przyjęcia na studia podyplomowe lub kurs:

- dowód osobisty do okazania w celu potwierdzania zgodności podanych danych,

- w przypadku studiów podyplomowych – dostarczenie oryginału dyplomu, wraz z dowodem osobistym w celu potwierdzenia  zgodności podanych danych osobowych i wykształcenia,

- w przypadku kursów dokształcających oraz szkoleń– dokumenty określone przez Dziekana CKP w ogłoszeniu o uruchomieniu kursu/szkolenia i warunkach rekrutacji.

- podpisaną umowę o warunkach odpłatności za studia podyplomowe/kurs.

f) po przyjęciu na studia podyplomowe  Uczestnik jest zobowiązany do podania daty i miejsca urodzenia - dane te są niezbędne do wydania świadectwa ukończenia studiów

§ 6

1. Przyjęcia na studia podyplomowe i kursy dokształcające dokonuje się po przeprowadzeniu postępowania kwalifikacyjnego zgodnego z warunkami rekrutacji, na podstawie dokumentów, o których mowa w § 5 ust. 7.

2. Postępowanie kwalifikacyjne przeprowadza Dziekan CKP lub osoby przez niego upoważnione.

3. Jeżeli liczba kandydatów spełniających warunki rekrutacji, przekracza liczbę miejsc na studiach podyplomowych/kursach o przyjęciu decyduje kolejność zgłoszeń, chyba że warunki rekrutacji stanowią inaczej.

4.  Z zastrzeżeniem § 5 ust. 5 w sprawach  przyjęcia na studia podyplomowe i kursy oraz szkolenia dokształcające rozstrzyga Dziekan CKP po konsultacji z Kierownikiem studiów podyplomowych.  

5. Wyniki postępowania rekrutacyjnego podaje się do wiadomości kandydatów na studia podyplomowe drogą elektroniczną.

6. Z zastrzeżeniem § 5 ust. 5 od rozstrzygnięcia o nieprzyjęciu na studia podyplomowe lub kurs dokształcający przysługuje odwołanie do Rektora w terminie 14 dni od zawiadomienia kandydata o nieprzyjęciu za pośrednictwem Dziekana CKP. Rozstrzygnięcie Rektora, podjęte po rozpatrzeniu odwołania, jest ostateczne.

7. Dziekan CKP przesyła odwołanie Rektorowi w terminie 7 dni od daty otrzymania odwołania.

8. Jeżeli Dziekan CKP uzna, że odwołanie zasługuje w całości na uwzględnienie może wydać nowe rozstrzygnięcie w przedmiocie przyjęcia na studia podyplomowe.

9. Z zastrzeżeniem § 5 ust. 5 rozstrzygnięcie o nieprzyjęciu na studia podyplomowe, kurs lub szkolenie nie jest decyzją administracyjną w rozumieniu przepisów Kodeksu postępowania administracyjnego.

IV. ZASADY ORGANIZACJI I TOKU STUDIÓW PODYPLOMOWYCH ORAZ KURSÓW DOKSZTAŁCAJĄCYCH

§ 7

1. Studia podyplomowe trwają nie krócej niż 2 semestry i umożliwiają uzyskanie kwalifikacji cząstkowych na poziomie 6, 7 albo 8 PRK określone w przepisach wydanych na podstawie art. 7 ust.3 i 4 ustawy z dnia 22 grudnia 2015 r. o Zintegrowanym Systemie kwalifikacji oraz umożliwia uzyskanie co najmniej 30 punktów ECTS oraz obejmują minimum 150 godzin zajęć.

2. Programy, plany i efekty uczenia się studiów podyplomowych i kursów dokształcających przed ich ustaleniem przez Senat mogą być opiniowane przez Radę Programową CKP.

3. Program studiów podyplomowych oraz kursów dokształcających obejmuje przedmioty prowadzące do osiągnięcia założonych przez Uczelnię efektów uczenia się.

4. Program studiów podyplomowych może przewidywać złożenie pracy dyplomowej, projektowej lub egzaminu dyplomowego.  Formę ukończenia studiów podyplomowych określa program studiów podyplomowych ustalonych przez Senat Uczelni

5. Organizacja zajęć na studiach podyplomowych nie musi się pokrywać z kalendarium roku akademickiego określonego dla studiów wyższych.

§ 8

Na początku zajęć Uczestnikom studiów podyplomowych oraz Uczestnikom kursów dokształcających podaje się do wiadomości zasady zaliczania zajęć i zasady zdawania egzaminów, jeśli takie przewidziane są programem.

§ 9

1. Przy zaliczeniach i egzaminach stosuje się następującą skalę ocen :

- celujący 5,5

- bardzo dobry 5,0

- plus dobry 4,5

- dobry 4,0

- plus dostateczny 3,5

- dostateczny 3,0

- niedostateczny 2,0

2. Wymieniona w ust.1 skala ocen ma również zastosowanie przy ocenie pracy dyplomowej, projektowej i przy egzaminie dyplomowym (o ile takie formy są przewidziane).

3. Warunkiem ukończenia studiów podyplomowych jest:

- uzyskanie zaliczeń i zdanie egzaminów, przewidzianych w planie studiów z wynikiem co najmniej dostatecznym,

- pozytywna ocena pracy dyplomowej, projektowej tzn. z wynikiem co najmniej dostatecznym (o ile praca dyplomowa, projektowa jest przewidziana),

-  zdanie egzaminu dyplomowego z wynikiem co najmniej dostatecznym (o ile egzamin jest przewidziany).

4. Uczestnik studiów podyplomowych  ma prawo przystąpić do zaliczenia lub egzaminu poprawkowego w terminie 2 miesięcy od daty ogłoszenia wyniku. W szczególnie uzasadnionych przypadkach, na pisemny wniosek uczestnika, Dziekan CKP może wyrazić zgodę na przystąpienie do egzaminu poprawkowego w innym terminie. Nie ma możliwości poprawy oceny z przedmiotu/modułu po przeprowadzonym egzaminie dyplomowym/obronie pracy dyplomowej/projektowej.

5. W przypadku uzyskania oceny niedostatecznej z egzaminu dyplomowego Uczestnikowi studiów podyplomowych przysługuje prawo do powtórnego przystąpienia do egzaminu poprawkowego w ciągu 6 miesięcy od daty pierwszego egzaminu. W szczególnie uzasadnionych przypadkach, na pisemny wniosek uczestnika, Dziekan CKP może wyrazić zgodę na przystąpienie do powtórnego egzaminu w innym terminie.

6. Uczestnik studiów podyplomowych zdaje egzamin lub uzyskuje zaliczenie u osoby prowadzącej zajęcia lub koordynatora modułu. W uzasadnionym przypadku Dziekan CKP po konsultacji z kierownikiem studiów podyplomowych wyznacza inną osobę przeprowadzającą egzamin lub zaliczenie.

7. W wyjątkowych przypadkach wpisów uzyskanych ocen do protokołu może dokonać Dziekan CKP lub upoważniony do tego Kierownik studiów na podstawie pisemnej (również przesłanej drogą elektroniczną) informacji od wykładowcy lub koordynatora modułu.

§ 10

1. Na ocenę wyniku końcowego studiów podyplomowych  składają się :

- średnia arytmetyczna ocen uzyskanych z egzaminów z wagą 0,6

- ocena pracy dyplomowej /projektowej, egzaminu dyplomowego z łączną wagą 0,4

2. Jeśli nie jest przewidziana praca dyplomowa/projektowa lub egzamin dyplomowy, to wynikiem końcowym jest średnia arytmetyczna ocen ze studiów podyplomowych.

3. W świadectwie ukończenia studiów podyplomowych wpisuje się ostateczny wynik studiów podyplomowych określony zgodnie z następującymi zasadami:

- średnia ocen do 3.24 - dostateczny

- średnia ocen od 3.25 do 3.59 dostateczny plus

- średnia ocen 3.60 do 4.24 dobry

- średnia ocen od 4.25 do 4.59 dobry plus

- średnia od 4.60 i powyżej bardzo dobry

Średnią arytmetyczną ocen zaokrągla się do drugiego miejsca po przecinku.

§ 11

1. Przebieg studiów podyplomowych  jest dokumentowany w:

- protokołach zaliczeń i protokołach egzaminacyjnych,

- protokole obrony pracy dyplomowej bądź projektowej (jeśli taka jest przewidziana programem studiów),

- w rejestrach wydanych świadectw studiów podyplomowych oraz zaświadczeń o uczestnictwie w studiach podyplomowych.

2. Do dokumentacji przebiegu studiów podyplomowych oraz kursów dokształcających zalicza się pracę dyplomową lub projektową (o ile jest przewidziana programem), której jeden egzemplarz wraz  kopiami dokumentów, o których mowa w § 5 ust. 4 pkt e. przechowuje się w archiwum Uczelni.

3. Przebieg kursów dokształcających i szkoleń jest dokumentowany w listach obecności i rejestrach wystawionych dokumentów  potwierdzających ukończenie kursów dokształcających i szkoleń.

V. PRAWA I OBOWIĄZKI UCZESTNIKA STUDIÓW PODYPLOMOWYCH, UCZESTNIKA KURSÓW DOKSZTAŁCAJĄCYCH i SZKOLEŃ

§ 12

1. Uczestnik studiów podyplomowych oraz Uczestnik kursów dokształcających ma prawo do korzystania ze zbiorów bibliotecznych Uczelni, na warunkach określonych w regulaminie biblioteki Uczelni.

2. Uczestnik  studiów podyplomowych oraz uczestnik kursów dokształcających ma prawo do konsultacji z prowadzącymi zajęcia.

3. Uczestnik studiów podyplomowych oraz Uczestnik kursów dokształcających ma prawo do otrzymywania przewidzianych programem materiałów dydaktycznych. Materiały przekazywane są głównie w formie elektronicznej; wyboru formy dokonuje CKP po uzgodnieniu z wykładowcą.

4. Uczestnik studiów podyplomowych oraz Uczestnik kursów dokształcających ma prawo do zgłaszania uwag i postulatów, dotyczących organizacji procesu dydaktycznego i obsługi administracyjnej; uwagi należy kierować do Dziekana CKP.

5. Uczestnik studiów podyplomowych oraz Uczestnik kursów dokształcających może otrzymać zaświadczenie o ich odbywaniu.

6. Zaświadczenie wymienione w ust. 5 wydaje Dziekan CKP lub upoważniona przez niego osoba.

7. Uczestnik studiów podyplomowych po ukończeniu studiów podyplomowych i Uczestnik kursów dokształcających po ukończeniu kursu dokształcającego otrzymują  świadectwo ich ukończenia w jednym egzemplarzu w języku polskim. W przypadku programów Master of Business Administration  (MBA) oraz programów studiów podyplomowych przygotowywanych we współpracy z partnerami instytucjonalnymi wydawany jest dodatkowo uczelniany dyplom ukończenia studiów podyplomowych.

8. Świadectwo ukończenia studiów podyplomowych oraz kursów dokształcających wydaje się na podstawie danych osobowych dostarczonych przez Uczestnika jednostce prowadzącej studia podyplomowe lub kursy dokształcające.

§ 13

1. Uczestnik studiów podyplomowych oraz Uczestnik kursów dokształcających obowiązany jest do:

a) uczestniczenia w zajęciach dydaktycznych przewidzianych planem i harmonogramem studiów podyplomowych/kursów dokształcających oraz przygotowanie się do nich zgodnie ze wskazówkami prowadzących te zajęcia (absencja nie może przekroczyć 30% ).

b) uzyskiwania w terminie zaliczeń i zdania egzaminów przewidzianych programem i planem studiów podyplomowych, kursów dokształcających,

c) wniesienia w terminie opłaty za studia podyplomowe/kursy dokształcające (opłata może być wniesiona przez jednostkę delegującą na studia podyplomowe),

d) złożenia w terminie pracy dyplomowej/ projektowej(o ile taka jest przewidziana).

2. Uczestnik obowiązany jest znać i przestrzegać postanowienia Regulaminu studiów podyplomowych oraz kursów dokształcających i szkoleń.

3. Uczestnik przebywający na terenie Uczelni obowiązany jest przestrzegać przepisów porządkowych obowiązujących w Uczelni.

4. Uczestnik obowiązany jest niezwłocznie powiadomić CKP o zmianie swoich danych osobowych a w szczególności zmian nazwiska, adresu, adresu do korespondencji, adresu do faktury.

5. W razie niepowiadomienia CKP o zmianie nazwiska i adresu do korespondencji, pisma wysłane na podane wcześniej przez Uczestnika nazwisko i adres uważa się za doręczone.

§ 14

1. Uczestnik studiów podyplomowych  zostaje skreślony z listy uczestników studiów podyplomowych a Uczestnik kursu dokształcającego listy uczestników kursów dokształcających w przypadku:

a) nie wniesienia w terminie wymaganych opłat za studia podyplomowe /kursy dokształcające lub gdy,

b) opłaty te nie zostaną  przekazane  przez jednostkę delegującą go na studia podyplomowe/ kursy dokształcające,

c) nie podjęcia studiów podyplomowych/ kursów dokształcających,

d) rezygnacji ze studiów podyplomowych/kursów dokształcających,

e) nie wypełnienia w terminie obowiązków wynikających z programu i planu studiów podyplomowych/kursów dokształcających,

f) rażącego naruszenia niniejszego  Regulaminu, obowiązującego na terenie Uczelni przepisów porządkowych, a także powszechnie uznawanych norm etycznych i obyczajowych.

2. Skreślenia Uczestnika studiów podyplomowych z listy uczestników studiów podyplomowych  oraz skreślenia Uczestnika kursu dokształcającego z listy uczestników kursów dokształcających dokonuje Dziekan CKP lub osoba przez niego upoważniona po konsultacji z Kierownikiem studiów podyplomowych oraz zawiadamia Uczestnika o skreśleniu i jego przyczynach listem poleconym z potwierdzeniem odbioru.

4. Od rozstrzygnięcia  o skreśleniu z listy uczestników studiów podyplomowych oraz z listy uczestników kursów dokształcających przysługuje odwołanie do Rektora w terminie 14 dni od zawiadomienia o skreśleniu za pośrednictwem Dziekana CKP. Rozstrzygniecie Rektora w wyniku rozpoznania odwołania jest ostateczne. Rozstrzygnięcia w sprawach dotyczących skreślenia z listy uczestników nie są decyzjami administracyjnymi w rozumieniu przepisów Kodeksu postępowania administracyjnego.

5. Dziekan CKP przesyła odwołanie Rektorowi w terminie 7 dni od daty otrzymania odwołania.

6. Jeżeli Dziekan CKP uzna że odwołanie zasługuje w całości na uwzględnienie może wydać nowe rozstrzygnięcie w przedmiocie skreślenia z listy uczestników studiów podyplomowych lub uczestników kursów dokształcających.

§ 15

1. Uczestnik studiów podyplomowych skreślony z listy uczestników studiów podyplomowych może ubiegać się o wznowienie studiów podyplomowych w ramach kolejnej edycji tych studiów o ile studia te nadal są prowadzone na Uczelni.

2. W sprawie określonej w ust. 1 rozstrzyga Dziekan CKP w porozumieniu z Kierownikiem studiów podyplomowych, określając warunki wznowienia studiów podyplomowych.

3. O odmowie wznowienia  studiów podyplomowych i jej przyczynach Dziekan CKP zawiadamia Uczestnika studiów podyplomowych listem poleconym z potwierdzeniem odbioru.

4. Od odmowy wznowienia studiów podyplomowych, Uczestnikowi studiów podyplomowych przysługuje odwołanie do Rektora w terminie 14 dni od daty zawiadomienia o odmowie za pośrednictwem Dziekana  CKP. Rozstrzygniecie Rektora w wyniku rozpoznania odwołania jest ostateczne. Rozstrzygnięcia w przedmiocie wznowienia studiów podyplomowych nie są decyzjami administracyjnymi w rozumieniu przepisów Kodeksu postępowania administracyjnego.

5. Dziekan CKP przesyła odwołanie Rektorowi w terminie 7 dni od daty otrzymania odwołania.

6. Jeżeli Dziekan CKP uzna że odwołanie zasługuje w całości na uwzględnienie może wydać nowe rozstrzygnięcie w przedmiocie wznowienia studiów.

6. Wznowienie studiów podyplomowych może nastąpić za zgodą Dziekana CKP. Pod warunkiem, że dane studia są przewidziane w ofercie programowej Uczelni.  

§ 16

Prawa i obowiązki Uczestników szkoleń określa każdorazowo Dyrektor CKP w programie szkolenia.

VI. ZASADY ODPŁATNOŚCI ZA STUDIA PODYPLOMOWE, KURSY DOKSZTAŁCAJĄCE ORAZ SZKOLENIA

§ 17

1. Studia podyplomowe, kursy dokształcające oraz szkolenia są odpłatne.

2. Warunki odpłatności za studia podyplomowe oraz kursy dokształcające określa umowa zawarta w formie pisemnej między Uczelnią a /Uczestnikiem.

3. Zasady pobierania i wysokość opłat za studia podyplomowe w Uczelni określa Prezydent, a za kursy i szkolenia Dziekan CKP działający z upoważnienia Prezydenta.

4. Uregulowanie wszystkich opłat za studia podyplomowe oraz kursy dokształcające jest warunkiem koniecznym do dopuszczenia do egzaminu dyplomowego, obrony pracy dyplomowej lub projektowej (o ile takie formy są przewidziane) i wydania świadectwa ukończenia studiów podyplomowych lub dokumentu potwierdzającego ukończenie kursu dokształcającego.

VII. OBOWIĄZKI KIEROWNIKA STUDIÓW PODYPLOMOWYCH, KIEROWNIKA KURSÓW DOKSZTAŁCAJĄCYCH I KOORDYNATORA SZKOLEŃ ORAZ NADZÓR NAD TYMI FORMAMI KSZTAŁCENIA

§ 18

1. Szczegółowe obowiązki Kierownika studiów podyplomowych, Kierownika kursów i Koordynatora szkoleń określa Dziekan CKP.

2. Do obowiązków Kierownika studiów i Kierownika kursów dokształcających należy:

a. prowadzenie akcji promocyjnej i rekrutacyjnej,

b. zapewnienie odpowiedniego poziomu kształcenia przez dobór wykładowców i monitorowania przebiegu zajęć (ankiety, hospitacje, rozmowy z Uczestnikami),

c. zapewnienie zastępstwa lub zmiana organizacji zajęć w przypadku nieobecności wykładowcy na zajęciach,

d. pełnienie 2 godzinnego dyżuru w trakcie każdego zjazdu, w czasie umożliwiającym Uczestnikom korzystanie z niego,

e. udział w inauguracji i zakończeniu roku akademickiego,

f. zorganizowanie i przewodniczenie komisji odbioru pracy zaliczeniowej lub egzaminu, jeżeli takie rozwiązania przewiduje program studiów podyplomowych,

g. przygotowanie harmonogramu studiów podyplomowych/kursów dokształcających przed rozpoczęciem zajęć,

h. składanie wniosków do kierownictwa Uczelni w zakresie aktualizacji programu studiów podyplomowych/kursów dokształcających,

i. złożenie raportu o przebiegu studiów podyplomowych/kursów dokształcających.

VIII. PRZEPISY KOŃCOWE

§ 18

Zmiany niniejszego Regulaminu następują w trybie przewidzianym do jego wprowadzenia.

§ 19

Niniejszy Regulamin wchodzi w życie z dniem 01 października 2019 r.

§ 20

1. Traci moc Zarządzanie Rektora Uczelni Łazarskiego nr 12/2018 z dnia 28 maja 2018 r. w sprawie Regulaminu studiów podyplomowych, kursów dokształcających oraz szkoleń organizowanych przez Uczelnię Łazarskiego w Warszawie.

2. Studia podyplomowe oraz kursy dokształcające prowadzone w dniu wejścia w życie niniejszego Regulaminu prowadzone są do ich zakończenia na zasadach dotychczasowych.

Pliki do pobrania:

  • Zarzadzenie_Prezydenta_nr_12_2015.pdf
  • Regulamin_studiow_podyplomowych_1_pazdziernik_2019.pdf
  • Zarzadzenie_Prezydenta_nr_22_2019.pdf
  • 2021_09_02_Zarzadzenie_22_ceny_CKP_21_22.pdf
logo logo
logo

ul. Świeradowska 43
02-662 Warszawa
Sektor "E", pokój 56

e-mail: ckp@lazarski.edu.pl

tel. 501 622 513*
*(w przypadku zajętej linii prosimy o pozostawienie sms w celu kontaktu zwrotnego)

ckp.lazarski.pl

  • Oferta
  • Aktualności
  • Kontakt
  • O nas
  • Słuchacze o nas
  • Partnerzy
  • Zespół
  • Zasady rekrutacji
  • Regulaminy

odwiedź nas na:

Facebook Twitter YouTube LinkedIn
skontaktuj
ikona Projekt : Laboratorium Artystyczne