Dziennikarka lubelskiego oddziału Telewizji Polskiej (programy informacyjne, publicystyczne, reportaże). Posiada bezterminową kartę ekranową. Doświadczenie szkoleniowe w zakresie autoprezentacji i kreowania wizerunku, wystąpień medialnych i publicznych. Współpraca m.in. z KUL, WSPiA, Krajową Szkołą Sądownictwa i Prokuratury.
-
OFERTA
-
Studia podyplomowe
- Akademia Administracji Publicznej
- Akademia Nowych Technologii i Ochrony Danych Osobowych
- Akademia Biznesu i Prawa Mody
- Akademia HR
- Akademia IT
- Akademia Marketera
- Akademia Menedżera
- Akademia Praktyków Prawa
- Akademia Prawa Sądowego
- Akademia Rynku Nieruchomości
- Akademia Rynku Ochrony Zdrowia
- Akademia Transportu Lotniczego
- Akademia Umiejętności Psychologicznych
- Akademia Zarządzania Procesowego
- Akademia Zrównoważonego Rozwoju i Środowiska
- Akademia Compliance
-
MBA
- Master of Business Administration (MBA ESG)
- Master of Business Administration (MBA w Budownictwie)
- Master of Business Administration (MBA Energetyka)
- Master of Business Administration (MBA w Lotnictwie)
- Master of Business Administration (MBA w Ochronie Zdrowia)
- Master of Business Administration (MBA Zarządzanie)
-
Mediacje rodzinne i karne
(edycja XI)
Zobacz także, kierunki które mogą Cię zainteresować
-
Adresaci i atuty studiów
Dla kogo?
- absolwenci studiów wyższych (przede wszystkim kierunków: prawo, psychologia, pedagogika, socjologia, resocjalizacja, ekonomia i zarządzanie);
- osoby, które chcą uzyskać uprawnienia do prowadzenia mediacji w sądzie;
- osoby zaangażowane w działalność związkową;
- pracownicy pomocy społecznej;
- pracownicy poradni psychologiczno-pedagogicznych, placówek resocjalizacyjnych i ośrodków wychowawczych;
- kuratorzy sądowi;
- praktykujący prawnicy (adwokaci, prokuratorzy, radcowie prawni).
Atuty:
- kompleksowe przygotowanie do roli mediatora w sprawach karnych, nieletnich i rodzinnych;
- zdobycie wiedzy i praktycznych umiejętności wykorzystywania alternatywnych metod w rozwiązywaniu sporów i łagodzeniu konfliktów;
- program realizowany w partnerstwie z Polskim Centrum Mediacji;
- rozwinięcie kompetencji do prowadzenia mediacji w sprawach karnych, rodzinnych i nieletnich (certyfikat Polskiego Centrum Mediacji);
- możliwość odbycia stażu, praktyki, przeprowadzenia pierwszych mediacji w ramach działalności PCM;
- wykładowcy to praktycy w swoich zawodach, m.in. specjaliści PCM - profesjonalni mediatorzy, doradcy ds. rozwiązywania konfliktów, posiadający certyfikaty uznawane w UE;
- część zajęć w formie zdalnej.
Mediatorem może zostać osoba, która:
- ukończyła minimum 18 rok życia, jeśli chce zajmować się sprawami cywilnymi,
- ukończyła 26 rok życia, jeśli chce zajmować się wszystkimi pozostałymi sprawami,
- ma obywatelstwo polskie,
- ma pełnię praw cywilnych,
- nie była karana za przestępstwo o charakterze umyślnym,
- ma wiedzę i umiejętności, które pozwalają wykonywanie zadań związanych bezpośrednio z mediacją.
-
Przesłanki i cele
Mediacje - wsparcie dla osób w konflikcie, alternatywa dla drogi sądowej, porozumienie wspomagające budowanie prawidłowych relacji międzyludzkich. To dobrowolne i akceptowalne porozumienie bez wygranych i przegranych stron. Mediacje są metodą powszechnie stosowaną w Europie i na świecie. Zmiany w polskim prawie także idą w kierunku wspierania polubownych metod rozwiązywania sporów. Widać to w statystykach. W 2021 roku w stosunku do roku 2013 liczba spraw skierowanych do mediacji wzrosła niemalże dwuipółkrotnie z 13 370 do 32 580 spraw (dane Wydziału Statystycznej Informacji Zarządczej Departamentu Strategii i Funduszy Europejskich Ministerstwa Sprawiedliwości). Ponadto w 2019 roku weszła w życie ustawa o nieodpłatnej pomocy prawnej, a to oznacza, że nieodpłatna mediacja jest dostępna w wyznaczonych do tego punktach w polskich miastach. W Ministerstwie Sprawiedliwości trwają prace nad nowatorskimi zmiany w kodeksie postępowania cywilnego upowszechniającymi mediacje. Zmiany mają dotyczyć mediacji rodzinnych (w obszarach zniesienia współwłasności, działu spadku, podziału majątku wspólnego) jak i mediacji pracowniczych oraz gospodarczych.
Program studiów opracowany został we współpracy z Polskim Centrum Mediacji, którego trenerzy i szkoleniowcy zawodowo zajmują się mediacjami od co najmniej 15 lat. Studia są alternatywą dla rozproszonych szkoleń i kursów. Celem programu kształcenia jest: kompleksowe przygotowanie przyszłych mediatorów do prowadzenia mediacji w sprawach karnych, nieletnich sprawców czynu karalnego, rodzinnych oraz cywilnych (w aspekcie sporów okołorozwodowych), kształtowanie praktycznych umiejętności przekształcania sytuacji konfliktowych w konstruktywne rozwiązania; zdobycie wiedzy i umiejętności z zakresu komunikacji interpersonalnej oraz psychologii konfliktu. Pierwsza część zajęć obejmuje zagadnienia z zakresu psychologii, teorii konfliktu, negocjacji i komunikacji interpersonalnej, a przekazywana wiedza ma uczyć przekształcania sytuacji konfliktowych w konstruktywne rozwiązania. Drugi moduł to teoretyczne i prawne podstawy postępowania mediacyjnego oraz praktyczne warsztaty z symulacji mediacji. Studenci zdobytą wiedzę i umiejętności będą mogli wykorzystać w sądach, placówkach resocjalizacyjnych, edukacyjnych oraz działalności społecznej. Ponadto ośrodki pomocy społecznej, realizując zapisy znowelizowanej Ustawy o wspieraniu rodziny i systemie pieczy zastępczej coraz częściej wyrażają zainteresowanie angażowaniem profesjonalnych mediatorów do rozwiązywania sporów w rodzinie i jej otoczeniu. Rośnie też potrzeba podnoszenia kompetencji w tym kierunku przez asystentów rodziny.
Partnerem kierunku jest Polskie Centrum Mediacji, które alternatywnymi metodami rozwiązywania sporów zajmuje się od ponad 25 lat. Świadectwo ukończenia studiów oraz otrzymanie Certyfikatu Mediatora PCM (z zakresu spraw karnych, nieletnich i rodzinnych) umożliwia wpis na listę mediatorów sądowych PCM (po spełnieniu wymogów formalnych i merytorycznych w oddziałach PCM) i daje kompetencje do prowadzenia mediacji w sprawach karnych, nieletnich i rodzinnych.Partner kierunku stwarza możliwość odbycia stażu i praktyk mediacyjnych. Zgodnie z obowiązującymi przepisami mediacje w sprawach karnych, nieletnich i rodzinnych prowadzą ośrodki mediacyjne, w tym PCM, jako instytucje godne zaufania lub pojedynczy mediatorzy wpisani na listy prowadzone przez prezesów sądów okręgowych. Sprawy kierowane z sądów do mediacji są przesyłane na adresy ośrodków, w których przekazywane są mediatorom. Po ukończeniu studiów można też podjąć niezależną działalność - wtedy dyplomy PCM umożliwiają wpis na listę stałych mediatorów prowadzonych przez prezesów sądów. PCM wydaje na prośbę mediatora rekomendacje, a ten samodzielnie stara się o wpis na listę.
-
Organizacja studiów
Wymagania rekrutacyjne:
Dyplom ukończenia studiów wyższych co najmniej I stopnia.
* https://ckp.lazarski.pl/zasady-rekrutacji/
* https://ckp.lazarski.pl/regulaminy/Organizacja zajęć:
- studia trwają dwa semestry;
- zajęcia rozpoczynają się w II połowie października, zajęcia odbywają się 1-2 razy w miesiącu w formie dwudniowych (sobotnio-niedzielnych) zjazdów w godz.9-17;
- W tym nie więcej niż 20% godzin zajęć przewidzianych w formie zdalnej.
Warunkiem ukończenia studiów jest:
- egzamin końcowy w postaci testu, obowiązkowe uczestnictwo w symulacjach mediacji, zaliczenie poszczególnych bloków tematycznych;
- świadectwo ukończenia studiów otrzymuje osoba, która ukończyła:
- moduł podstawowy;
- moduł specjalizacyjny;
- moduł dyplomowy.
Uczelnia zastrzega sobie prawo do niewielkich zmian w programie lub organizacji zjazdów.
Uruchomienie kierunku jest uzależnione od liczby kandydatów.
Harmonogram studiów przygotowany zostanie po zakończeniu procesu rekrutacji. -
Wstępny terminarz:
21-22.X.23(z), 04-05.XI.23(s), 25-26.XI.23(s), 09-10.XII.23(z), 13.I.24(s), 27-28.I.24(s), 10-11.II.24(s), 24-25.II.24(s), 09-10.III.23(s), 23-24.III.24(s), 13.IV.24(s), 27-28.IV.24(s), 11.V.24(s)
Informujemy, że są to wstępne daty zjazdów. Dokładny i pełny harmonogram dostępny będzie na Wirtualnej Uczelni na początku października.
-
Rekomendacje
Katarzyna Marek - Absolwentka studiów podyplomowych Mediacje rodzinne i karne (2016/17)
Zajęcia prowadzone przez profesjonalistów z dużym doświadczeniem. Zdobyłam wszechstronną wiedzę i umiejętności, dzięki czemu czuję się gotowa do rozpoczęcia nowej drogi w mojej karierze zawodowej.
Małgorzata Karwowska - Absolwentka studiów podyplomowych Mediacje rodzinne i karne (2016/17)
Centrum Kształcenia Podyplomowego Uczelni Łazarskiego poleciłabym każdemu, kto chce poszerzyć swoją wiedzę i podnieść kompetencje zawodowe. Kadra dydaktyczna jest doskonale przygotowana i zaangażowana w przekazanie swojej wiedzy. Wykładowcy wiedzę przekazali w sposób praktyczny. Życzliwie odpowiadali na wszystkie pytania i przygotowywali materiały dydaktyczne. Na uczelni przez cały czas panowała przyjazna atmosfera.
Honorata Bielska - Absolwentka studiów podyplomowych Mediacje rodzinne i karne (2016/17)
Studia podyplomowe są na dobrym poziomie. Widoczne przygotowanie merytoryczne i fachowość wykładowców-praktyków. Poruszana na zajęciach problematyka istotna i użyteczna dla mojej przyszłej kariery zawodowej.
Marta Olszewska - Absolwentka studiów podyplomowych Mediacje rodzinne i karne (2016/17)
Studia o bardzo przemyślanym programie. Żaden przedmiot, ani wykładowca nie znaleźli się tam przypadkowo. Wykładowcy zawsze cierpliwie wyjaśniali niezrozumiałe zagadnienia i odpowiadali na każde pytanie. Studia są solidną bazą do rozpoczęcia zawodu mediatora.
Katarzyna Lewandowska - Absolwentka studiów podyplomowych Mediacje rodzinne i karne (2022/23)
Serdecznie polecam kierunek! Profesjonalne prowadzenie zajęć, dużo praktyki, świetni wykładowcy - wszyscy to praktycy. Studia rewelacyjnie przygotowują do wykonywania zawodu mediatora.
Joanna Kaczmarek - Absolwentka studiów podyplomowych Mediacje rodzinne i karne (2022/23)
Warunki i program studiów oceniam pozytywnie. Dużo zajęć praktycznych, które ułatwiają zrozumienie późniejsze wykonywania zawodu mediatora.
Katarzyna Raczyk - Absolwentka studiów podyplomowych Mediacje rodzinne i karne (2022/23)
Studia podyplomowe, które w pełni spełniły moje oczekiwania. Warsztaty prowadzone bardzo profesjonalnie. Jeżeli ktoś chce zdobyć doświadczenie w prowadzeniu mediacji te studia w 100% nie zawiodą jego oczekiwań.
Sylwia Vancio - Absolwentka studiów podyplomowych Mediacje rodzinne i karne (2022/23)
Jestem bardzo zadowolona ze studiów podyplomowych. Polecam każdemu. Wykładowcy prowadzą zajęcia bardzo profesjonalnie. Sporo zajęć jest praktycznych.
Urszula Wołosewicz - Absolwentka studiów podyplomowych Mediacje rodzinne i karne (2022/23)
Kierunek uważam za bardzo przydatny zarówno jeśli chodzi o możliwość poszerzenia wiedzy z zakresu pracy mediatora, jak również kompetencje miękkie. Dużo ciekawych warsztatów z udziałem specjalistów pozwoliły mi nabyć umiejętności praktycznych.
Karolina Moszczyńska - Absolwentka studiów podyplomowych Mediacje rodzinne i karne (2022/23)
Studia są bardzo dobrym przygotowaniem do zawodu mediatora. Kadra jest przygotowana i otwarta na współpracę w przyszłości. Ze swojej strony polecam Uczelnię Łazarskiego wraz ze współpracą z PCM.
-
Wykładowcy
Anna Kurzępa
dr Przemysław Buczkowski
Adwokat, psycholog, specjalista prawa cywilnego. Zajmuje się obsługą prawną przedsiębiorców w zakresie prawa cywilnego, prawa handlowego i gospodarczego. Pełnomocnik w postępowaniach cywilnych oraz obrońca w sprawach karnych i karnoskarbowych. Mediator i negocjator. Nauczyciel akademicki, adiunkt w Katedrze Prawa Cywilnego Uczelni Łazarskiego w Warszawie, wykładowca w ramach studiów podyplomowych, szkoleniowiec.
Krzysztof Ciepliński
Psycholog, certyfikowany terapeuta, trener. Adiunkt Katedry Psychoterapii i Poradnictwa Psychologicznego w Akademii Pedagogiki Specjalnej im. Marii Grzegorzewskiej. Wcześniej pracownik naukowy KUL. Prowadzi wykłady, seminaria oraz treningi z zakresu diagnozy psychologicznej, wspomagania rozwoju osobistego, dynamiki grupowej, komunikacji interpersonalnej, psychologii zdrowia. Zainteresowania naukowe: psychologia doświadczania wolności.
dr Magdalena Grudziecka
Prezes zarządu Polskiego Centrum Mediacji. Sekretarz w dwóch kadencjach Społecznej Rady ds. Alternatywnych Metod Rozwiązywania Sporów przy Ministrze Sprawiedliwości. Superwizor mediacji. Certyfikowany wykładowca i trener-szkoleniowiec od 2002 roku. Przeprowadziła kilka tysięcy mediacji sądowych i pozasądowych z różnego zakresu: sprawy karne, rodzinne, cywilne, gospodarcze, pracownicze (w tym ze związkami zawodowymi) społeczne, oświatowe. Współautorka programów szkoleniowych z zakresu mediacji dla wymiaru sprawiedliwości, biznesu i uczelni. Autorka pracy doktorskiej pt.: Etos pracy mediatora.
Iwona Jaśkiewicz-Wyrębska
Mediator, trener, superwizor, wykładowca. Prowadzi Mediacje od 1998 roku w sprawach karnych, rodzinnych, cywilnych, gospodarczych, pracowniczych, społecznych, z nieletnymi i administracyjnych.
Członek założyciel Polskiego Centrum Mediacji, pierwszy prezes I Oddziału PCM, pierwsza przewodnicząca grupy trenerskiej, autorka publikacji z rozwiązywania konfliktów. Prowadzi mediacje pomiędzy włazami dzielnicy a wspólnotami mieszkaniowymi. Na zlecenie Ministerstwa Edukacji prowadziła mediacje pomiędzy władzami samorządowymi a lokalnymi społecznościami i podmiotami gospodarczymi. W ramach wspierania inicjatyw obywatelskich wpierała procesy porozumiewania się zagrożonych partnerstw w projektach Eqell. Ma doświadczenia w prowadzeniu mediacji z mniejszościami narodowymi i mediacji gospodarczych. W 1999 roku wpisana na listę jako mediator sądu arbitrażowego w Warszawie. Współzałożycielka Polskiego Centrum Mediacji, wcześniej współpracująca w ramach zespołu ds. wprowadzania mediacji w Polsce.
Mediacją zajmuje się od 1997r. a szkolenia z zakresu mediacji i negocjacji prowadzi od 2000r. W ramach projektów unijnych prowadziła szkolenia dla sędziów i prokuratorów z zakresu mediacji gospodarczych na zlecenie Krajowej Szkoły Sądów i Prokuratury. Jako wykładowca współpracuje na stałe z kilkoma uczelniami wyższymi prowadząc min. zajęcia z mediacji. Mediator Komisji Nadzoru Finansowego.
Jolanta Kaczorek
Mediator, trener-szkoleniowiec Polskiego Centrum Mediacji, doradca ds. rozwiązywania konfliktów.
Certyfikat superwizora mediacji.
Robert Kaszczyszyn
Mediator, certyfikowany trener i superwizor w zakresie mediacji, certyfikowany doradca ds. rozwiązywania konfliktów. Członek Zespołu ds. Wprowadzenia Mediacji w Polsce. Założyciel i właściciel Ośrodka Mediacji i Negocjacji w Lublinie. Prowadzi mediacje w sprawach karnych, cywilnych, rodzinnych, gospodarczych, z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Wykładowca na licznych uczelniach w Polsce w ramach studiów podyplomowych w zakresie mediacji. Przeprowadził kilka tysięcy udokumentowanych mediacji.
dr Jerzy Książek
Wiceprezes Polskiego Centrum Mediacji i współzałożyciel PCM. Przewodniczący Społecznej Rady ds. Alternatywnych Metod Rozwiązywania Sporów przy Ministrze Sprawiedliwości. Superwizor mediacji. Wykładowca, trener - szkoleniowiec i mediator od 1995 roku (kilka tysięcy przeprowadzonych mediacji sądowych i pozasądowych z zakresu spraw karnych, rodzinnych, cywilnych, gospodarczych i pracowniczych). Współautor programów szkoleniowych z zakresu mediacji dla wymiaru sprawiedliwości, uczelni i biznesu. Autor pracy doktorskiej z zakresu mediacji rodzinnych: Rola mediacji w sytuacji rozwodu. Na podstawie badań socjologicznych mediatorów warszawskich sądów okręgowych i rodzicielskich planów wychowawczych.
Wojciech Kudarewko
Prawnik, absolwent Wydziału Prawa i Administracji UMK w Toruniu. Mediator Polskiego Centrum Mediacji od 2004 roku (ponad 1000 postępowań mediacyjnych). Trener w obszarze prawnych aspektów mediacji cywilnej oraz karnej.
Mariusz Kurzępa
Sędzia orzekający w sprawach cywilnych od 2002 roku. Obecnie w Sądzie Okręgowym w Lublinie. Wcześniej sędzia Sądu Rejonowego w Puławach oraz sędzia i prezes Sądu Rejonowego w Rykach.
Wykładowca Centrum Kształcenia Podyplomowego Uczelni Łazarskiego od 2010 r. – wykłady z zakresu prawa cywilnego, procedury sądowej oraz zarządzania sądami dla pracowników sądów, aplikantów adwokackich, aplikantów radcowskich, asystentów sędziów i referendarzy sądowych.
Sławomir Wyspiański
Trener biznesu z ponad 20-letnim doświadczeniem w szkoleniach, posiada tytuł MBA i międzynarodowy dyplom Francuskiego Instytutu Zarządzania (IFG). Od kilkunastu lat prowadzi konwersatoria i warsztaty z negocjacji na Uczelni Łazarskiego w ramach studiów podyplomowych „Negocjacje i mediacje”, a także analogiczne warsztaty dla przedsiębiorstw (in company). Zarządza firmą WYSPIAŃSKI CONSULTING, specjalizującą się w doradztwie negocjacyjnym i budowie strategii przedsiębiorstw. Przed założeniem własnej firmy doradczej pracował jako menedżer różnych szczebli w korporacjach międzynarodowych. Jego pasje to żeglarstwo (stopień kapitana jachtowego), a także filmmaking, który stał się jego drugą profesją.
-
Program
Moduł I. Elementy i podstawy procesu negocjacji i mediacji
- Spotkanie wprowadzające kierownika studiów
- Podstawy negocjacji – teoria, strategie, taktyki negocjacyjne
- Trening technik negocjacyjnych
- Teoria konfliktu. Mechanizmy powstawania, eskalacji i rozwiązywania konfliktów
- Alternatywne metody rozwiązywania sporów w Polsce. Podstawy, specyfika i standardy prowadzenia mediacji
- Standardy i zasady prowadzenia mediacji. Rola i kompetencje mediatora
Moduł II. Mediacje w praktyce
- Praktyka mediacji w sądach powszechnych. Oczekiwania wobec mediatorów
- Mediacje w sprawach karnych i nieletnich sprawców czynów karalnych - podstawy prawne
- Mediacje w sprawach karnych - specyfika mediacji karnych, sprawy najczęściej kierowane do mediacji z policji, sądów i prokuratury, symulacje
- Mediacje w sprawach karnych - symulacje
- Mediacje w sprawach karnych w relacjach: ofiara- sprawca - rodzina
- Mediacje w sprawach nieletnich sprawców czynów karalnych - symulacje
- Mediacje w sprawach rodzinnych - aspekty prawne, elementy prawa rodzinnego, spory majątkowe, skutki prawne rozwodu, separacji, alimenty dla dzieci, współmałżonka, rodziców
- Mediacje rodzinne w sprawach o zachowek, dział spadku, alimentów dla rodziców- symulacje mediacji pozasądowej i sądowej
- Mediacje w sprawach rodzinnych - rozwód małżonków symulacje
- Mediacje w sprawach rodzinnych - podział majątku wspólnego - symulacje
- Mediacje w sprawach cywilnych w sporach rodzinnych, uwarunkowania prawne, sytuacja dziecka w czasie i po rozwodzie rodziców, porozumienie rodzicielskie, plan wychowawczy, alimenty dla dziecka - opieka w zrównoważonych okresach a finansowanie potrzeb dzieci; alimenty a 500+
- Mediacje w sprawach rodzinnych - porozumienie rodzicielskie rozwodzących się małżonków
- Mediacje w sprawach rodzinnych - zmiana opieki nad dziećmi po rozwodzie
- Konflikt z prawem i przemoc w rodzinie w aspekcie działań policji
- Pomoc prawna dla ofiar przestępstw. Prawa poszkodowanych. Rola pełnomocnika w negocjacjach prawniczych i mediacji.
Moduł III. Doskonalenie umiejętności mediacyjnych i negocjacyjnych
- Psychologia rodziny. Cykl życia rodziny. Specyfika i potrzeby rodzin dysfunkcyjnych. Trudności wychowawcze
- Kompetencje psychologiczne mediatora - podstawy komunikacji interpersonalnej;
- Trening umiejętności komunikacyjnych
- Emocje i stres w czasie negocjacji/mediacji
- Wizerunek i autoprezentacja negocjatora/mediatora
Moduł IV. Seminarium przygotowujące do egzaminu dyplomowego
Egzamin dyplomowy (test)
Rozmowa kwalifikacyjna poprzedzająca wpisanie studenta na listę mediatorów PCM
-
Opłaty za studia
Studia Podyplomowe czesne 2 raty 4 raty Mediacje rodzinne i karne
(edycja XI)6 500 zł 6 700 zł 6 900 zł - wpisowe w wysokości 400zł (opłata operacyjna zaliczana na poczet czesnego)
- 10% zniżki przy zapisie do 30 czerwca i spełnieniu wymogów rekrutacyjnych**
- 20% zniżki dla absolwentów Uczelni Łazarskiego**
*cena obowiązuje do 30.11.2023 r.
**zniżki nie łączą się z innymi zniżkamiTerminy płatności
Płatność jednorazowa
- Opłatę czesnego (pomniejszoną o kwotę wpisowego) uiszcza się jednorazowo w całości 7 dni przed rozpoczęciem zajęć.
Płatność ratalna
Terminy płatności czesnego w dwóch ratach
- I rata - 7 dni przed rozpoczęciem zajęć (pomniejszona o kwotę wpisowego)
- II rata - do 1 lutego 2024 r.
Terminy płatności czesnego w czterech ratach
- I rata - 7 dni przed rozpoczęciem zajęć (pomniejszona o kwotę wpisowego)
- II rata do 15 grudnia 2023 r.
- III rata do 1 lutego 2024 r.
- IV rata do 1 kwietnia 2024 r.
Wpłaty dokonujemy na indywidualny numer subkonta bankowego -Tytułem: ckp_imię i nazwisko kandydata_23/24
-
Zasady rekrutacji
- Terminy i wymagania rekrutacyjne opisane są w zakładkach poszczególnych kierunków.
- Kandydaci muszą posiadać dyplom ukończenia studiów wyższych (tytuł zawodowy: licencjat, inżynier, lekarz, magister) lub odpis dyplomu doktorskiego **
- Należy wypełnić formularza zgłoszeniowy i złożyć komplet wymaganych dokumentów.
- Dokonać opłaty rekrutacyjnej w wysokości 400zł (opłata operacyjna zaliczana na poczet czesnego).
- O przyjęciu decyduje kolejność zgłoszeń.
**W przypadku kandydatów posiadających dyplom zagraniczny i chcących kontynuować naukę w Polsce na poziomie podyplomowym, istnieją odrębne przepisy dotyczące uznawania dyplomów ukończenia studiów wyższych, wydanych w innych krajach.
Sprawdź szczegóły, aby dowiedzieć się, czy Twój zagraniczny dyplom wymaga dodatkowego procesu uznawania (nostryfikacji), aby umożliwić Ci rozpoczęcie studiów podyplomowych/MBA w Polsce: kliknij TU
Warunkiem przyjęcia zgłoszenia na studia jest:
- wypełnienie formularza zgłoszeniowego, który dostępny jest na stronie https://ckp-rekrutacja.lazarski.pl/;
- dostarczenie skanu dyplomu ukończenia szkoły wyższej (stary dyplom - podpisany w miejscu przeznaczonym na podpis posiadacza. Dyplom bez podpisu uznawany jest za nieważny) Dyplomy nowej generacji nie mają miejsca na podpis.
- CV;
- opłaty wpisowego w wysokości 400 zł (opłata operacyjna zaliczana na poczet czesnego);
- Wpłaty dokonujemy na indywidualny numer subkonta bankowego - Tytułem: ckp_imię i nazwisko kandydata_23/24
Jeśli posiadasz dyplom potwierdzający ukończenie studiów wyższych wydany przez zagraniczną uczelnię, pamiętaj dodatkowo skompletować:
- dyplom potwierdzający ukończenie studiów wyższych oraz dodatku/suplementu - zalegalizowanym lub zaopatrzonym w klauzulę apostille (oryginał do wglądu),
- tłumaczenia powyższych dokumentów na język polski, sporządzonych lub poświadczonych przez tłumacza przysięgłego.
OSOBA PRZYJĘTA NA STUDIA, PO OTRZYMANIU INFORMACJI O URUCHOMIENIU STUDIÓW, JEST ZOBLIGOWANA DO PRZEDŁOŻENIA W DZIEKANACIE CKP UCZELNI ŁAZARSKIEGO:
- Oryginał dyplomu ukończenia studiów wyższych oraz dowód osobisty - dokumenty w celu ich weryfikacji należy okazać na wyznaczonych dyżurach Dziekanatu (o terminach dyżurów będziemy Państwa informować poprzez Wirtualną Uczelnię).
- Umowa o odpłatności za studia będzie umieszczona w systemie Wirtualna Uczelnia podpisanie umowy odbędzie się za pośrednictwem Autenti, która jest bezpłatną, zewnętrzną platformą służącą do elektronicznego podpisywania umów).
* Informacja o uruchomieniu studiów/szkolenia jest przekazywana uczestnikom wraz z upływem terminu końca rekrutacji drogą elektroniczną. Uruchomienie kierunku uzależnione jest od liczby kandydatów. W przypadku nieuruchomienia studiów opłata operacyjna jest zwracana na wskazane konto.
W przypadku przesyłania danych osobowych droga mailową należy wysyłać pliki zaszyfrowane, skompresowane (np. programami 7 zip, winzip, winrar) oraz zabezpieczone hasłem. Wykorzystane hasło prosimy przesłać do dziekanatu CKP w odrębnym mailu lub wiadomości SMS pod numer telefonu: (+48) 501 622 513
Partnerzy
-
Zobacz także, kierunki które mogą Cię zainteresować