Dyrektor Personalny, Członek Zarządu Grupy Żywiec, jednej z największych jednostek Heineken w Europie. Ponad 23 lata w wiodących globalnych firmach: Mars, Diageo, Microsoft w rolach sprzedażowych, operacyjnych i HR w Polsce oraz Europie Centralno- Wschodniej. Odpowiedzialny za Tworzenie i realizację strategii w obszarze zarządzania kapitałem ludzkim i budowania efektywnej organizacji. Jeden z współzałożycieli HRInfluencers.
-
OFERTA
-
Studia podyplomowe
- Akademia Administracji Publicznej
- Akademia Nowych Technologii i Ochrony Danych Osobowych
- Akademia Biznesu i Prawa Mody
- Akademia HR
- Akademia IT
- Akademia Marketera
- Akademia Menedżera
- Akademia Praktyków Prawa
- Akademia Prawa Sądowego
- Akademia Rynku Nieruchomości
- Akademia Rynku Ochrony Zdrowia
- Akademia Transportu Lotniczego
- Akademia Umiejętności Psychologicznych
- Akademia Zarządzania Procesowego
- Akademia Zrównoważonego Rozwoju i Środowiska
- Akademia Compliance
-
MBA
- Master of Business Administration (MBA ESG)
- Master of Business Administration (MBA w Budownictwie)
- Master of Business Administration (MBA Energetyka)
- Master of Business Administration (MBA w Lotnictwie)
- Master of Business Administration (MBA w Ochronie Zdrowia)
- Master of Business Administration (MBA Zarządzanie)
-
Prawo pracy i ubezpieczeń społecznych - kadry i płace
XV edycja
Zobacz także, kierunki które mogą Cię zainteresować
-
Adresaci i atuty studiów
Dla kogo?
Studia są przeznaczone dla pracowników działów kadr, księgowości, osób zarządzających zasobami pracy, pracodawców i innych osób, które w swojej pracy zawodowej stosują prawo pracy, czy też zajmują się ubezpieczeniami społecznymi i pragną wzbogacić swoją dotychczasową wiedzę oraz prawników zajmujących się doradztwem w sprawach z zakresu prawa pracy. Ukończenie studiów może też pomóc w zmianie kwalifikacji i znalezieniu satysfakcjonującej pracy osobom, które dopiero zamierzają zająć się sprawami kadrowymi oraz wynagrodzeń.
Atuty:
- to już XV edycja studiów!
- kompleksowa wiedza z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych;
- przewaga zajęć warsztatowych z możliwością zadawania pytań i dyskusji. Na większości zajęć rozwiązywane są kazusy występujące w praktyce stosowania przepisów;
- wykładowcy to: wybitni przedstawiciele praktyki oraz nauki prawa pracy, w tym głównie praktykujący radcowie prawni oraz sędziowie doświadczeni w orzekaniu w sprawach pracowniczych i ubezpieczeń społecznych;
- konkurencyjna cena, w ramach której słuchacze otrzymują jedną pozycję książkową z zalecanej bibliografii";
- przez czas trwania studiów dostęp do zasobów Lexa;
- blisko 100% ankietowanych absolwentów studiów co roku deklaruje, że poleciłoby studia swoim znajomym!
-
Przesłanki i cele
Założeniem organizatorów studiów jest stworzenie słuchaczom warunków, które pozwolą w przystępnej formie (większość wykładów wzbogacona prezentacją multimedialną) na żywy udział w prowadzonych zajęciach, poprzez zapewnienie możliwości zadawania pytań, czy też prowadzenia dyskusji z wykładowcą i innymi uczestnikami Studiów.
Zamiarem organizatorów jest sprawienie, aby każdy uczestnik studium czuł, że podjęty wysiłek rzeczywiście przyczynił się do poszerzenia jego wiedzy z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych, a wydane pieniądze procentowały w rozwoju jego kariery zawodowej.
-
Organizacja studiów
Wymagania rekrutacyjne:
O przyjęcie mogą starać się osoby, które posiadają dyplom wyższej uczelni studia min. I-go stopnia.
* https://ckp.lazarski.pl/zasady-rekrutacji/
* https://ckp.lazarski.pl/regulaminy/Organizacja zajęć:
- studia trwają dwa semestry;
- zajęcia rozpoczynają się w II połowie października, odbywają się co 2-3 tygodnie, w soboty i niedziele, w godz.10-16;
- zjazdy będą odbywały się w trybie "hybrydowym" około 50% zdalnie i 50% stacjonarnie z możliwością uczestniczenia w tych zajęciach również zdalnie (w uzasadnionych przypadkach za zgodą kierownika kierunku);
Warunkiem ukończenia studiów jest:
- zdanie końcowego testu jednokrotnego wyboru (pytania zamknięte) oraz poprawne rozwiązanie kazusów z poszczególnych modułów studiów (rozwiązywane jako praca domowa);
- istnieje możliwość poprawy testu;
- słuchacze, którzy pozytywnie zdali egzamin końcowy otrzymują świadectwo ukończenia Studiów Podyplomowych Prawa Pracy i Ubezpieczeń Społecznych.
Uczelnia zastrzega sobie prawo do niewielkich zmian w programie lub organizacji zjazdów.
Uruchomienie kierunku jest uzależnione od liczby kandydatów.
Harmonogram studiów przygotowany zostanie po zakończeniu procesu rekrutacji. -
Rekomendacje
Dorota Sylwia Majewicz - Absolwentka studiów podyplomowych Prawo pracy i ubezpieczeń społecznych - kadry i płace
Studia podyplomowe pomogły mi zdobyć wiedzę z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych, niezbędną w pracy mediatora. Wykłady, prowadzone przez specjalistów, uzupełnione były o cenne ćwiczenia praktyczne na podstawie kazusów rozwiązywanych i omawianych na zajęciach, a dodatkowe kazusu zadane po każdym module pozwoliły utrwalić zdobytą wiedzę i sprawdzić ją na konkretnych przykładach. Dodatkowym atutem uczelni jest przystępność zasobów bibliotecznych (w tym Serwisu Prawa Pracy i Ubezpieczeń Społecznych LEX) oraz sprawny kontakt ze studentami.
- stały mediator przy Sądzie Okręgowym w Gdańsku i Sądzie Okręgowym w Poznaniu, adiunkt w Instytucie Anglistyki i Amerykanistyki Uniwersytetu Gdańskiego.Artur Ciecierski - Absolwent studiów podyplomowych Prawo pracy i ubezpieczeń społecznych - kadry i płace
Z ogromną przyjemnością zapisałem się na studia podyplomowe PPiUS w Uczelni Łazarskiego. Program studiów nie zawiódł moich oczekiwań. Zaszczytem było słuchać wykładowców studiów PPiUS. Rok temu skończyłem Zarządzenie Oświatą również w tej samej uczelni i nie ukrywam, że kompetencje wykładowców, a przede wszystkim zainteresowanie tematyką Prawa Pracy sprawiły, że ponownie wybrałem uczelnię Łazarskiego. Oba kierunki bardzo mi się przydają w codziennych obowiązkach. Pełnię bowiem od niedawna funkcję burmistrza Zakroczymia - małej podwarszawskiej gminy. Polecam każdemu tę uczelnię. Gwarantuję, że bynajmniej na tych dwóch kierunkach tj. Zarządzanie Oświatą i Prawo Pracy i Ubezpieczeń Społecznych nikt się nie zawiedzie, a zakładam, że skoro jest tak na tych kierunkach to na innych jest podobnie, czyli profesjonalnie.
-burmistrz ZakroczymiaTeresa Płowińska - Absolwentka studiów podyplomowych Prawo pracy i ubezpieczeń społecznych - kadry i płace
Jako pracownik z ponad 20-letnim doświadczeniem w komórkach kadrowo-płacowych, z pełną odpowiedzialnością polecam wybór kształcenia na kierunku prawo pracy i ubezpieczeń społecznych- kadry i płace na Uczelni Łazarskiego. Niezwykle przemyślany, bardzo obszerny program studiów podyplomowych, trafny dobór merytorycznie przygotowanej kadry wykładowców, uznanych specjalistów-praktyków, z wieloletnim doświadczeniem w swoich dziedzinach, wykłady ciekawe, poparte udostępnionymi materiałami dydaktycznymi, są gwarancją zdobycia przez słuchaczy, nawet stawiającym pierwsze kroki w tej dziedzinie, użytecznej wiedzy i umiejętności praktycznego jej zastosowania w rozwiązywaniu trudnych kazusów, z którymi codziennie borykają się pracownicy kadr i płac. Do tego niecodzienna infrastruktura uczelni, dostęp do biblioteki, możliwość regeneracji sił fizycznych, życzliwość, zaangażowanie opiekunów kierunku stwarzają niezwykle przyjazną dla studentów atmosferę.
Mariusz Domański - Absolwent studiów podyplomowych Prawo pracy i ubezpieczeń społecznych - kadry i płace
Studia podyplomowe PPiUS na Uczelni Łazarskiego bardzo pozytywnie mnie zaskoczyły, w mojej opinii poziom nauczania w przygniatającej większości był bardzo wysoki, a kadra nauczająca była profesjonalnie przygotowana zarówno pod względem praktycznym jak i naukowym. Na szczególe wyróżnienie wg. mnie zasługują wykłady prowadzone przez dr Katarzynę Roszewską, dra hab. Tomasza Duraja, dra Tomasza Niedzińskiego, prof. Grzegorza Goździewicza, dr Monikę Gładoch, sędzię Szyburską-Walczak. Na ponadprzeciętne wyróżnienie zasługują wykłady Pani dr M. Rycak, mecenasa Parucha, sędziego Szczuki. A moim idolem na tych studiach był sędzia dr Artur Rycak.
Marek Cendrowski - Absolwent studiów podyplomowych Prawo pracy i ubezpieczeń społecznych - kadry i płace
Byłem słuchaczem studiów podyplomowych "Prawo pracy i ubezpieczeń społecznych", na co dzień zajmuję się tematyką bezpieczeństwa i higieny pracy w urzędzie państwowym. Prowadzę dużą ilość szkoleń wstępnych i okresowych z zakresu bhp. Chciałem uzupełnić swoją wiedzę w dziedzinie Prawa pracy, ale również z zakresu ubezpieczeń społecznych. Szukałem kierunku studiów, który łączyłby te dwa tematy. Te warunki spełniła Uczelnia Łazarskiego. Uważam, że zajęcia na tym kierunku prowadzi zespół profesjonalnych wykładowców mających ogromną wiedzę teoretyczną i praktyczną, co jest ważne z mojego punktu widzenia. Państwo potrafią zainteresować słuchaczy, podają wiele przykładów ze swojej praktyki eksperckiej, swoją wiedzą mobilizują słuchaczy do aktywnego uczestniczenia w zajęciach. Oferta Uczelni jest również bogata w literaturę i materiały do zajęć. Studia te przyczyniły się do tego, że jestem bardziej profesjonalny w tym co robię. Wszystkim chętnym zdobycia praktycznej wiedzy z zakresu Prawa pracy polecam Uczelnię Łazarskiego i kierunek, którego byłem słuchaczem.
- Specjalista ds. BHP i PPOŻMagdalena Gryciuk - Absolwentka studiów podyplomowych Prawo pracy i ubezpieczeń społecznych – kadry i płace (2019/20)
Kto Wam powie kiedy szef może odwołać Was z urlopu? Oczywiście, prawo pracy. Jeżeli macie wątpliwości to przekonają Was do tego pasjonaci prawa. Studia podyplomowe, polecam ambitnym osobom, które chciałyby podsumować i rozszerzyć swoją wiedzę z zakresu prawa pracy. Uczelnia Łazarskiego stawia na nowoczesne formy nauczania, dlatego zajęcia są zróżnicowane, prowadzone z ogromną pasją i zaangażowaniem. Jest to także dobra okazja do poznania szerokiego grona specjalistów z zakresu prawa pracy, doskonalenia swoich umiejętności i odkrycia różnych ścieżek rozwoju w tym obszarze.
Marta Chmielewska - Absolwentka studiów podyplomowych Prawo pracy i ubezpieczeń społecznych - kadry i płace
Studia podyplomowe Prawo pracy i ubezpieczeń społecznych - kadry i płace stanowią ofertę godną polecenia. Poziom merytoryczny studiów jest bardzo wysoki. Wykładowcy prowadzą zajęcia w interesujący sposób, skupiając się przede wszystkim na aspektach praktycznych i zachęcając słuchaczy do aktywnego w nich udziału. Możliwość uczestniczenia w wykładach w formie zdalnej znacznie ułatwia udział w zajęciach osobom spoza Warszawy. Każdy wykład prowadzony stacjonarnie był także dostępny za pośrednictwem MSTeams. Podobała mi się również forma zaliczenia studiów w postaci kazusów i testu, pozwalająca na utrwalenie zdobytej wiedzy. Studia podyplomowe Prawo pracy i ubezpieczeń społecznych - kadry i płace polecam każdemu, kto chciałby poszerzyć lub uporządkować swoją wiedzę z zakresy prawa pracy.
-
Wykładowcy
Andrzej Borczyk
dr hab. Tomasz Duraj
Absolwent Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Łódzkiego, doktor habilitowany nauk prawnych o specjalności prawo pracy, na podstawie rozprawy habilitacyjnej nt. "Podporządkowanie pracowników zajmujących stanowiska kierownicze w organizacjach" (Wydawnictwo Difin, Warszawa 2013). Adiunkt w Katedrze Prawa Pracy na Wydziale Prawa UŁ.
Anita Gwarek
Prawnik, Legislator. Od czasu studiów związana z prawem pracy. Od października 2021 r. pracuje w Departamencie Prawnym Głównego Inspektoratu Pracy. Od stycznia 2022 r. jest członkiem Komisji Prawnej Głównego Inspektora Pracy. W latach 2011 – 2021 - Dyrektor Departamentu Prawa Pracy w Ministerstwie Rodziny i Polityki Społecznej. W czasie pracy w Ministerstwie uczestniczyła w procesie legislacyjnym; była zaangażowana w prace związane m.in. ze zmianą w przepisach Kodeksu pracy, ustawy o zatrudnianiu pracowników tymczasowych. Doświadczony wykładowca. Od wielu lat specjalizuje się w praktycznych zagadnieniach prawa pracy wykorzystując swoją wiedzę prowadząc szkolenia i uczestnicząc w konferencjach kadrowo-płacowych poświęconych tej problematyce. W jej obszarze zainteresowań mieszczą się przede wszystkim zagadnienia dotyczące nawiązywania i rozwiązywania stosunku pracy, urlopów pracowniczych (w tym wypoczynkowych), uprawnień rodzicielskich oraz czasu pracy.
Aleksander Kasprowicz
Radca prawny w Rycak Kancelaria Prawa Pracy i Hr. W okresie ostatnich kilku lat sędzia VII Wydziału Pracy i Ubezpieczeń Społecznych Sądu Rejonowego dla m.st. Warszawy w Warszawie. Wcześniej przez wiele lat był asystentem sędziego w Sądzie Okręgowym w Toruniu. Absolwent UMK w Toruniu. Posiada ponad 20 lat doświadczenia w procesach sądowych z zakresu prawa pracy.
Marek Oleksyn
Radca prawny, counsel w SKS (Sołtysiński, Kawecki, Szlęzak).
Marek posiada ponad siedemnastoletnie doświadczenie w zakresie doradztwa strategicznego dla globalnych i krajowych podmiotów w sprawach związanych z ochroną własności intelektualnej, w tym patentów, znaków towarowych, wzorów, praw autorskich i know-how oraz w sprawach dotyczących przeciwdziałania nieuczciwej konkurencji. Reprezentuje klientów z wielu segmentów gospodarki (w tym sektora finansowego, IT, budowlanego, energetycznego, diagnostyki medycznej, odzieżowego oraz FMCG) w postępowaniach sądowych, arbitrażowych, w postępowaniach spornych przed Urzędem Patentowym RP oraz Urzędem UE ds. własności intelektualnej (EUIPO) w Alicante. Doradza w sprawach z zakresu transferu technologii, projektów B+R, transakcji dotyczących technologii i własności intelektualnej oraz twórczości pracowniczej. Marek jest prawnikiem rekomendowanym w najważniejszych międzynarodowych rankingach w zakresie własności intelektualnej: WTR 1000, IAM Patent 1000, Chambers & Partners oraz Legal 500. Autor licznych publikacji zarówno krajowych jak i zagranicznych, w tym Wolters Kluwer, Managing IP Magazine, Lexis Nexis, C.H. Beck, Przegląd Prawa Handlowego, Rzeczpospolita oraz Puls Biznesu.
Absolwent Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego oraz Podyplomowych Studiów Prawa Własności Intelektualnej na tej uczelni. Posiada również stopień magistra francuskiego i europejskiego prawa gospodarczego na Uniwersytecie w Poitiers.
mgr Anna Portalska
Absolwentka Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. Ukończyła Studium Prawa Brytyjskiego i Europejskiego Diploma in English and European Union Law organizowany przez Uniwersytet w Cambridge. Specjalista prawa pracy, bezpieczeństwa i higieny pracy oraz legalności zatrudnienia.
dr hab. Katarzyna Roszewska
Adiunkt w Katedrze Prawa Pracy Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego. Absolwentka WPIA Uniwersytetu Warszawskiego, gdzie obroniła rozprawę doktorską pod kierunkiem naukowym prof. dra hab. Ludwika Florka na temat Stosowanie przepisów kodeksu cywilnego. do stosunków pracy. Ukończyła również aplikację sędziowską, aplikację radcowską i wykonuje obecnie zawód radcy prawnego.
dr Magdalena Rycak
Dyrektor Instytutu Prawa Zatrudnienia i Work-Life Balance w Uczelni Łazarskiego. Kierownik studiów podyplomowych "Prawo pracy i ubezpieczeń społecznych - kadry i płace” oraz "Ochrona danych osobowych i zarządzanie bezpieczeństwem informacji".
Radca prawny, partner w Rycak Kancelaria Prawa Pracy i Hr, od 20 lat specjalizująca się indywidualnym i zbiorowym prawie pracy oraz w prawnych aspektach ochrony danych osobowych. Przeprowadziła z tej tematyki kilkaset szkoleń dla biznesu oraz sędziów sądów powszechnych. Referentka na wielu polskich i międzynarodowych konferencjach. Wieloletni wykładowca Krajowej Szkoły Sądownictwa i Prokuratury. W latach 2010-2015 prodziekan Wydziału Prawa i Administracji Uczelni Łazarskiego. W latach 2012-2015 zastępca sędziego Trybunału Administracyjnego przy Radzie Europy. Autorka kilkudziesięciu publikacji naukowych i popularnonaukowych z prawa pracy.
dr Artur Rycak
Adwokat, doktor nauk prawnych prawnych, partner zarządzający w Rycak Kancelaria Prawa Pracy i HR. W latach 2000-2016 sędzia i asesor orzekający m.in. w sądach pracy i ubezpieczeń społecznych w okręgu lubelskim, warszawskim i warszawsko-praskim. Obecnie obsługujący największe polskie i międzynarodowe spółki i korporacje w sporach sądowych oraz w ramach doradztwa z zakresu prawa pracy. Posiada ponad 20-letnie doświadczenie w prowadzeniu sporów sądowych. Legitymuje się bardzo bogatym doświadczeniem w prowadzeniu szkoleń z zakresu prawa pracy, procedury sądowej, kosztów sądowych i ustroju sądów powszechnych, w tym dla szefów działów kadr i HR spółek oraz instytucji sektora publicznego, sędziów, radców prawnych, dyrektorów i pracowników sądów, aplikantów adwokackich, aplikantów radcowskich, asystentów sędziów i referendarzy sądowych. Autor kilkudziesięciu publikacji naukowych w Polsce i zagranicą. Prelegent i współorganizator, wielu konferencjach międzynarodowych i krajowych.
Monika Smulewicz
Pasjonatka prawa pracy z dwudziestoletnim doświadczeniem zawodowym na stanowiskach menedżerskich i specjalistycznych. Dyrektor Zarządzająca outsourcingiem rachunkowości, kadr i płac w Grant Thornton. Założycielka Akademii Mistrzostwa Kadrowo-Płacowego.
Edukuje pracowników i menedżerów w obszarze prawa pracy i kalkulacji wynagrodzeń oraz tego, jak efektywnie i zgodnie z prawem zarządzać kapitałem ludzkim w organizacjach. Jej misją jest edukacja i integracja środowiska HR.
dr Jakub Szmit
Adiunkt w Katedrze Prawa Pracy Uniwersytetu Gdańskiego, specjalizuje się przede wszystkim w zagadnieniach z zakresu zbiorowego prawa pracy, w szczególności w tematyce dotyczącej związków zawodowych oraz szeroko pojętego prawa urzędniczego, autor i współautor kilkudziesięciu opracowań naukowych, w tym monografii oraz licznych referatów wygłaszanych na konferencjach naukowych, członek Komisji Kodyfikacyjnej Prawa Pracy w latach 2016 - 2018
Grażyna Szyburska-Walczak
Sędzia Sądu Apelacyjnego we Wrocławiu. Od 17 lat zajmuje się tematyką ubezpieczeniową. Była wizytatorem z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych, a także w przeszłości naczelnikiem Wydziału Spraw z Zakresu Prawa Pracy i Ubezpieczeń Społecznych w Ministerstwie Sprawiedliwości. Długoletnią praktykę orzeczniczą łączy z działalnością dydaktyczną m.in. w Krajowej Szkole Sądownictwa i Prokuratury, udziałem w licznych konferencjach poświęconej w/w tematyce. Autorka m.in.repetytorium z ubezpieczeń społecznych (Wolters -Kluwer 2012 i 2015).
-
Program
Indywidualne prawo pracy
- Wykład inauguracyjny
- Źródła prawa pracy
- Zasady prawa pracy
- Stosowanie przepisów kodeksu cywilnego w sprawach nieuregulowanych przepisami prawa pracy
- Zatrudnienie na podstawie umów cywilnoprawnych
- Pojęcie i strony stosunku pracy
- Przejście zakładu pracy na innego pracodawcę
- Upadłość i likwidacja pracodawcy
- Zatrudnianie pracowników młodocianych
- Pojęcie i rodzaje umów o pracę
- Powołanie, mianowanie, wybór i spółdzielcza umowa o pracę
- Treść i zmiana treści umowy o pracę
- Rozwiązanie stosunku pracy
- Szczególna ochrona trwałości stosunku pracy
- Zwolnienia grupowe
- Równe traktowanie i zakaz dyskryminacji w zatrudnieniu
- Mobbing w stosunkach pracy
- Zarys prawa urzędniczego
- Zatrudnianie pracowników tymczasowych
- Zatrudnianie cudzoziemców
- Zatrudnianie pracowników niepełnosprawnych
- Wynagrodzenie za pracę
- Obliczanie odpraw, dodatków, odszkodowań i innych świadczeń przewidzianych w kodeksie pracy
- Czas pracy
- Urlopy wypoczynkowe
- Urlopy bezpłatne
- Urlopy macierzyńskie i wychowawcze
- Dokumentacja pracownicza
- Podnoszenie kwalifikacji zawodowych przez pracowników
- Wypadki przy pracy i choroby zawodowe
- Zakładowy Fundusz Świadczeń Socjalnych
- Ochrona danych osobowych pracowników
- Pracownicza odpowiedzialność porządkowa i materialna
- Zatrudnianie kadry kierowniczej/samozatrudnienie
- Prawnopracownicze aspekty własności intelektualnej
- Odpowiedzialność odszkodowawcza pracodawcy
- Usprawiedliwianie nieobecności w pracy/ udzielanie zwolnień od pracy
- Delegowanie pracowników
- Zakaz konkurencji w stosunkach pracy
- Unijne prawo pracy. wykładnia prawa zgodnie z dyr.UE
- Podróże służbowe
- Konwersatoria tematyczne
- Praca zdalna
Zbiorowe prawo pracy
- Tworzenie, działalność i rozwiązywanie związków zawodowych
- Rozwiązywanie sporów zbiorowych pracy
- Rokowania i układy zbiorowe pracy
- Niezwiązkowe przedstawicielstwa pracownicze
- Związki zawodowe z perspektywy przedsiębiorców
Procesowe prawo pracy i postępowanie kontrolne inspektora pracy
- Polubowne rozwiązywanie sporów indywidualnych w sprawach z zakresu prawa pracy
- Egzekucja świadczeń ze stosunku pracy
- Rozstrzyganie sporów indywidualnych przed sądami pracy w I i II instancji
- Obliczanie terminów w prawie pracy
- Postępowanie kontrolne inspektora pracy
Ubezpieczenia społeczne
- Zasady podlegania ubezpieczeniom społecznym i ustalania składek na ubezpieczenia społeczne
- Emerytury i renty z Funduszu Ubezpieczeń Społecznych – prawo do świadczeń i ustalanie ich wysokości
- Pozostałe świadczenia z FUS oraz świadczenia zlecone do wypłaty Zakładowi Ubezpieczeń Społecznych podlegające finansowaniu z budżetu państwa
- Postępowanie w sprawach z zakresu ubezpieczeń społecznych. rozstrzyganie sporów przed sądami ubezpieczeń społecznych
- Obowiązki płatników wynikające z przepisów ubezpieczeniowych
Ubezpieczenia społeczne dla zaawansowanych - moduł dla osób chętnych (dodatkowo płatny, nieobowiązkowy).
- Prawidłowa kwalifikacja umów i jej skutki dla powstania obowiązku ubezpieczeń
- Koordynacja systemów zabezpieczenia społecznego-Zagadnienia praktyczne związane z realizacją zasady swobodnego przepływu osób w UE
- Świadczenia pieniężne z ubezpieczenia społecznego w razie choroby i macierzyństwa-Nabycie i utrata prawa, podstawa wymiaru świadczeń
- Wypadki przy pracy i choroby zawodowe-Tryb postępowania
- Renty rodzinne-Krąg uprawnionych, wysokość świadczeń
- Ponowne ustalenie prawa do świadczeń i ich wysokości po zmianach
- Postępowanie przed organem rentowym a postępowanie sądowe w sprawach z zakresu ubezpieczeń społecznych
- Zwrot nienależnie pobranych świadczeń
- Świadczenia przedemerytalne
Egzamin dyplomowy
-
Opłaty za studia
Studia Podyplomowe czesne 2 raty 4 raty Prawo pracy i ubezpieczeń społecznych - kadry i płace
XV edycja4 700 zł 4 900 zł 5 100 zł - wpisowe w wysokości 400zł (opłata operacyjna zaliczana na poczet czesnego)
- 10% zniżki przy zapisie do 30 czerwca i spełnieniu wymogów rekrutacyjnych**
- 20% zniżki dla absolwentów Uczelni Łazarskiego**
*cena obowiązuje do 30.11.2023 r.
**zniżki nie łączą się z innymi zniżkamiTerminy płatności
Płatność jednorazowa
- Opłatę czesnego (pomniejszoną o kwotę wpisowego) uiszcza się jednorazowo w całości 7 dni przed rozpoczęciem zajęć.
Płatność ratalna
Terminy płatności czesnego w dwóch ratach
- I rata - 7 dni przed rozpoczęciem zajęć (pomniejszona o kwotę wpisowego)
- II rata - do 1 lutego 2024 r.
Terminy płatności czesnego w czterech ratach
- I rata - 7 dni przed rozpoczęciem zajęć (pomniejszona o kwotę wpisowego)
- II rata do 15 grudnia 2023 r.
- III rata do 1 lutego 2024 r.
- IV rata do 1 kwietnia 2024 r.
Wpłaty dokonujemy na indywidualny numer subkonta bankowego -Tytułem: ckp_imię i nazwisko kandydata_23/24
-
Zasady rekrutacji
- Terminy i wymagania rekrutacyjne opisane są w zakładkach poszczególnych kierunków.
- Kandydaci muszą posiadać dyplom ukończenia studiów wyższych (tytuł zawodowy: licencjat, inżynier, lekarz, magister) lub odpis dyplomu doktorskiego **
- Należy wypełnić formularza zgłoszeniowy i złożyć komplet wymaganych dokumentów.
- Dokonać opłaty rekrutacyjnej w wysokości 400zł (opłata operacyjna zaliczana na poczet czesnego).
- O przyjęciu decyduje kolejność zgłoszeń.
**W przypadku kandydatów posiadających dyplom zagraniczny i chcących kontynuować naukę w Polsce na poziomie podyplomowym, istnieją odrębne przepisy dotyczące uznawania dyplomów ukończenia studiów wyższych, wydanych w innych krajach.
Sprawdź szczegóły, aby dowiedzieć się, czy Twój zagraniczny dyplom wymaga dodatkowego procesu uznawania (nostryfikacji), aby umożliwić Ci rozpoczęcie studiów podyplomowych/MBA w Polsce: kliknij TU
Warunkiem przyjęcia zgłoszenia na studia jest:
- wypełnienie formularza zgłoszeniowego, który dostępny jest na stronie https://ckp-rekrutacja.lazarski.pl/;
- dostarczenie skanu dyplomu ukończenia szkoły wyższej (podpisanego w miejscu posiadacza dyplomu). Dyplom bez podpisu uznawany jest za nieważny.
Jeśli posiadasz dyplom potwierdzający ukończenie studiów wyższych wydany przez zagraniczną uczelnię, pamiętaj dodatkowo skompletować:
- dyplom potwierdzający ukończenie studiów wyższych oraz dodatku/suplementu - zalegalizowanym lub zaopatrzonym w klauzulę apostille (oryginał do wglądu),
- tłumaczenia powyższych dokumentów na język polski, sporządzonych lub poświadczonych przez tłumacza przysięgłego.
- CV;
- opłaty wpisowego w wysokości 400 zł (opłata operacyjna zaliczana na poczet czesnego);
- Wpłaty dokonujemy na indywidualny numer subkonta bankowego - Tytułem: ckp_imię i nazwisko kandydata_23/24
OSOBA PRZYJĘTA NA STUDIA, PO OTRZYMANIU INFORMACJI O URUCHOMIENIU STUDIÓW, JEST ZOBLIGOWANA DO PRZEDŁOŻENIA W DZIEKANACIE CKP UCZELNI ŁAZARSKIEGO:
- Oryginał dyplomu ukończenia studiów wyższych oraz dowód osobisty - dokumenty w celu ich weryfikacji należy okazać na wyznaczonych dyżurach Dziekanatu (o terminach dyżurów będziemy Państwa informować poprzez Wirtualną Uczelnię).
- Umowa o odpłatności za studia będzie umieszczona w systemie Wirtualna Uczelnia w zakładce finanse (podpisanie umowy odbędzie się za pośrednictwem Autenti, która jest bezpłatną, zewnętrzną platformą służącą do elektronicznego podpisywania umów).
* Informacja o uruchomieniu studiów/szkolenia jest przekazywana uczestnikom wraz z upływem terminu końca rekrutacji drogą elektroniczną. Uruchomienie kierunku uzależnione jest od liczby kandydatów. W przypadku nieuruchomienia studiów opłata operacyjna jest zwracana na wskazane konto.
W przypadku przesyłania danych osobowych droga mailową należy wysyłać pliki zaszyfrowane, skompresowane (np. programami 7 zip, winzip, winrar) oraz zabezpieczone hasłem. Wykorzystane hasło prosimy przesłać do dziekanatu CKP w odrębnym mailu lub wiadomości SMS pod numer telefonu: (+48) 501 622 513
Partnerzy
-
Zobacz także, kierunki które mogą Cię zainteresować