Dziennikarka lubelskiego oddziału Telewizji Polskiej (programy informacyjne, publicystyczne, reportaże). Posiada bezterminową kartę ekranową. Doświadczenie szkoleniowe w zakresie autoprezentacji i kreowania wizerunku, wystąpień medialnych i publicznych. Współpraca m.in. z KUL, WSPiA, Krajową Szkołą Sądownictwa i Prokuratury.
-
OFERTA
-
Studia podyplomowe
- Akademia Administracji Publicznej
- Akademia Nowych Technologii i Ochrony Danych Osobowych
- Akademia Biznesu i Prawa Mody
- Akademia HR
- Akademia IT
- Akademia Marketera
- Akademia Menedżera
- Akademia Praktyków Prawa
- Akademia Prawa Sądowego
- Akademia Rynku Nieruchomości
- Akademia Rynku Ochrony Zdrowia
- Akademia Transportu Lotniczego
- Akademia Umiejętności Psychologicznych
- Akademia Zrównoważonego Rozwoju i Środowiska
- Akademia Compliance
-
MBA
- Master of Business Administration (MBA Sport)
- MBA Healthcare Innovation & Technology – MBA HIT
- Master of Business Administration (MBA ESG)
- Master of Business Administration (MBA w Budownictwie)
- Master of Business Administration (MBA Energetyka)
- Master of Business Administration (MBA w Lotnictwie)
- Master of Business Administration (MBA w Ochronie Zdrowia)
- Master of Business Administration (MBA Zarządzanie)
- Szkolenia i kursy
-
Studia podyplomowe
Mediacje rodzinne i karne
(edycja XI)
Zobacz także, kierunki które mogą Cię zainteresować
-
Adresaci i atuty studiów
Dla kogo?
- absolwenci studiów wyższych (przede wszystkim kierunków: prawo, psychologia, pedagogika, socjologia, resocjalizacja, ekonomia i zarządzanie);
- osoby, które chcą uzyskać uprawnienia do prowadzenia mediacji w sądzie;
- osoby zaangażowane w działalność związkową;
- pracownicy pomocy społecznej;
- pracownicy poradni psychologiczno-pedagogicznych, placówek resocjalizacyjnych i ośrodków wychowawczych;
- kuratorzy sądowi;
- praktykujący prawnicy (adwokaci, prokuratorzy, radcowie prawni).
Atuty:
- kompleksowe przygotowanie do roli mediatora w sprawach karnych, nieletnich i rodzinnych;
- zdobycie wiedzy i praktycznych umiejętności wykorzystywania alternatywnych metod w rozwiązywaniu sporów i łagodzeniu konfliktów;
- program realizowany w partnerstwie z Polskim Centrum Mediacji;
- rozwinięcie kompetencji do prowadzenia mediacji w sprawach karnych, rodzinnych i nieletnich (certyfikat Polskiego Centrum Mediacji);
- możliwość odbycia stażu, praktyki, przeprowadzenia pierwszych mediacji w ramach działalności PCM;
- wykładowcy to praktycy w swoich zawodach, m.in. specjaliści PCM - profesjonalni mediatorzy, doradcy ds. rozwiązywania konfliktów, posiadający certyfikaty uznawane w UE;
- część zajęć w formie zdalnej.
Mediatorem może zostać osoba, która:
- ukończyła minimum 18 rok życia, jeśli chce zajmować się sprawami cywilnymi,
- ukończyła 26 rok życia, jeśli chce zajmować się wszystkimi pozostałymi sprawami,
- ma obywatelstwo polskie,
- ma pełnię praw cywilnych,
- nie była karana za przestępstwo o charakterze umyślnym,
- ma wiedzę i umiejętności, które pozwalają wykonywanie zadań związanych bezpośrednio z mediacją.
-
Przesłanki i cele
Mediacje - alternatywa wobec drogi sądowej, jest instytucją powszechnie stosowaną w Europie i na świecie. W Polsce rozwijają się prawne i organizacyjne mechanizmy jej funkcjonowania. Program studiów jest alternatywą dla rozproszonych szkoleń i kursów i wychodzi naprzeciw tworzącym się mechanizmom. Mediacja to rozwiązanie konfliktu na zasadzie dobrowolności, akceptowalnego porozumienia bez wygranych i przegranych stron. Ta forma rozwiązywania sporów zyskuje w Polsce coraz większe zaufanie, a wiedza o mediacji wśród Polaków rośnie (wg badania TNS Polska 54% Polaków słyszało o mediacji i deklarowało, że w sytuacji sporu skorzysta z niej).
Partnerem kierunku jest Polskie Centrum Mediacji - stowarzyszenie, które alternatywnymi metodami rozwiązywania sporów zajmuje się od ponad 25 lat i szkoli mediatorów zgodnie z wymaganiami Ministerstwa Sprawiedliwości, a także standardami opracowanymi przez Społeczną Radę do spraw Alternatywnych Metod Rozwiązywania Konfliktów i Sporów. Mediacje podejmowane są na polecenie sądu lub z woli stron sporu. Jeśli sprawa trafiła już do sądu, ten może podjąć decyzję o skierowaniu stron na mediacje z urzędu. Uczestniczy w nich mediator wpisany na listę prowadzoną w sądzie okręgowym. Listy takie powstają w oparciu o mediatorów skierowanych przez ośrodki mediacyjne (w tym PCM). O wpis na listę mogą też wnioskować indywidualni mediatorzy, którzy mają odbyte szkolenia z zakresu mediacji i spełniają ustawowe wymogi (szczegóły: www.gov.pl/web/sprawiedliwosc/mediacje).
Absolwenci studiów podyplomowych Mediacje rodzinne i karne wraz zaliczeniem egzaminu otrzymują świadectwo ukończenia studiów oraz certyfikat PCM (z zakresu spraw karnych, nieletnich i rodzinnych). W oparciu o te dokumenty i spełnienie wymogów formalnych (członkostwo w PCM) mogą swoją praktykę mediacyjną związać z PCM lub wybrać samodzielną ścieżkę kariery zawodowej. Partner kierunku stwarza możliwość odbycia praktyki i stażu w prowadzonych przez siebie oddziałach i wpisania na listę mediatorów sądowych PCM, która potem jest przekazywana do sądu. Absolwenci, którzy wybiorą niezależną działalność będą mogli samodzielnie starać się o wpis na listę mediatorów sądu okręgowego – PCM wydaje wtedy na prośbę absolwenta rekomendacje, które są wymagane we wniosku o wpis.
Program studiów zakłada kompleksowe przygotowanie przyszłych mediatorów do prowadzenia mediacji w sprawach karnych, nieletnich, rodzinnych i cywilnych (w aspekcie sporów rodzinnych i majątkowych). Zajęcia obejmują zagadnienia z zakresu psychologii, teorii konfliktu, negocjacji, mediacji oraz aspektów prawnych dotyczących w/w mediacji. Przekazywana wiedza ma uczyć przekształcania sytuacji konfliktowych w konstruktywne rozwiązania. Zajęcia obejmować będą teoretyczne i prawne podstawy postępowania mediacyjnego oraz praktyczne warsztaty z symulacji mediacji. Uczestnicy zdobytą wiedzę i umiejętności będą mogli wykorzystać w sądach, placówkach resocjalizacyjnych, edukacyjnych oraz działalności społecznej. Ponadto ośrodki pomocy społecznej, realizując zapisy znowelizowanej Ustawy o wspieraniu rodziny i systemie pieczy zastępczej coraz częściej wyrażają zainteresowanie angażowaniem profesjonalnych mediatorów do rozwiązywania sporów w rodzinie i jej otoczeniu. Rośnie też potrzeba podnoszenia kompetencji w tym kierunku przez asystentów rodziny.
Ogólne cele:
- kompleksowe przygotowanie przyszłych mediatorów do prowadzenia mediacji karnych, nieletnich sprawców czynu karalnego, rodzinnych oraz cywilnych ( w aspekcie sporów okołorozwodowych);
- kształtowanie praktycznych umiejętności przekształcania sytuacji konfliktowych w konstruktywne rozwiązania;
- zdobycie wiedzy i umiejętności z zakresu komunikacji interpersonalnej oraz psychologii konfliktu.
-
Organizacja studiów
Wymagania rekrutacyjne:
Dyplom ukończenia studiów wyższych co najmniej I stopnia.
* https://ckp.lazarski.pl/zasady-rekrutacji/
* https://ckp.lazarski.pl/regulaminy/Organizacja zajęć:
- studia trwają dwa semestry;
- zajęcia rozpoczynają się w padzierniku, zajęcia odbywają się 1-2 razy w miesiącu w formie dwudniowych (sobotnio-niedzielnych) zjazdów w godz.9-17;
- W tym nie więcej niż 20% godzin zajęć przewidzianych w formie zdalnej.
Warunkiem ukończenia studiów jest:
- egzamin końcowy w postaci testu, obowiązkowe uczestnictwo w symulacjach mediacji, zaliczenie poszczególnych bloków tematycznych;
- świadectwo ukończenia studiów otrzymuje osoba, która ukończyła:
- moduł podstawowy;
- moduł specjalizacyjny;
- moduł dyplomowy.
Uczelnia zastrzega sobie prawo do niewielkich zmian w programie lub organizacji zjazdów.
Uruchomienie kierunku jest uzależnione od liczby kandydatów.
Harmonogram studiów przygotowany zostanie po zakończeniu procesu rekrutacji. -
Wstępny terminarz:
26-27.X.24(z), 16-17.XI.24(s), 23-24.XI.24(s), 14-15.XII.24(z), 11-12.I.25(s), 25-26.I.25(s), 22-23.II.25(s), 08-09.III.25(s), 22-23.III.25(s), 12-13.IV.25(s), 26-27.IV.25(s), 17-18.V.25(s), 31.05-01.VI.25(s)
Informujemy, że są to wstępne daty zjazdów. Dokładny i pełny harmonogram dostępny będzie na Wirtualnej Uczelni na początku października.
-
Rekomendacje
Katarzyna Marek - Absolwentka studiów podyplomowych Mediacje rodzinne i karne (2016/17)
Zajęcia prowadzone przez profesjonalistów z dużym doświadczeniem. Zdobyłam wszechstronną wiedzę i umiejętności, dzięki czemu czuję się gotowa do rozpoczęcia nowej drogi w mojej karierze zawodowej.
Małgorzata Karwowska - Absolwentka studiów podyplomowych Mediacje rodzinne i karne (2016/17)
Centrum Kształcenia Podyplomowego Uczelni Łazarskiego poleciłabym każdemu, kto chce poszerzyć swoją wiedzę i podnieść kompetencje zawodowe. Kadra dydaktyczna jest doskonale przygotowana i zaangażowana w przekazanie swojej wiedzy. Wykładowcy wiedzę przekazali w sposób praktyczny. Życzliwie odpowiadali na wszystkie pytania i przygotowywali materiały dydaktyczne. Na uczelni przez cały czas panowała przyjazna atmosfera.
Honorata Bielska - Absolwentka studiów podyplomowych Mediacje rodzinne i karne (2016/17)
Studia podyplomowe są na dobrym poziomie. Widoczne przygotowanie merytoryczne i fachowość wykładowców-praktyków. Poruszana na zajęciach problematyka istotna i użyteczna dla mojej przyszłej kariery zawodowej.
Marta Olszewska - Absolwentka studiów podyplomowych Mediacje rodzinne i karne (2016/17)
Studia o bardzo przemyślanym programie. Żaden przedmiot, ani wykładowca nie znaleźli się tam przypadkowo. Wykładowcy zawsze cierpliwie wyjaśniali niezrozumiałe zagadnienia i odpowiadali na każde pytanie. Studia są solidną bazą do rozpoczęcia zawodu mediatora.
Katarzyna Lewandowska - Absolwentka studiów podyplomowych Mediacje rodzinne i karne (2022/23)
Serdecznie polecam kierunek! Profesjonalne prowadzenie zajęć, dużo praktyki, świetni wykładowcy - wszyscy to praktycy. Studia rewelacyjnie przygotowują do wykonywania zawodu mediatora.
Joanna Kaczmarek - Absolwentka studiów podyplomowych Mediacje rodzinne i karne (2022/23)
Warunki i program studiów oceniam pozytywnie. Dużo zajęć praktycznych, które ułatwiają zrozumienie późniejsze wykonywania zawodu mediatora.
Katarzyna Raczyk - Absolwentka studiów podyplomowych Mediacje rodzinne i karne (2022/23)
Studia podyplomowe, które w pełni spełniły moje oczekiwania. Warsztaty prowadzone bardzo profesjonalnie. Jeżeli ktoś chce zdobyć doświadczenie w prowadzeniu mediacji te studia w 100% nie zawiodą jego oczekiwań.
Sylwia Vancio - Absolwentka studiów podyplomowych Mediacje rodzinne i karne (2022/23)
Jestem bardzo zadowolona ze studiów podyplomowych. Polecam każdemu. Wykładowcy prowadzą zajęcia bardzo profesjonalnie. Sporo zajęć jest praktycznych.
Urszula Wołosewicz - Absolwentka studiów podyplomowych Mediacje rodzinne i karne (2022/23)
Kierunek uważam za bardzo przydatny zarówno jeśli chodzi o możliwość poszerzenia wiedzy z zakresu pracy mediatora, jak również kompetencje miękkie. Dużo ciekawych warsztatów z udziałem specjalistów pozwoliły mi nabyć umiejętności praktycznych.
Karolina Moszczyńska - Absolwentka studiów podyplomowych Mediacje rodzinne i karne (2022/23)
Studia są bardzo dobrym przygotowaniem do zawodu mediatora. Kadra jest przygotowana i otwarta na współpracę w przyszłości. Ze swojej strony polecam Uczelnię Łazarskiego wraz ze współpracą z PCM.
Barbara Stoińska - Absolwentka studiów podyplomowych Mediacje rodzinne i karne (2023/24)
Na zajęciach dowiesz się niemal na "żywym organizmie" co to jest mediacja. Mnóstwo symulacji, niezbędna dawka teorii, szeroka rekomendacja literatury.
Magdalena Górska - Absolwentka studiów podyplomowych Mediacje rodzinne i karne (2023/24)
Serdecznie polecam swój kierunek! Nie tylko przyszłym mediatorom, ale każdemu któremu zależy na na rozwinięciu umiejętności komunikacyjnych w relacjach prywatnych, ale także zawodowych. Ponadto każdy z wykładowców dysponuje niesamowitą wiedzą, którą w przystępny sposób potrafi przekazać. Pani Kierownik studiów również służy pomocą w każdym etapie studiów. Na prawdę warto!
Joanna Lesiakowska - Absolwentka studiów podyplomowych Mediacje rodzinne i karne (2023/24)
Jestem niezmiernie zadowolona z wybranego kierunków studiów podyplomowych, które wzbogaciły moją wiedzę z zakresu komunikacji, mediacji, strategii, rozwiązywania konfliktów. Symulacje mediacyjne i negocjacje były jednym z najbardziej wartościowych warsztatów studiów.
Kamila Kardyńska - Absolwentka studiów podyplomowych Mediacje rodzinne i karne (2023/24)
Jestem zadowolona z ukończenia studiów podyplomowych z mediacji rodzinnych i karnych. Program nie tylko dostarczył mi solidnej wiedzy teoretycznej, ale również umożliwi praktyczne doświadczenie w doborze mediacji. Wykładowcy byli bardzo zaangażowani, dzieląc się swoją wiedzą i doświadczeniem w sposób, który był zarówno inspirujący jak i praktyczny. Zdecydowanie polecam ten program wszystkim, którzy chcą pogłębić swoją wiedzę i umiejętności w dziedzinie mediacji rodzinnych i karnych.
Anna Pawluczuk - Absolwentka studiów podyplomowych Mediacje rodzinne i karne (2023/24)
Mediacje rodzinne i karne to kierunek bardzo wartościowy i praktyczny. W czasie studiów zdobyłam wiedzę zarówno w zakresie prawa i psychologii, co sprawia, że czuję się dobrze przygotowana do podjęcia zawodu mediatora.
-
Wykładowcy
Anna Kurzępa
dr Przemysław Buczkowski
Adwokat, psycholog, specjalista prawa cywilnego. Zajmuje się obsługą prawną przedsiębiorców w zakresie prawa cywilnego, prawa handlowego i gospodarczego. Pełnomocnik w postępowaniach cywilnych oraz obrońca w sprawach karnych i karnoskarbowych. Mediator i negocjator. Nauczyciel akademicki, adiunkt w Katedrze Prawa Cywilnego Uczelni Łazarskiego w Warszawie, wykładowca w ramach studiów podyplomowych, szkoleniowiec.
Krzysztof Ciepliński
Psycholog, certyfikowany terapeuta, trener. Adiunkt Katedry Psychoterapii i Poradnictwa Psychologicznego w Akademii Pedagogiki Specjalnej im. Marii Grzegorzewskiej. Wcześniej pracownik naukowy KUL. Prowadzi wykłady, seminaria oraz treningi z zakresu diagnozy psychologicznej, wspomagania rozwoju osobistego, dynamiki grupowej, komunikacji interpersonalnej, psychologii zdrowia. Zainteresowania naukowe: psychologia doświadczania wolności.
dr Magdalena Grudziecka
Prezes zarządu Polskiego Centrum Mediacji. Sekretarz w dwóch kadencjach Społecznej Rady ds. Alternatywnych Metod Rozwiązywania Sporów przy Ministrze Sprawiedliwości. Superwizor mediacji. Certyfikowany wykładowca i trener-szkoleniowiec od 2002 roku. Przeprowadziła kilka tysięcy mediacji sądowych i pozasądowych z różnego zakresu: sprawy karne, rodzinne, cywilne, gospodarcze, pracownicze (w tym ze związkami zawodowymi) społeczne, oświatowe. Współautorka programów szkoleniowych z zakresu mediacji dla wymiaru sprawiedliwości, biznesu i uczelni. Autorka pracy doktorskiej pt.: Etos pracy mediatora.
Iwona Jaśkiewicz-Wyrębska
Mediator, trener, superwizor, wykładowca. Prowadzi Mediacje od 1998 roku w sprawach karnych, rodzinnych, cywilnych, gospodarczych, pracowniczych, społecznych, z nieletnymi i administracyjnych.
Członek założyciel Polskiego Centrum Mediacji, pierwszy prezes I Oddziału PCM, pierwsza przewodnicząca grupy trenerskiej, autorka publikacji z rozwiązywania konfliktów. Prowadzi mediacje pomiędzy włazami dzielnicy a wspólnotami mieszkaniowymi. Na zlecenie Ministerstwa Edukacji prowadziła mediacje pomiędzy władzami samorządowymi a lokalnymi społecznościami i podmiotami gospodarczymi. W ramach wspierania inicjatyw obywatelskich wpierała procesy porozumiewania się zagrożonych partnerstw w projektach Eqell. Ma doświadczenia w prowadzeniu mediacji z mniejszościami narodowymi i mediacji gospodarczych. W 1999 roku wpisana na listę jako mediator sądu arbitrażowego w Warszawie. Współzałożycielka Polskiego Centrum Mediacji, wcześniej współpracująca w ramach zespołu ds. wprowadzania mediacji w Polsce.
Mediacją zajmuje się od 1997r. a szkolenia z zakresu mediacji i negocjacji prowadzi od 2000r. W ramach projektów unijnych prowadziła szkolenia dla sędziów i prokuratorów z zakresu mediacji gospodarczych na zlecenie Krajowej Szkoły Sądów i Prokuratury. Jako wykładowca współpracuje na stałe z kilkoma uczelniami wyższymi prowadząc min. zajęcia z mediacji. Mediator Komisji Nadzoru Finansowego.
Jolanta Kaczorek
Mediator, trener-szkoleniowiec Polskiego Centrum Mediacji, doradca ds. rozwiązywania konfliktów.
Certyfikat superwizora mediacji.
Robert Kaszczyszyn
Mediator, certyfikowany trener i superwizor w zakresie mediacji, certyfikowany doradca ds. rozwiązywania konfliktów. Członek Zespołu ds. Wprowadzenia Mediacji w Polsce. Założyciel i właściciel Ośrodka Mediacji i Negocjacji w Lublinie. Prowadzi mediacje w sprawach karnych, cywilnych, rodzinnych, gospodarczych, z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Wykładowca na licznych uczelniach w Polsce w ramach studiów podyplomowych w zakresie mediacji. Przeprowadził kilka tysięcy udokumentowanych mediacji.
dr Jerzy Książek
Wiceprezes Polskiego Centrum Mediacji i współzałożyciel PCM. Przewodniczący Społecznej Rady ds. Alternatywnych Metod Rozwiązywania Sporów przy Ministrze Sprawiedliwości. Superwizor mediacji. Wykładowca, trener - szkoleniowiec i mediator od 1995 roku (kilka tysięcy przeprowadzonych mediacji sądowych i pozasądowych z zakresu spraw karnych, rodzinnych, cywilnych, gospodarczych i pracowniczych). Współautor programów szkoleniowych z zakresu mediacji dla wymiaru sprawiedliwości, uczelni i biznesu. Autor pracy doktorskiej z zakresu mediacji rodzinnych: Rola mediacji w sytuacji rozwodu. Na podstawie badań socjologicznych mediatorów warszawskich sądów okręgowych i rodzicielskich planów wychowawczych.
Wojciech Kudarewko
Prawnik, absolwent Wydziału Prawa i Administracji UMK w Toruniu. Mediator Polskiego Centrum Mediacji od 2004 roku (ponad 1000 postępowań mediacyjnych). Trener w obszarze prawnych aspektów mediacji cywilnej oraz karnej.
Mariusz Kurzępa
Sędzia orzekający w sprawach cywilnych od 2002 roku. Obecnie w Sądzie Okręgowym w Lublinie. Wcześniej sędzia Sądu Rejonowego w Puławach oraz sędzia i prezes Sądu Rejonowego w Rykach.
Wykładowca Centrum Kształcenia Podyplomowego Uczelni Łazarskiego od 2010 r. – wykłady z zakresu prawa cywilnego, procedury sądowej oraz zarządzania sądami dla pracowników sądów, aplikantów adwokackich, aplikantów radcowskich, asystentów sędziów i referendarzy sądowych.
Sławomir Wyspiański
Trener biznesu z ponad 20-letnim doświadczeniem w szkoleniach, posiada tytuł MBA i międzynarodowy dyplom Francuskiego Instytutu Zarządzania (IFG). Od kilkunastu lat prowadzi konwersatoria i warsztaty z negocjacji na Uczelni Łazarskiego w ramach studiów podyplomowych „Negocjacje i mediacje”, a także analogiczne warsztaty dla przedsiębiorstw (in company). Zarządza firmą WYSPIAŃSKI CONSULTING, specjalizującą się w doradztwie negocjacyjnym i budowie strategii przedsiębiorstw. Przed założeniem własnej firmy doradczej pracował jako menedżer różnych szczebli w korporacjach międzynarodowych. Jego pasje to żeglarstwo (stopień kapitana jachtowego), a także filmmaking, który stał się jego drugą profesją.
-
Program
Moduł I. Elementy i podstawy procesu negocjacji i mediacji
- Spotkanie wprowadzające kierownika studiów
- Podstawy negocjacji – teoria, strategie, taktyki negocjacyjne
- Trening technik negocjacyjnych
- Teoria konfliktu. Mechanizmy powstawania, eskalacji i rozwiązywania konfliktów
- Alternatywne metody rozwiązywania sporów w Polsce. Podstawy, specyfika i standardy prowadzenia mediacji
- Standardy i zasady prowadzenia mediacji. Rola i kompetencje mediatora
Moduł II. Mediacje w praktyce
- Praktyka mediacji w sądach powszechnych. Oczekiwania wobec mediatorów
- Mediacje w sprawach karnych i nieletnich sprawców czynów karalnych - podstawy prawne
- Mediacje w sprawach karnych - specyfika mediacji karnych, sprawy najczęściej kierowane do mediacji z policji, sądów i prokuratury, symulacje
- Mediacje w sprawach karnych - symulacje
- Mediacje w sprawach karnych w relacjach: ofiara- sprawca - rodzina
- Mediacje w sprawach nieletnich sprawców czynów karalnych - symulacje
- Mediacje w sprawach rodzinnych - aspekty prawne, elementy prawa rodzinnego, spory majątkowe, skutki prawne rozwodu, separacji, alimenty dla dzieci, współmałżonka, rodziców
- Mediacje rodzinne w sprawach o zachowek, dział spadku, alimentów dla rodziców- symulacje mediacji pozasądowej i sądowej
- Mediacje w sprawach rodzinnych - rozwód małżonków symulacje
- Mediacje w sprawach rodzinnych - podział majątku wspólnego - symulacje
- Mediacje w sprawach cywilnych w sporach rodzinnych, uwarunkowania prawne, sytuacja dziecka w czasie i po rozwodzie rodziców, porozumienie rodzicielskie, plan wychowawczy, alimenty dla dziecka - opieka w zrównoważonych okresach a finansowanie potrzeb dzieci; alimenty a program Rodzina 800+
- Mediacje w sprawach rodzinnych - porozumienie rodzicielskie rozwodzących się małżonków
- Mediacje w sprawach rodzinnych - zmiana opieki nad dziećmi po rozwodzie
- Konflikt z prawem i przemoc w rodzinie w aspekcie działań policji
- Pomoc prawna dla ofiar przestępstw. Prawa poszkodowanych. Rola pełnomocnika w negocjacjach prawniczych i mediacji.
Moduł III. Doskonalenie umiejętności mediacyjnych i negocjacyjnych
- Psychologia rodziny. Cykl życia rodziny. Specyfika i potrzeby rodzin dysfunkcyjnych. Trudności wychowawcze
- Kompetencje psychologiczne mediatora - podstawy komunikacji interpersonalnej;
- Trening umiejętności komunikacyjnych
- Emocje i stres w czasie negocjacji/mediacji
- Wizerunek i autoprezentacja negocjatora/mediatora
Moduł IV. Repetytorium dyplomowe kończące się egzaminem dyplomowym
Rozmowa kwalifikacyjna poprzedzająca wpisanie studenta na listę mediatorów PCM
-
Opłaty za studia
Studia Podyplomowe czesne 2 raty 4 raty Mediacje rodzinne i karne
(edycja XI)6 500 zł 6 700 zł 6 900 zł - opłata rekrutacyjna w wysokości 200zł
- 10% zniżki przy zapisie do 30 czerwca i spełnieniu wymogów rekrutacyjnych*
- 20% zniżki dla absolwentów Uczelni Łazarskiego**
*cena obowiązuje do 30.11.2024 r.
**zniżki nie łączą się z innymi zniżkamiTerminy płatności
Płatność jednorazowa
- Opłatę czesnego uiszcza się jednorazowo w całości 7 dni przed rozpoczęciem zajęć.
Płatność ratalna
Terminy płatności czesnego w dwóch ratach
- I rata - 7 dni przed rozpoczęciem zajęć
- II rata - do 1 lutego 2025 r.
Terminy płatności czesnego w czterech ratach
- I rata - 7 dni przed rozpoczęciem zajęć
- II rata do 15 grudnia 2024 r.
- III rata do 1 lutego 2025 r.
- IV rata do 1 kwietnia 2025 r.
Opłaty za studia dokonujemy na indywidualny numer konta, podawany w procesie IRK.
Osoby zainteresowane otrzymaniem faktury proszone są o kontakt z działem finansowym, e-mail: kwestura@lazarski.edu.pl
-
Zasady rekrutacji
- Terminy i wymagania rekrutacyjne opisane są w zakładkach poszczególnych kierunków.
- Kandydaci muszą posiadać dyplom ukończenia studiów wyższych (tytuł zawodowy: licencjat, inżynier, lekarz, magister) lub odpis dyplomu doktorskiego **
- Należy wypełnić kompletny formularz zgłoszeniowy (uzupełnić wszystkie wymagane dane).
- Dokonać opłaty rekrutacyjnej w wysokości 200zł
- Załączyć komplet wymaganych dokumentów (CV, dyplom studiów wyższych oraz dowód opł. rekrutacyjnej)
- O przyjęciu decyduje kolejność zgłoszeń.
**W przypadku kandydatów posiadających dyplom zagraniczny i chcących kontynuować naukę w Polsce na poziomie podyplomowym, istnieją odrębne przepisy dotyczące uznawania dyplomów ukończenia studiów wyższych, wydanych w innych krajach.
Sprawdź szczegóły, aby dowiedzieć się, czy Twój zagraniczny dyplom wymaga dodatkowego procesu uznawania (nostryfikacji), aby umożliwić Ci rozpoczęcie studiów podyplomowych/MBA w Polsce: kliknij TU
Warunkiem przyjęcia zgłoszenia na studia jest:
- wypełnienie kompletnego formularza zgłoszeniowego, który dostępny jest na stronie rekrutacja-ckp.lazarski.pl
- dostarczenie wymaganych dokumentów:
- skan dyplomu ukończenia szkoły wyższej;
- CV
- dowód opł. rekrutacyjnej w wysokości 200zł. Opłaty dokonujemy na indywidualny numer subkonta bankowego, podany w procesie IRK. - Tytułem: ckp_imię i nazwisko kandydata_24_25.
- Uwaga: Jeśli posiadasz dyplom potwierdzający ukończenie studiów wyższych wydany przez zagraniczną uczelnię, pamiętaj dodatkowo skompletować:
- tłumaczenia powyższych dokumentów na język polski, sporządzonych lub poświadczonych przez tłumacza przysięgłego.
- dyplom potwierdzający ukończenie studiów wyższych oraz dodatku/suplementu - zalegalizowanym lub zaopatrzonym w klauzulę apostille (oryginał do wglądu).
- Oryginał dyplomu ukończenia studiów wyższych oraz dowód osobisty - dokumenty w celu ich weryfikacji należy okazać na wyznaczonych dyżurach Dziekanatu (o terminach dyżurów będziemy Państwa informować poprzez Wirtualną Uczelnię).
- Umowa o odpłatności za studia będzie umieszczona w systemie Wirtualna Uczelnia (podpisanie umowy odbędzie się za pośrednictwem Autenti, która jest bezpłatną, zewnętrzną platformą służącą do elektronicznego podpisywania umów).
OSOBA PRZYJĘTA NA STUDIA, PO OTRZYMANIU INFORMACJI O URUCHOMIENIU STUDIÓW, JEST ZOBLIGOWANA DO PRZEDŁOŻENIA W DZIEKANACIE CKP UCZELNI ŁAZARSKIEGO:
* Informacja o uruchomieniu studiów/szkolenia jest przekazywana uczestnikom wraz z upływem terminu końca rekrutacji drogą elektroniczną. Uruchomienie kierunku uzależnione jest od liczby kandydatów. W przypadku nieuruchomienia studiów opłata rekrutacyjna jest zwracana na wskazane konto.
W przypadku przesyłania danych osobowych droga mailową należy wysyłać pliki zaszyfrowane, skompresowane (np. programami 7 zip, winzip, winrar) oraz zabezpieczone hasłem. Wykorzystane hasło prosimy przesłać do dziekanatu CKP w odrębnym mailu lub wiadomości SMS pod numer telefonu: (+48) 518 017 404
Partnerzy
-
Zobacz także, kierunki które mogą Cię zainteresować