Rekrutacja otwarta

Psychologia Przywództwa i Coaching Systemowy

Rozwijaj kompetencje przywódcze i coachingowe w oparciu o psychologię człowieka, relacji i systemów.

Studia podyplomowe Psychologia Przywództwa i Coaching Systemowy przygotowują do prowadzenia profesjonalnych procesów rozwojowych w oparciu o psychologię indywidualną Alfreda Adlera oraz coaching systemowy zgodny ze standardami ICC.

 

Współczesne organizacje potrzebują liderów, managerów, specjalistów HR i profesjonalistów wspierających rozwój ludzi, którzy potrafią prowadzić rozmowy rozwojowe, budować odpowiedzialność, wzmacniać motywację i wspierać rozwój potencjału zarówno jednostek, jak i zespołów. Studia odpowiadają na rosnące zapotrzebowanie rynku na specjalistów łączących kompetencje coachingowe, psychologię przywództwa oraz umiejętność pracy z relacjami i systemami funkcjonującymi w organizacjach.

 

Program opiera się na coachingu systemowym oraz psychologii indywidualnej Alfreda Adlera.

Zarejestruj się
Edycja studiów: I edycja
Stopień studiów: Studia podyplomowe
Czas trwania studiów: 1 rok (2 semestry, 220 godzin)
Forma studiów:
  • Niestacjonarny

Opis kierunku i cele kształcenia

Celem studiów Psychologia Przywództwa i Coaching Systemowy jest rozwinięcie praktycznych kompetencji prowadzenia profesjonalnych procesów coachingowych oraz wyposażenie uczestników w wiedzę z zakresu psychologii przywództwa, motywacji, relacji i funkcjonowania człowieka w systemach społecznych i organizacyjnych.

Program łączy psychologię indywidualną Alfreda Adlera z coachingiem systemowym, praktyką pracy rozwojowej oraz superwizją.

Istotnym elementem programu jest poznanie psychologii indywidualnej Alfreda Adlera jako fundamentu rozumienia zachowań, relacji i motywacji człowieka. Uczestnicy uczą się analizować styl życia klienta, identyfikować schematy funkcjonowania, wspierać rozwój potencjału oraz prowadzić proces coachingowy z uwzględnieniem kontekstu organizacyjnego i systemowego.

Program obejmuje praktyczne warsztaty, analizę studiów przypadków, ćwiczenia coachingowe oraz superwizję indywidualną i grupową. Dzięki temu uczestnicy zdobywają doświadczenie w prowadzeniu profesjonalnych procesów coachingowych zgodnych ze standardami International Coaching Community (ICC) oraz rozwijają kompetencje niezbędne do pracy z liderami, zespołami i organizacjami.

Osoby zainteresowane dalszym rozwojem zawodowym mogą dodatkowo skorzystać z opcjonalnej ścieżki międzynarodowej certyfikacji ICC.

Dla kogo są to studia?

Studia podyplomowe Psychologia Przywództwa i Coaching Systemowy są skierowane w szczególności do:

  • psychologów, pedagogów, coachów, trenerów i konsultantów,
  • managerów, liderów zespołów i właścicieli firm,
  • specjalistów HR i HR Business Partnerów,
  • osób wspierających rozwój ludzi i organizacji,
  • osób zainteresowanych profesjonalnym wykorzystaniem coachingu i psychologii przywództwa w praktyce zawodowej.
     

Program nauczania

Jeśli chcesz rozwijać kompetencje przywódcze, prowadzić profesjonalne procesy coachingowe oraz lepiej rozumieć psychologiczne mechanizmy motywacji i rozwoju człowieka, ten program przygotuje Cię do skutecznej pracy z liderami, zespołami i organizacjami. Sprawdź organizację studiów, poznaj program nauczania oraz możliwości rozwoju, w tym ścieżkę prowadzącą do międzynarodowej certyfikacji ICC.

Warunki przystąpienia
  • Ukończone studia wyższe co najmniej I stopnia (licencjat, inżynier)
Organizacja programu
  • Studia trwają dwa semestry, zajęcia rozpoczynają się w II połowie października, odbywają się średnio 1-3 razy w miesiącu w formie dwudniowych (sobotnio-niedzielnych) zjazdów w godz. 9-17. 
  • Program zakłada nie więcej niż 30% godzin zajęć w formie zdalnej.
  • Koordynator ds. dydaktycznych: Anna Dubiel-Kwaśniewska, e-mail: anna.dubiel-kwasniewska@lazarski.edu.pl, tel. 513 037 874
  • Koordynator ds. rekrutacji i promocji: Katarzyna Zachariasz, e-mail: ckp@lazarski.edu.pl, tel. 518 017 404
Warunki ukończenia studiów
  • Uzyskanie wszystkich efektów uczenia się określonych w programie studiów podyplomowych – potwierdzone uzyskaniem pozytywnych wyników z zaliczeń wszystkich wymaganych modułów/przedmiotów.
  • Uzyskanie wszystkich 37 punktów ECTS wymaganych do ukończenia studiów podyplomowych.
  • Wymagana minimalna obecność na poziomie określonym Regulaminie studiów podyplomowych.
  • Pozytywny wynik egzaminu dyplomowego w formie egzaminu ustnego na podstawie prezentacji projektu/studium przypadku z wykorzystaniem kompetencji uzyskanych podczas zajęć przed Komisją.
  • Opcja dodatkowa – możliwość uzyskania certyfikatu ICC, która wymaga spełnienia odrębnych wymagań certyfikacyjnych ICC, w tym zdania dodatkowego egzaminu oraz wniesienia osobnej opłaty certyfikacyjnej. Koszt certyfikacji ICC nie jest wliczony w cenę studiów podyplomowych.

Zobacz program studiów

Moduł I. Psychologia indywidualna Alfreda Adlera - podstawy teoretyczne
  • Podstawy psychologii indywidualnej Adlera 
  • Styl życia, cele fikcyjne i mechanizmy kompensacyjne 
  • Interes społeczny, wspólnota i relacyjny charakter funkcjonowania człowieka 
Moduł II. Adlerowska konceptualizacja klienta w pracy rozwojowej
  • Analiza narracji życiowej i identyfikacja stylu życia klienta 
  • Schematy relacyjne, przekonania, cele ukryte i dynamika motywacyjna 
  • Granice między coachingiem a psychoterapią, odpowiedzialność i autonomia klienta 
Moduł III. Psychologia rozwoju, relacji i przywództwa
  • Psychologia motywacji i rozwoju osobistego oraz zawodowego 
  • Komunikacja interpersonalna, konflikt i współpraca w zespołach 
  • Psychologia przywództwa, autorefleksja i rozwój lidera 
Moduł IV. Profesjonalny coaching systemowy - standard ICC z superwizją
  • Struktura procesu coachingowego, kontrakt, cele i wskaźniki zmiany 
  • Narzędzia pracy coachingowej ICC i modele sesji coachingowej 
  • Praktyka sesji coachingowych, feedback, superwizja indywidualna i grupowa 
Moduł V. Repetytorium dyplomowe

Uczelnia zastrzega sobie prawo do niewielkich zmian w programie lub organizacji zjazdów. Uruchomienie kierunku jest uzależnione od liczby kandydatów. Harmonogram studiów przygotowany zostanie po zakończeniu procesu rekrutacji.

Wstępny terminarz

Informujemy, że są to wstępne daty zjazdów. Dokładny i pełny harmonogram dostępny będzie na Wirtualnej Uczelni na początku października.

Korzyści z wyboru studiów

  • Zrozumiesz psychologiczne mechanizmy motywacji, odpowiedzialności i rozwoju człowieka.
  • Poznasz psychologię przywództwa i jej zastosowanie w pracy z ludźmi i zespołami.
  • Nauczysz się prowadzić profesjonalne procesy coachingowe w ujęciu systemowym.
  • Rozwiniesz kompetencje prowadzenia rozmów rozwojowych i wspierania zmian.
  • Poznasz praktyczne zastosowania psychologii indywidualnej Alfreda Adlera.
  • Nauczysz się pracować z wartościami, przekonaniami i zasobami klientów.
  • Zdobędziesz doświadczenie w pracy coachingowej i superwizyjnej.
  • Uzyskasz możliwość zdobycia międzynarodowej certyfikacji ICC.
  • Rozwiniesz umiejętność budowania partnerskich relacji opartych na odpowiedzialności i zaufaniu.
  • Poznasz standardy pracy coacha zgodne z International Coaching Community (ICC).
  • Zdobędziesz praktyczne doświadczenie podczas warsztatów, sesji coachingowych oraz superwizji indywidualnej i grupowej.

Międzynarodowa certyfikacja ICC – rozszerz swoje kwalifikacje

Po ukończeniu studiów możesz skorzystać z dodatkowej ścieżki prowadzącej do uzyskania międzynarodowej certyfikacji International Coaching Community (ICC).

Kadra

Marco Ramirez

Psycholog, coach i superwizor coachingu ICC, trener oraz konsultant specjalizujący się w psychologii przywództwa, coachingu systemowym i rozwoju organizacji. Partner InnerMastering Institute oraz trener i superwizor International Coaching Community.

Anna Fabrowicz

Ekspertka w zakresie rozwoju organizacji, coachingu i budowania kultury organizacyjnej opartej na wartościach. Od kilkunastu lat wspiera liderów i zespoły w rozwijaniu potencjału oraz wdrażaniu skutecznych zmian.

Katarzyna Bieniek

Praktyk biznesu, coach, trener i superwizor projektów coachingowych. Posiada ponad 10-letnie doświadczenie menedżerskie, które wykorzystuje w pracy z liderami i organizacjami, wspierając rozwój kompetencji liderskich.

dr Katarzyna Radii

Od ponad 30 lat łączy działalność akademicką z praktyką wspierania liderów, menedżerów, zespołów i organizacji. Specjalizuje się w coachingu, przywództwie, psychologii biznesu, myśleniu systemowym oraz zarządzaniu złożonością.

Piotr Radii

Trener Coachingu w International Coaching Community (od 2003 r.). Tworzy i współtworzy narzędzia systemowe w obszarach coachingu, wartości, kultur organizacyjnych i zarządzania systemowego.

Michał Kinstler

Trener, konsultant oraz coach i superwizor ICC. Specjalizuje się w business coachingu oraz treningu mentalnym dla sportowców. Realizuje projekty tworzenia efektywnych i harmonijnych zespołów w sporcie i biznesie. Dyrektor Szkoły Coachingu ICC Poland.

Partnerzy

InnerMastering® INSTITUTE
International Caching Community

Opłaty za studia

Dostępne formy opłat na kierunku Psychologia Przywództwa i Coaching Systemowy :

Płatność jednorazowa

Opłata rekrutacyjna: 200

Czesne: 11800

Raty: 1 x 11800

Wyświetl terminy płatności czesnego

Terminy płatności czesnego:

∙ 1 rata - 10 października 2026

Całkowity koszt: 12000

Po zastosowaniu zniżki 10%

Płatność w 2 ratach

Opłata rekrutacyjna: 200

Czesne: 12000

Raty: 2 x 6000

Wyświetl terminy płatności czesnego

Terminy płatności czesnego:

∙ 1 rata - 10 października 2026
∙ 2 rata - 1 lutego 2027

Całkowity koszt: 12200

Po zastosowaniu zniżki 10%

Płatność w 4 ratach

Opłata rekrutacyjna: 200

Czesne: 12200

Raty: 4 x 3050

Wyświetl terminy płatności czesnego

Terminy płatności czesnego:

∙ 1 rata - 10 października 2026
∙ 2 rata - 15 grudnia 2026
∙ 3 rata - 1 lutego 2027
∙ 4 rata - 1 kwietnia 2027

Całkowity koszt: 12400

Po zastosowaniu zniżki 10%

Dostępne zniżki:

*opłata za całość studiów obowiązuje do 30.11.2026 r.

**zniżki nie łączą się z innymi zniżkami

Zasady rekrutacji

Warunki przyjęcia

Aby zgłosić się na studia, kandydat musi:

  • Posiadać ukończone studia wyższe odpowiedniego stopnia dla danego kierunku:
    • co najmniej studia I stopnia (licencjat/inżynier),
    • albo studia II stopnia (magister),
    • ewentualnie posiadać dyplom lekarza lub doktora;
  • Wypełnić kompletny formularz zgłoszeniowy dostępny na stronie: rekrutacja-ckp.lazarski.pl;
  • Dokonać opłaty rekrutacyjnej w wysokości 200 zł na indywidualny numer subkonta bankowego podany w procesie IRK. Tytuł przelewu: ckp_imię i nazwisko kandydata_26_27;
  • Załączyć wymagane dokumenty:
    • skan dyplomu ukończenia studiów wyższych (w przypadku e-dyplomu kandydat zobowiązany jest do pobrania pliku wraz z certyfikatem, zachowania jego oryginalnego formatu cyfrowego oraz dołączenia go do formularza rekrutacyjnego poprzez wgranie go do systemu rekrutacyjnego uczelni),
    • cv,
    • potwierdzenie dokonania opłaty rekrutacyjnej.

O przyjęciu na studia decyduje kolejność zgłoszeń.

Kandydaci z dyplomem zagranicznym. Osoby posiadające zagraniczny dyplom i chcące kontynuować naukę w Polsce na poziomie podyplomowym podlegają odrębnym przepisom dotyczącym uznawania dyplomów.

  • W przypadku cudzoziemców wymagane jest posiadanie:
    • dyplomu ukończenia studiów wyższych w Polsce, albo dyplomu ukończenia studiów wyższych za granicą uznanego za równoważny z dyplomem polskim lub nostryfikowanego na zasadach określonych w odrębnych przepisach,
    • kandydaci legitymujący się dyplomem ukończenia studiów wydanym za granicą, który nie uprawnia do kontynuacji kształcenia w Polsce (tj. nieobjętym uznawalnością na podstawie umów międzynarodowych lub nostryfikacji), są zobowiązani do przedstawienia pisemnej informacji wydanej przez dyrektora NAWA, potwierdzającej ich uprawnienie do ubiegania się o przyjęcie na studia podyplomowe,
    • tłumaczenie wymaganych dokumentów na język polski przez tłumacza przysięgłego,
    • legalizacja dyplomu lub klauzula apostille (oryginał do wglądu),
    • zaleca się uzyskanie pisemnego potwierdzenia akceptacji dyplomu zagranicznego przez Narodową Agencję Wymiany Akademickiej (NAWA),
    • certyfikatu, który będzie stanowił podstawę do uznania poziomu znajomości języka (B2) do studiowania w Polsce wydany przez uprawnione instytucje.
  • Po przyjęciu na studia. Osoby przyjęte na studia, po otrzymaniu informacji o uruchomieniu kierunku, są zobowiązane do:
    • przedstawienia w Dziekanacie Łazarski Executive Education oryginału dyplomu ukończenia studiów wyższych oraz dowodu osobistego w celu weryfikacji (terminy dyżurów będą podane na WU),
    • podpisania umowy o odpłatności za studia za pośrednictwem platformy Autenti (bezpłatnej, zewnętrznej platformy do podpisywania umów elektronicznych).

Ważne informacje

  • Informacja o uruchomieniu kierunku przekazywana jest uczestnikom drogą elektroniczną po zakończeniu rekrutacji.
  • Uruchomienie studiów zależy od liczby kandydatów. W przypadku nieuruchomienia kierunku opłata rekrutacyjna jest zwracana na wskazane konto.
  • W przypadku przesyłania danych osobowych drogą mailową należy przesyłać pliki zaszyfrowane i skompresowane (np. programami 7-Zip, WinZip, WinRAR) oraz zabezpieczone hasłem. Hasło należy przesłać w osobnej wiadomości e-mail lub SMS pod numer telefonu: (+48) 518 017 404.
  • Regulamin
Zarejestruj się