15 grudnia 2025 r. ruszyła rekrutacja do IV edycji kursu „Koordynator w Placówkach Opieki Zdrowotnej” organizowanego w ramach projektu „Kompetencje dorosłych dla rynku pracy i nowoczesnej gospodarki – sektor ochrony zdrowia”. Projekt realizowany jest w ramach programu Fundusze Europejskie dla Rozwoju Społecznego 2021-2027, współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego Plus.
Kurs kierowany jest do osób w wieku 18–64 lat, posiadających co najmniej wykształcenie na poziomie III Polskiej Ramy Kwalifikacji, które pracują lub planują podjąć zatrudnienie w sektorze ochrony zdrowia. Program odpowiada na realne potrzeby rynku – szczególnie w kontekście wdrażania zmian wynikających z ustawy o jakości w opiece zdrowotnej i bezpieczeństwie pacjenta z 8 września 2023 r.
Odpowiada na aktualne potrzeby rynku opieki zdrowotnej, wynikające z wdrożenia opieki koordynowanej w POZ, sieci onkologicznej i sieci kardiologicznej, jak również na wyzwania społeczne i gospodarcze związane ze starzeniem się społeczeństwa oraz koniecznością delegowania uprawnień w obszarze ochrony zdrowia. Dodatkowo, uwzględnia zmiany w przepisach prawnych, w tym Ustawę o POZ, Ustawę o KSO i Ustawę o KSK.
Kurs jest formą wsparcia realizowaną w ramach projektu nr FERS.01.05-IP.08-0460/23.
Informacje ogólne o kursie:
- Forma kursu: Hybrydowa (4 zjazdy online i 4 zjazdy stacjonarne na Uczelni Łazarskiego, w tym 1 wizyta studyjna w placówce POZ, która posiada doświadczenie w opiece koordynowanej)
- Łączna liczba godzin kursu: 126 godzin dydaktycznych (1h=45min)
- Udział zajęć prowadzonych w wersji on-line: 58 godzin
- ECTS: 18 punktów ECTS
- Poziom PRK: 6
Celem kursu „Koordynator w Placówkach Opieki Zdrowotnej” jest przygotowanie zawodowe do pracy na stanowisku koordynatora w placówkach opieki zdrowotnej, zarówno w lecznictwie otwartym, jak i zamkniętym. Uczestnicy zdobędą wiedzę w zakresie organizacji opieki zdrowotnej, zarządzania w ochronie zdrowia, funkcjonowania podmiotów leczniczych, profilaktyki chorób i promocji zdrowia oraz komunikacji z pacjentami i współpracownikami.
Kurs obejmuje 3 moduły:
- Założenia, cele i efekty opieki integrowanej
- Koordynator jako przewodnik pacjenta
- Koordynacja w praktyce, narzędzia i sposoby działania
Program opracowany na potrzeby realizacji projektu pn. „Kompetencje dorosłych dla rynku pracy i nowoczesnej gospodarki – sektor ochrony zdrowia” (numer projektu: FERS.01.05-IP.08-0460/23) realizowanego w ramach Programu Fundusze Europejskie dla Rozwoju Społecznego 2021-2027 współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego Plus.
Rekrutacja będzie prowadzona do 8 stycznia 2026 r. Szczegóły dotyczące procesu rekrutacyjnego, wymaganych dokumentów oraz formularza zgłoszeniowego znajdują się na stronie rekrutacji: Koordynator w Placówkach Opieki Zdrowotnej
O przyjęciu decyduje łączna liczba uzyskanych punktów zgodnie z kryteriami zawartymi w Regulaminie rekrutacji. Wyniki rekrutacji zostaną ogłoszone 9 stycznia 2026 r.
Partnerem kursu jest: Związek Pracodawców Opieki Integrowanej Opartej na Wartości – SPOIWO.
___________________________________________________________________________________________________________________
Dodatkowe informacje o rekrutacji można uzyskać w Biurze Łazarski Executive Education na Uczelni Łazarskiego:
Adres: ul. Świeradowska 43, 02-662 Warszawa, sektor E, parter, pokój 56.
e-mail: ckp@lazarski.edu.pl
tel.: (+48) 22 54 35 322
Dostępność pracowników do kontaktu bezpośredniego w godzinach pracy, tj. od poniedziałku do piątku w godz. 9:00-16:00.
Dodatkowe informacje o projekcie można uzyskać w Dziale Projektów Strukturalnych Uczelni Łazarskiego:
Adres: ul. Świeradowska 43, 02-662 Warszawa, pok. 307 (Biuro Projektu)
e-mail: projekty@lazarski.edu.pl
Telefon: (+48)225435411
Biuro Projektu, zgodnie z informacją o dostępności architektonicznej siedziby Uczelni Łazarskiego, spełnia standardy dostępności architektonicznej.
Dostępność personelu do kontaktu bezpośredniego w godzinach pracy, tj. od poniedziałku do piątku w godz. 8:00-16:00.
#FunduszeUE #FunduszeEuropejskie