Partnerzy Akademii
Justyna Liber - DNA
Polska Izba Przemysłu Chemicznego (PIPC) powstała w 1988 r. Jest organizacją reprezentującą branżę chemiczną wobec organów administracji publicznej krajowej i zagranicznej oraz organizacji międzynarodowych.
Główne cele i przedmiot działalności Izby:
- Wspieranie działań na rzecz rozwoju branży chemicznej;
- Oddziaływanie na kształt ustawodawstwa gospodarczego i socjalnego wspierającego zrównoważony rozwój przemysłu chemicznego oraz uwzględniającego prawa i interesy członków;
- Reprezentowanie interesów gospodarczych i społecznych Członków na szczeblu ogólnokrajowym i międzynarodowym;
- Ochrona praw i reprezentowanie interesów Członków wobec organów władzy i administracji państwowej, organów samorządu terytorialnego i innych władz, związków zawodowych pracowników i innych organizacji.
Obszary działalności PIPC:
- Rzecznictwo i współpraca z administracją PL i UE,
- Polityka energetyczno-klimatyczna,
- Ochrona środowiska,
- Promocja konkurencyjności i ochrona rynku,
- Transport i dystrybucja,
- Bezpieczeństwo pracy i procesowe,
- Zrównoważony rozwój,
- Innowacyjność,
- Wizerunek i komunikacja.
Izba w gronie członków zrzesza m.in.:
- Największych producentów chemikaliów;
- Przedsiębiorstwa sektora petrochemicznego i rafineryjnego;
- Firmy transportowe, dystrybucyjne;
- Przedstawicielstwa firm zagranicznych;
- Biura projektowe, firmy konsultingowe;
- Instytuty naukowe.
PIPC jest członkiem szeregu stowarzyszeń krajowych i zagranicznych, w tym – jako jedyna polska organizacja – jest członkiem rzeczywistym Europejskiej Rady Przemysłu Chemicznego CEFIC – ma prawo do reprezentowania polskiego przemysłu chemicznego na forum międzynarodowym.
Polska Izba Przemysłu Chemicznego jest realizatorem wielu projektów wewnętrznych takich jak Program „Bezpieczna Chemia”, „ChemHR” czy też „Energia dla Chemii”. PIPC realizuje również projekty finansowane z budżetu UE takie jak: „ChemMultimodal”. Ponadto, PIPC jest organizacją nadzorującą realizację Programu „Odpowiedzialność i Troska” oraz organizatorem Kongresu „Polska Chemia” czy Kampanii „Polska Chemia”.
W Polsce ponad 170 prawników CMS wspiera klientów usługami doradztwa prawnego i podatkowego we wszystkich obszarach prawa i sektorach gospodarki. Nasze zespoły w Warszawie i Poznaniu działają w ramach międzynarodowej sieci 77 biur zlokalizowanych w 70 miastach w 43 krajach na całym świecie. Nasi klienci otrzymują najwyższej jakości pomoc prawną dotyczącą rynków, na których prowadzą lub zamierzają prowadzić działalność biznesową, a także wsparcie międzynarodowych zespołów. Do naszych klientów należą zarówno międzynarodowe koncerny, jak i największe polskie przedsiębiorstwa oraz firmy rodzinne, instytucje finansowe i sektor publiczny. Dzięki specjalizacji sektorowej prawników oferujemy kompleksową wiedzę o aktualnych wyzwaniach i trendach w danej branży, a także wsparcie zespołu, który rozumie specyfikę prowadzenia działań biznesowych w poszczególnych sektorach gospodarki, ze szczególnym uwzględnieniem sektorów regulowanych.
Kozłowski Tomasik Oszczak sp. k.
Kancelaria Zaborski, Morysiński
Trendspot is the studio based in Europe that specialises in future research and speculative design with a human-centered approach. We provide brands, strategists and institutions with knowledge on the market and new ways of thinking, feeling and empowering them toward the creation of their future. In our work, we focus on businesses goals while simultaneously honoring interconnectedness between business, human, community and environment that not only can ensure the survival of the organization, but can help it grow in the long term and serve next generations. Our tools used in the field od trend forecasting and speculative design help us in this.
Francusko-Polska Izba Gospodarcza
Francusko-Polska Izba Gospodarcza powstała w 1994 r. jako stowarzyszenie przedsiębiorców i od tego czasu nieustannie się rozwija. CCIFP jest niezależną, samofinansującą się organizacją, zrzeszającą obecnie prawie 500 francuskich oraz polskich firm — to jedna z najaktywniejszych izb bilateralnych w Polsce.
CCIFP ma znaczący wkład w rozwój działalności inwestycyjnej i gospodarczej w Polsce oraz odgrywa aktywną rolę w kontaktach z organami administracji państwowej i organizacjami pracodawców.
Grupa GPoland działa na rynku międzynarodowych marek modowych od ponad 25 lat. Walter Prati założył działalność w 1993 roku, wprowadzając na polski rynek pierwsze monobrandowe salony włoskich marek odzieżowych, jednocześnie rozwijając pozostałe kanały dystrybucyjne. Dziś GPoland jest jedną z najbardziej renomowanych firm w Europie i reprezentuje ponad 80 marek modowych o międzynarodowym zasięgu, a jej zespół liczy prawie setkę specjalistów, którzy doskonale rozumieją branżę. W swojej pracy widzą zaś nie tylko działalność komercyjną, ale też – edukacyjną.
Związek Przedsiębiorców Przemysłu Mody LEWIATAN zrzesza przedstawicieli branży odzieżowo-tekstylnej i jest członkiem Polskiej Konfederacji Pracodawców Prywatnych Lewiatan – organizacji reprezentującej interesy sektora prywatnego. Uprawnienia wynikające ze statusu organizacji pozwalają na aktywny udział przedstawicieli Związku w pracach nad nowelizacją przepisów prawnych, związanych integralnie z funkcjonowaniem przedsiębiorstw będących członkami ZPPM Lewiatan. Poza reprezentowaniem interesów przedsiębiorców i pracodawców wobec Rządu RP, Komisji Europejskiej czy Parlamentu Europejskiego, celem organizacji jest również kształtowanie wizerunku branży oraz monitoring barier funkcjonowania i rozwoju przedsiębiorczości.
Wydawnictwo C.H. Beck
Monitor Prawa Pracy
Kancelaria radców prawnych.
Atmoterm SA pomaga w rozwiązywaniu problemów środowiskowych mając na uwadze rozwój gospodarki.
Fashion Revolution Poland to polski oddział międzynarodowej organizacji założonej w Wielkiej Brytanii, któej celem jest promowanie zrównoważonej mody.
Organizacja Pracodawcy Medycyny Prywatnej zrzesza prywatnych świadczeniodawców usług medycznych, wśród których znajdują się liderzy rynku pracowniczych programów zdrowotnych, spółki giełdowe oraz lokalni pracodawcy ochrony zdrowia, stanowiący ważne ogniwo w systemie zdrowia publicznego.
Związek Powiatów Polskich jest ogólnopolskim stowarzyszeniem zrzeszającym powiaty i miasta na prawach powiatu, którego celem jest wspieranie idei samorządu terytorialnego, integrowanie i obrona wspólnych interesów powiatów, kształtowanie wspólnej polityki, wspieranie inicjatyw na rzecz rozwoju i promocji powiatów, wymiana doświadczeń oraz upowszechnianie modelowych rozwiązań w zakresie rozwoju i zarządzania w powiatach.
stowarzyszenie, które szkoli mediatorów zgodnie z wymaganiami Ministerstwa Sprawiedliwości, a także standardami opracowanymi przez Społeczną Radę do spraw Alternatywnych Metod Rozwiązywania Konfliktów i Sporów. Świadectwo ukończenia studiów umożliwia wpis na listę mediatorów sądowych PCM i daje kwalifikacje do prowadzenia mediacji w sprawach cywilno - gospodarczych i pracowniczych (certyfikat PCM).
Wolters Kluwer jest największym wydawcą publikacji prawniczych i biznesowych na rynku polskim. Od lat dostarcza najwyższej klasy wiedzę, nowoczesne rozwiązania, narzędzia i usługi dla profesjonalistów z branży prawniczej, podatkowej, biznesu, ochrony zdrowia, edukacji, administracji państwowej i samorządowej. Wspiera ich w podejmowaniu kluczowych decyzji tak by mogli działać pewnie i bez obaw. W ofercie wydawnictwa znajdują się produkty elektroniczne, książki i czasopisma jak również szkolenia i konferencje.
Pełna oferta dostępna jest na www.wolterskluwer.pl Wolters Kluwer S.A. jest częścią międzynarodowego koncernu Wolters Kluwer – globalnej i wiodącej firmy wydawniczej i dostawcy usług informacyjnych. Wolters Kluwer osiąga roczne przychody (2013) w wysokości 3,6 miliarda euro, prowadzi działalność w 120 krajach świata i zatrudnia około 19 000 osób. Centrala Wolters Kluwer znajduje się w Alphen aan den Rijn w Holandii. Więcej informacji o naszej pozycji rynkowej, klientach, markach i organizacji na stronie www.wolterskluwer.com