„To niezwykle potrzebna i aktualna inicjatywa, zwłaszcza w obliczu obecnych wyzwań systemu ochrony zdrowia. Mamy prawo do korzystania z dostępnej, bezpiecznej i odpowiedniej jakości opieki zdrowotnej. Naszą powinnością jest jednak również dbałość o własne zdrowie. Dlatego cieszę się, że Uczelnia Łazarskiego oferuje profesjonalne i nowoczesne kształcenie właśnie w zakresie promocji zdrowia i profilaktyki. To szansa dla osób, chcących być liderami zmian i kreatorami przyszłości w zdrowiu publicznym. Życzę wszystkim słuchaczom tego kierunku wielu sukcesów i satysfakcji z podnoszenia swoich kompetencji w tak istotnym obszarze.” - dodaje Bartłomiej Chmielowiec, Rzecznik Praw Pacjenta.
Potrzeba liderów zmian w profilaktyce i promocji zdrowia
Promocja zdrowia i profilaktyka chorób to obszary wielkiej wagi zdrowia publicznego, a zgodnie z zapisami dokumentu strategicznego „Zdrowa przyszłość. Ramy strategiczne rozwoju systemu ochrony zdrowia na lata 2021-2027, z perspektywą do 2030 r.”, obszary te stoją u progu wielkiej transformacji, która obejmie sfery kompetencyjne administracji rządowej i samorządowej, a także placówki opieki zdrowotnej sektora publicznego i prywatnego.
By przemiany te mogły się dokonać skutecznie i dla dobra pacjentów, potrzebujemy kadry zarządczej z nowoczesnymi kompetencjami promocji zdrowia i profilaktyki chorób – potrzebujemy liderów zmian i kreatorów przyszłości, potrzebujemy „szytych na miarę” interwencji oraz najlepszych praktyk do naśladowania.
W odpowiedzi na tę potrzebę i perspektywę, Centrum Kształcenia Podyplomowego Uczelni Łazarskiego realizuje II edycję studiów podyplomowych Zarządzanie promocją zdrowia i profilaktyką chorób/ Health Promotion & Prevention Manager, mających za zadanie wyposażyć dzisiejszych profesjonalistów w nowoczesną wiedzę i kompetencje, niezbędne do sprawowania funkcji zarządczych i doradczych w obszarze promocji zdrowia i profilaktyki chorób.
Profesjonalna profilaktyka i promocja zdrowia – więcej niż przywilej dla pacjenta
Skuteczna promocja zdrowia i profilaktyka chorób wymagają strategicznie zaplanowanych działań oraz nowoczesnych form i narzędzi dotarcia do społeczności w każdym wieku i każdym stanie zamożności, zwłaszcza wobec wzrostu zagrożenia chorobami cywilizacyjnymi oraz tzw. popandemicznego długu zdrowotnego.
W konsekwencji, kierunek studiów podyplomowych Uczelni Łazarskiego adresowany jest do specjalistów-pasjonatów profilaktyki i promocji zdrowia - do profesjonalistów, chcących wzbogacić swoje kompetencje w obliczu potrzeb społecznych i transformacji systemowej, szczególnie do pracowników administracji rządowej i samorządowej szczebla centralnego i lokalnego oraz do placówek opieki zdrowotnej.
„Honorowy Patronat Rzecznika Praw Pacjenta dla kierunku kształcenia profesjonalistów profilaktyki chorób i promocji zdrowia podkreśla w sposób wyjątkowy rolę i perspektywę powszechnego rozwoju obu tych dziedzin dla dobra pacjentów. Jest także umacniającą motywacją do dzielenia się najlepszymi praktykami i konsekwentnej budowy kultury jakości w zdrowiu” – mówi Marta Pawłowska, kierownik kierunku Zarządzanie promocją zdrowia i profilaktyką chorób.
Studia podyplomowe Zarządzanie promocją zdrowia i profilaktyką chorób Health Promotion & Prevention Manager realizowane są w Centrum Kształcenia Podyplomowego Uczelni Łazarskiego. Partnerem merytorycznym kierunku jest PZU Zdrowie, partnerem medialnym - Rynek Zdrowia. Kierunek uzyskał prestiżowy certyfikat „Studia z przyszłością”. Trwa rekrutacja do 30 września.
Szczegóły II edycji studiów znajdują się na stronie: www.ckp.lazarski.pl
Cykl podcastów dedykowanych kierunkowi studiów: https://www.youtube.com/@CKPlazarskiPL