Doktor nauk politycznych, analityk i publicysta, w latach 2018-21 również w służbie dyplomatycznej w Ambasadzie RP w Berlinie. Dyrektor Centrum Badań nad Polityką na Uczelni Łazarskiego. Absolwent Louisiana State University, Ośrodka Studiów Amerykańskich UW oraz Instytutu Filologii Angielskiej UAM. Były stypendysta Fundacji Fulbrighta. Komentator życia politycznego. Autor tekstów publicystycznych i naukowych z zakresu stosunków międzynarodowych, filozofii polityki oraz politologii porównawczej.
-
OFERTA
-
Studia podyplomowe
- Akademia Administracji Publicznej
- Akademia Nowych Technologii i Ochrony Danych Osobowych
- Akademia Biznesu i Prawa Mody
- Akademia HR
- Akademia IT
- Akademia Marketera
- Akademia Menedżera
- Akademia Praktyków Prawa
- Akademia Prawa Sądowego
- Akademia Rynku Nieruchomości
- Akademia Rynku Ochrony Zdrowia
- Akademia Transportu Lotniczego
- Akademia Umiejętności Psychologicznych
- Akademia Zarządzania Procesowego
- Akademia Zrównoważonego Rozwoju i Środowiska
- Akademia Compliance
-
MBA
- Master of Business Administration (MBA ESG)
- Master of Business Administration (MBA w Budownictwie)
- Master of Business Administration (MBA Energetyka)
- Master of Business Administration (MBA w Lotnictwie)
- Master of Business Administration (MBA w Ochronie Zdrowia)
- Master of Business Administration (MBA Zarządzanie)
-
Grand Strategy: geopolityka, biznes, strategia
-
Adresaci i atuty studiów
Dla kogo?
Studia podyplomowe są skierowane do osób chcących zrozumieć zasady działania strategicznego oraz współczesne realia geopolityczne ze szczególnym uwzględnieniem sytuacji Polski, Europy Wschodniej oraz przestrzeni postsowieckiej. Jest to wiedza przydatna zwłaszcza:
- pracownikom dużych firm z sektora prywatnego, którzy zajmują, lub będą zajmować w przyszłości, stanowiska decyzyjne;
- urzędnikom;
- dyplomatom;
- przedstawicielom służb mundurowych;
- studia podyplomowe są również ciekawą ofertą dla tych, którzy chcą poszerzyć swoje horyzonty oraz zrozumieć zagadnienia związane z geopolityczną układanką, bezpieczeństwem i przywództwem.
Atuty:
- To jedyna tego typu oferta w Polsce dająca uczestnikom wgląd w wiedzę zwykle zarezerwowaną jedynie dla wąskich kręgów.
- Studia prowadzone są w formie warsztatów z elementami wykładów. Dla uczestników dostępna jest też platforma on-line z dodatkowymi materiałami edukacyjnymi, takimi jak filmy instruktażowe, podcasty, ćwiczenia, czy gotowe materiały do pobrania.
- Studia charakteryzują się nowoczesnym hybrydowym podejściem w projektowaniu działań edukacyjnych. Mają one charakter modułowy. Uczestnicy mogą zaliczać pojedyncze zajęcia lub cały moduł.
- Kierunek powstał we współpracy pomiędzy Uczelnią Łazarskiego i renomowanymi dostarczycielami Open Source Intelligence oraz symulacji strategicznych.
- Kierunek składa się sześciu modułów, których opanowanie ma doprowadzić u słuchaczy nie tylko do rozwoju myślenia strategicznego, ale również rozbudzenia ich potencjalnych zdolności przywódczych i analityczno-komunikacyjnych w kontekście biznesowym. Program wzorowany jest częściowo na kursach typu „Grand Strategy” oferowanych przez tak renomowane ośrodki jak Yale, Uniwersytet Harvarda, czy US Naval War Academy. Odbywa się jednak w języku polskim i jest dostosowany do polskich realiów.
-
Przesłanki i cele
W naszej ocenie po wybuchu wojny na Ukrainie wiedza na temat geopolityki stała się konieczna również dla osób, które się nią dotąd zupełnie nie zajmowały. W ten, czy inny sposób agresywna polityka Moskwy dotknęła dziesiątki milionów Polaków i innych mieszkańców Europy Środkowo-Wschodniej. Również menadżerowie firm zupełnie nie związanych z wojskowością zmuszeni są dziś nauczyć się szacować ryzyko w zupełnie nowej sytuacji, często bez przygotowania w obszarach obronności i geostrategii. Uważamy więc, że istnieje rosnące zapotrzebowanie na wiedzę o zagadnieniach dotyczących geopolityki i geoekonomii, strategii, obronności oraz zarządzania w sytuacjach kryzysowych. Jest ona istotna zwłaszcza dla ludzi żyjących w krajach umiejscowionych w korytarzu pomiędzy Europą Zachodnią a Azją, które od zawsze zmagają się z jednymi z najtrudniejszych geopolitycznych warunków na powierzchni globu.
Niemal wszyscy nasi wykładowcy mają za sobą doświadczenie zawodowe wykraczające znacząco poza samą pracę na uczelni, są to byli lub aktywni dyplomaci, przedsiębiorcy i dziennikarze. Ludzie ci wiedzą doskonale, jak łączyć teorię ze strategiczną praktyką, bo sami robią to od lat. Wiedzą też, jak skupić się na zagadnieniach z pogranicza biznesu, zarządzania i geostrategii.
Certyfikat ukończenia tej unikatowej w Polsce oferty edukacyjnej pomaga:
- Podejmować kluczowe decyzje biznesowe, zawodowe oraz związane z bezpieczeństwem z uwzględnieniem geopolitycznych i strategicznych uwarunkowań panujących w naszej części kontynentu.
- Motywować członków grup i organizacji, określać wspólne cele w nowej rzeczywistości politycznej.
- Planować działania firmy lub instytucji uwzględniając zagrożenia i szanse, jakie tworzy aktualny geopolityczny układ w Europie i Azji.
- Wyciągać możliwie poprawne wnioski na temat kluczowych procesów w polityce międzynarodowej przy braku wystarczających oficjalnych danych oraz w sytuacji szumu informacyjnego.
Celem programu jest dostarczenie uczestnikom wiedzy i umiejętności związanych z podejmowaniem decyzji strategicznych poprzez:
- Zrozumienie procesów geopolitycznych i historycznych wpływających na strategie biznesowe, polityczne i obronne w Europie Środkowo-Wschodniej.
- Poznanie ogólnych zasad rządzących współczesną dyplomacją i związanymi z nimi technikami negocjacyjnymi.
- Poznanie wybranych zagadnień związanych ze współczesną techniką wojskową i tego, jak wpływają one na życie gospodarcze kraju.
- Opanowanie technik sprawowania przywództwa w zwykłych sytuacjach strategicznych oraz w sytuacjach kryzysowych.
-
Organizacja studiów
Wymagania rekrutacyjne:
O przyjęcie mogą starać się osoby, które posiadają dyplom wyższej uczelni studia min. I-go stopnia.
* https://ckp.lazarski.pl/zasady-rekrutacji/
* https://ckp.lazarski.pl/regulaminy/Organizacja zajęć:
- studia trwają dwa semestry;
- zajęcia rozpoczynają się w II połowie października, odbywają się dwa razy w miesiącu w ramach dwudniowych sobotnio-niedzielnych zjazdów w godz.9-17;
- w tym nie więcej niż 40% godzin zajęć w trybie zdalnym.
Warunkiem ukończenia studiów jest:
- uzyskanie pozytywnych wyników z zaliczeń wszystkich wymaganych modułów/przedmiotów;
- obecność na poziomie 70%;
- pozytywny wynik z egzaminu dyplomowego w formie testu.
Uczelnia zastrzega sobie prawo do niewielkich zmian w programie lub organizacji zjazdów.
Uruchomienie kierunku jest uzależnione od liczby kandydatów.
Harmonogram studiów przygotowany zostanie po zakończeniu procesu rekrutacji. -
Rekomendacje
-
Wykładowcy
Michał Kuź
Kierownik kierunku
Jacek Bartosiak
Autor książek „Pacyfik i Eurazja. O wojnie”, wydanej w 2016 roku, traktującej o nadchodzącej rywalizacji wielkich mocarstw w Eurazji i o potencjalnej wojnie na zachodnim Pacyfiku, „Rzeczpospolita między lądem a morzem. O wojnie i pokoju”, wydanej w 2018 roku, o sytuacji geostrategicznej Polski i Europy w dobie rywalizacji mocarstw w Eurazji wraz ze szczegółowym przedstawieniem teatru wojny i nowoczesnej sztuki wojskowej, oraz „Przeszłość jest prologiem” na temat zmian geopolitycznych we współczesnym świecie.
Dyrektor Programu Gier Wojennych i Symulacji Fundacji Pułaskiego; Senior Fellow w The Potomac Foundation w Waszyngtonie, współzałożyciel „Play of Battle”, zajmującej się przygotowywaniem symulacji wojskowych; współpracownik Nowej Konfederacji oraz New Generation Warfare Centre w Waszyngtonie; członek zespołu doradczego pełnomocnika rządu ds. Centralnego Portu Komunikacyjnego (2017-2018), prezes zarządu spółki Centralny Port Komunikacyjny Sp. z o.o. (2018-2019).
Absolwent Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego, adwokat i partner zarządzający w kancelarii adwokackiej zajmującej się obsługą biznesu od 2004 roku.
Ekspert do spraw geopolityki i geostrategii, uczestnik debaty na temat sytuacji strategicznej Europy Środkowo-Wschodniej, zachodniego Pacyfiku i Eurazji - wypowiada się na ten temat na konferencjach w kraju i za granicą oraz w mediach.
Clifford Angell Bates Jr
Od roku 2002 profesor uniwersytecki w Ośrodku Studiów Amerykańskich Uniwersytetu Warszawskiego. Od 2004 wykładowca akademicki programu studiów drugiego stopnia na kierunku Dyplomacja i Stosunki Międzynarodowe w Norwich University w Northfield. W latach 2005-2014 był również wykładowcą na Uczelni Łazarskiego. Doktor nauk politycznych Northern Illinois University. Autor "Aristotle's Best Regime" (LSU 2003) oraz "The Centrality of the Regime for Political Science" (WUW 2016).
Marek Budzisz
W latach 1999 - 2002 doradca Ministra Szefa Kancelarii Rady Ministrów i Ministra Finansów. W następnych latach dyrektor finansowy w funduszach inwestujących w sektorze rolniczym i produkcji żywności. Dziennikarz i publicysta, specjalizujący się w kwestiach polityki strategicznej i postsowieckiego Wschodu. Ekspert w think tanku Strategy & Future, autor wielu publikacji poświęconych tej tematyce. Ostatnio wydał książkę Wszystko jest wojną. Szkice o kulturze strategicznej Federacji Rosyjskiej.
Olga Doleśniak-Harczuk
Dziennikarka, publicystka, zastępca redaktora naczelnego miesięcznika "Nowe Państwo", ekspert ds. Niemiec Instytutu Staszica, współprowadząca podcastu "Berlińskie Espresso", absolwentka romanistyki, slawistyki i germanistyki Uniwersytetu Humboldtów w Berlinie. Laureatka nagrody SDP im. Stefana Żeromskiego za reportaż o prostytucji w Niemczech.
Anna Gnoińska
Ekspert w zakresie strategii HR i cyfrowej transformacji HR, właściciel revit.hr. Doświadczenie zdobywała jako dyrektor i członek Zarządu odpowiedzialny za HR, komunikację i zarządzanie zmianą. Pracowała w spółkach międzynarodowych i krajowych w sektorze bankowym, mediów i energetycznym.
Studiowała finanse i zarządzanie we Francji i w Niemczech w ramach NEOMA Business School. Dodatkowo ukończyła program Swedish Institute w zakresie CSR i program „Creativity&Innovation in the Organization” na UCLA.
Europejka z przekonania. Mówi pięcioma językami. Pasjonuje się przyszłością pracy, zrównoważonym rozwojem w dobie globalizacji oraz przywództwem kobiet.
Tomasz Grzegorz Grosse
Prof. dr hab., wykładowca Uniwersytetu Warszawskiego, autor ponad 800 publikacji naukowych i wielu popularnych. Współpracownik kilku polskich think-tanków.
Ostap Kushnir
Doktor nauk politycznych. Absolwent Uniwersytetu Mechnikowa w Odesie (Ukraina), Uniwersytetu Walii (Wielka Brytania), Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu (Polska). Odbywał staże naukowe w Uniwersytecie Alberty (Kanada). Analityk polityczny przy czasopiśmie Forum for Ukrainian Studies (Kanada). Ekspert w dziedzinach geopolityki krytycznej oraz tożsamości Europy Środkowo-Wschodniej. Jako nauczyciel akademicki współpracuje z Uczelnią Łazarskiego i Uniwersytetem Jagiellońskim. Autor i redaktor książek: Ukraine and Russian Neo-imperialism: The Divergent Break (Lexington Books), The Intermarium as the Polish-Ukrainian Linchpin of Baltic–Black Sea Cooperation (Cambridge Scholars Publishing), Business, Values, and EU's Response to Protests in Ukraine (Lazarski University Press), Meandering in Transition: Thirty Years of Reforms and Identity in Post-Communist Europe (Lexington Books). Autor powyżej 40 artykułów naukowych.
Vakhtang Maisaia
Doktor nauk politycznych Tbilisi State University. Od roku 2013 profesor i dyrektor programu studiów II stopnia kierunku Stosunki Międzynarodowe oraz Bezpieczeństwo Międzynarodowe na Caucasus International University, gdzie jest również członkiem rady naukowej. Profesor nadzwyczajny Wyższej Warszawskiej Szkoły Biznesu (od 2021), Uniwersytetu SWPS (od 2020) oraz Wyższej Szkoły Biznesu i Przedsiębiorczości w Ostrowcu Świętokrzyskim (od 2019). Wykładowca Uniwersytetu Warszawskiego, Uczelni Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie, San Diego State University, Georgian Technical University, Tbilisi State University, oraz International Black Sea University. W latach 2008-2009 pracował dla Organizacji Bezpieczeństwa i Współpracy w Europie. W latach 2004-2007 doradca NATO w trakcie Gruzińskiej Misji Dyplomatycznej. W latach 1999-2004 pierwszy sekretarz ds. NATO w Ministerstwie Spraw Zagranicznych w Gruzji. Autor kilkunastu publikacji w zakresu stosunków międzynarodowych i nauk politycznych.
Krzysztof Rak
Historyk filozofii, tłumacz, publicysta, ekspert w dziedzinie stosunków międzynarodowych. Od 2017 dyrektor zarządzający Fundacji Współpracy Polsko-Niemieckiej. Absolwent filozofii na Uniwersytecie Warszawskim. Przez kilka lat był asystentem na Wydziale Filozofii filii Uniwersytetu Warszawskiego w Białymstoku (obecnie Uniwersytet w Białymstoku). W latach 90. pracował jako urzędnik w Kancelarii Prezydenta, Ministerstwie Spraw Zagranicznych oraz Kancelarii Prezesa Rady Ministrów, gdzie zajmował się problematyką międzynarodową (stosunki polsko-niemieckie, polityka europejska). Potem został rzecznikiem prasowym Polskiej Wytwórni Papierów Wartościowych. W latach 2006–2008 był członkiem zarządu Fundacji Współpracy Polsko-Niemieckiej. W latach 2007–2009 pracował w TVP, najpierw jako szef redakcji zagranicznej Agencji Informacji TVP, a potem jako szef „Wiadomości”. Od drugiej połowy lat 90. prowadzi działalność publicystyczną (tematyka międzynarodowa) przede wszystkim w „Życiu” i „Wprost”. Ponadto publikował w „Gazecie Wyborczej”, „Gazecie Polskiej”, „Naszym Dzienniku”, „Frankfurter Allgemeine Zeitung”, „Die Welt”, „Handelsblatt”, „The Sarmatian Review”. Obecnie współpracuje z „Rzeczpospolitą” i „Nową Konfederacją”.
Witold Sokała
Doktor nauk o polityce. Wykładowca w Uniwersytecie Jana Kochanowskiego w Kielcach, zastępca dyr. Instytutu ds. Kształcenia. Przewodniczący Rady i ekspert Fundacji Po.Int - ekspert i publicysta „Nowej Konfederacji” (autor m.in. cotygodniowego „Niezbędnika Zagranicznego” NK) - publicysta „Dziennika Gazeta Prawna”. Posiada również doświadczenie jako urzędnik państwowy, menedżer w sektorze prywatnym i niezależny konsultant m.in. w zakresie wywiadu konkurencyjnego. Autor opracowań naukowych z zakresu bezpieczeństwa państwa, geostrategii i terroryzmu.
Bartosz Tkaczyk
Bart Tkaczyk, Fulbright Scholar (Uniwersytet Kalifornijski w Berkeley, USA: Uniwersytet Publiczny nr. 1 na świecie, Times Higher Education; Uniwersytet nr. 1 w USA, Forbes); także Fellow w Berkeley Center for Law & Business, UC Berkeley – School of Law: Szkoła Prawa nr. 1 w USA m.in. w Business Law, U.S. News Rankings); Członek Egzekutywny w prestiżowej Akademii Zarządzania w USA (Dywizje: management consulting, strategiczne zarządzanie, rozwój organizacyjny i zmiany, zachowania organizacyjne i HR); Członek brytyjskiej Akademii Zarządzania; Członek Stowarzyszenia Rozwoju Talentu w USA; Członek CIPD w Wielkiej Brytanii, inkorporowana na mocy Charter’u Królewskiego, jedyna na świecie organizacja zrzeszającą ekspertów od rozwoju organizacyjnego i zasobów ludzkich, która może nadać status biegłego specjalistom z obszaru strategicznego Rozwoju Organizacyjnego i HR; jeden z wielokrotnie nagradzanych na świecie Członków Zarządzających amerykańskiej spółki doradczej specjalizującej się w strategicznych transformacjach.
Dr Tkaczyk pracuje jako: zaufany Doradca ds. Strategii dla Prezesów i Zarządów Spółek, przeszkolony m.in. w Birkbeck, University of London w Wielkiej Brytanii (wydział Psychologii Organizacyjnej w Szkole Biznesu Birkbeck Uniwersytetu Londyńskiego, pierwszy i najstarszy taki specjalistyczny wydział w Wielkiej Brytanii, to wiodące na świecie centrum badań i nauczania strategicznego rozwoju organizacyjnego oraz psychologii ludzkich zachowań w pracy, który pozostaje w czołówce dziedzin: strategiczny management consulting, przywództwo, zmiana organizacyjna oraz zachowania organizacyjne); profesjonalny Executive Coach, przeszkolony w Haas School of Business-University of California, Berkeley w USA (Uczelnia Publiczna nr. 1 na świecie); Strateg Innowacji i Designer Biznesu, przeszkolony z metody Design Thinking i Innowacji w Biznesie w Szkole Biznesu Carlson School of Management, University of Minnesota w USA (Uczelnia Publiczna nr. 2 na świecie w obszarach biznes/ekonomia); certyfikowany Instruktor MBA nauczania metodą studium przypadku, przeszkolony w Ivey Business School-Western University w Kanadzie (powszechnie uważaną za najbardziej prestiżową kanadyjską Szkołę Biznesu i jeden z najlepszych uniwersytetów na świecie, znany ze swojej nauki metodą przypadków od 1923 roku); Profesor MBA, wykładający przedmioty dla kadr kierowniczych (gł. “Strategia”, “Rozwój Organizacyjny, “Kierowanie Procesami Zmian Organizacyjnych”, “Strategiczna Komunikacja”, “HR”,“Przywództwo”) w Programach MBA & Executive MBA w wielu krajach: Europy, Północnej Ameryki, i Środowego Wschodu (także wykładający +10 lat w specjalistycznych programach MBA skierowanych dla kadr kierowniczych, m.in. w programach MBA Energetyka, MBA Lotnictwo, MBA Bankowość).
Dr Tkaczyk wierzy w praktykę opartą o badania oraz badania informowane przez praktykę, i aplikował te pryncypia w strategicznych projektach z leaderami rządów, korporacji i organizacji z różnych sektorów, w wielu krajach świata, m.in.: AstraZeneca, Bahrain Society for Training & Development, Byblos Bank, Central Bank of Oman, Cisco, Dubai Police, Estée Lauder, EY, Fluor, HP, International Federation of Training and Development Organisations, Johnson&Johnson, Lotos, Moody’s Analytics, Nycomed, Oracle, Qatar National Bank, Saudi Aramco, Takeda Pharmaceutical Company, UNESCO, Kwatera Główna ONZ i innych.
Dr Tkaczyk regularnie publikuje swoje strategiczne przywództwo myślowe w Kanadzie, USA, Wielkiej Brytanii oraz w Zjednoczonych Emiratach Arabskich, m.in w: Arab Investor, Design Management Review, Development and Learning in Organizations, European Business Review, European Financial Review, Global Business and Organizational Excellence, Harvard Business Review (Arabic), Ivey Business Journal, Leadership Excellence, Routledge, Rutgers Business Review, Strategic Change, Strategic HR Review, Talent Development, World Financial Review. Jego najnowsza książka wydana w Nowym Jorku i Londynie przez prestiżowe Wydawnictwo Routledge: www.routledge.com/9780367608767.
Dr Tkaczyk ewangelizuje: jeśli przestajesz się uczyć, to przestajesz się rozwijać i przestajesz wzrastać. Na Twitterze: @DrBTkaczykMBA
Jarosław Wolski
Polski politolog, dziennikarz, publicysta oraz cywilny analityk OSINT (open source inteligence) zajmujący się wojskiem i obronnością, specjalizujący się w broni pancernej i przeciwpancernej Ukończył Politologię na Wydziale Nauk Społecznych Uniwersytetu Wrocławskiego (2010 rok) gdzie uczęszczał na seminarium u profesora Jerzego Juchnowskiego i obronił pracę magisterską pt. „Wojsko w polityce władz polskich w latach 2004 -2010” , od 2010 roku doktorant studiów doktoranckich wydziału socjologii UWr . W roku akademickim 2011-2012 prowadzący dwa autorskie konwersatoria na Bezpieczeństwie Narodowym UWr (dla studentów II roku studiów licencjackich) „Potencjały militarne państw grupy G20” oraz „Nowoczesne technologie w bezpieczeństwie i obronności”. W 2012 roku odszedł z uczelni do prywatnego biznesu medycznego w Polsce, który do dziś stanowi główne pole aktywności zawodowej. Od 2014 roku związany z branżą dziennikarstwa obronnego w Polsce początkowo z portalem Dziennik Zbrojny a następnie periodykiem Dziennik Zbrojny Analiza zaś od 2015 z Przeglądem Sił Zbrojnych oraz jako stały współpracownik do dziś z Nową Techniką Wojskową, (2016) Wozami Bojowymi Świata, FragOut! (2018). Dziennikarz wydawnictwa Magnum-X (Nowa Technika Wojskowa) oraz FragOut! Związany z branżą OSINT.
Piotr Woźniak
Od 2010 Przewodniczący Rady Administracyjnej w Agencji ds. współpracy organów regulacji energetyki ACER powołanej rozporządzenie (WE) 713/2009. W latach 2011-2013 pełnił funkcję Głównego Geologa Kraju jako podsekretarz stanu w Ministerstwie Środowiska i zajmował się regulacją sektora wydobywczego w Polsce. Jako Minister Gospodarki (w latach 2005-2007) m.in. przeprowadził restrukturyzację sektora elektroenergetycznego poprzez konsolidację państwowych jednostek w cztery grupy kapitałowe oraz uzyskał członkostwo Polski w Międzynarodowej Agencji Energetycznej (MAE afiliowana przy OECD). W latach 1999-2001 wiceprezes PGNiG S.A., negocjował kontrakty importowe na gaz ziemny z FR, RFN, Norwegii i Danii. Z wykształcenia geolog, po studiach zarządzania na uniwersytecie McGill w Montrealu.
Jerzy Zarzycki-Siek
Absolwent prawa i stosunków międzynarodowych na Uczelni Łazarskiego. Pracował również w MSZ. Obecnie doktoryzuje się Akademii Sztuki Wojennej. Jego zainteresowania badawcze to geopolityka, dyplomacja i podbój kosmosu.
-
Program
Moduł I. Koncepcje geostrategiczne a bezpieczeństwo i biznes
- Co to jest geopolityka?
- Znaczenie geopolityki dla bezpieczeństwa oraz prowadzenia działalności gospodarczej
- Polska w strefie geopolitycznego zgniotu
- Starcie USA i Chin
- Strategia Rosji, Niemiec i pozostałych krajów UE
- Nuklearne groźby i odstraszanie
Moduł II. Gospodarka i ekonomia w epoce nowego starcia mocarstw
- Gospodarka i geostrategia
- Polska a interesy ekonomiczne wielkich mocarstw
- Unia Europejska jako geoekonomiczna strefa wpływów
- Wojna na Ukrainie a interesy gospodarcze Polski, Niemiec, Rosji i Chin
- Geostrategia i wyzwania dla biznesu
- Energetyka a interesy geostrategiczne
Moduł III. Zarządzanie biznesem w epoce starcia mocarstw
- Zarządzanie zmianą
- Przywództwo w sytuacjach kryzysowych
- Zarządzanie reputacją i marką w obecnej rzeczywistości geopolitycznej
- Dyplomacja w negocjacjach i mediacjach biznesowych
- Zarządzanie kryzysem na przykładzie sektora energetycznego
- Cyberbezpieczeństwo biznesu
Moduł IV. Przestrzeń postsowiecka jako miejsce wyzwań i możliwości
- Co to jest przestrzeń postsowiecka? Jej geneza i specyfika
- Rosyjskie neoimperialne ambicje
- Sytuacja polityczna i gospodarcza na Ukrainie oraz w Białorusi
- Sytuacja polityczna i gospodarcza na Kaukazie oraz w Azji Środkowej
- Szanse i zagrożenia dla polskich przedsiębiorców oraz interesów państwa
Moduł V. Mocarstwowa gra interesów wokół Polski w przeszłości i teraźniejszości
- Współczesna Polska w polityce i dyplomacji Niemiec
- Współczesna Polska w polityce i dyplomacji ZSRR i Rosji
- Europejska strategiczna suwerenność versus silne więzy transatlantyckie
- Polska we współczesnej amerykańskiej polityce bezpieczeństwa
- Szanse i zagrożenia dla ewentualnej pozycji Warszawy jako centrum regionu Europy Środkowo-Wschodniej
Moduł VI. Przywództwo i bezpieczeństwo
- Przywództwo versus dowodzenie i zarządzanie
- Wielcy przywódcy wczoraj i dziś
- Przywództwo w służbach mundurowych a technologie informacyjne i wojskowe
- Zarządzanie w sytuacjach kryzysowych
Egzamin dyplomowy
-
Opłaty za studia
Studia Podyplomowe czesne 2 raty 4 raty Grand Strategy: geopolityka, biznes, strategia 7 200 zł 7 400 zł 7 600 zł - wpisowe w wysokości 400zł (opłata operacyjna zaliczana na poczet czesnego)
- 10% zniżki przy zapisie do 30 czerwca i spełnieniu wymogów rekrutacyjnych**
- 20% zniżki dla absolwentów Uczelni Łazarskiego**
*cena obowiązuje do 30.11.2023 r.
**zniżki nie łączą się z innymi zniżkamiTerminy płatności
Płatność jednorazowa
- Opłatę czesnego (pomniejszoną o kwotę wpisowego) uiszcza się jednorazowo w całości 7 dni przed rozpoczęciem zajęć.
Płatność ratalna
Terminy płatności czesnego w dwóch ratach
- I rata - 7 dni przed rozpoczęciem zajęć (pomniejszona o kwotę wpisowego)
- II rata - do 1 lutego 2024 r.
Terminy płatności czesnego w czterech ratach
- I rata - 7 dni przed rozpoczęciem zajęć (pomniejszona o kwotę wpisowego)
- II rata do 15 grudnia 2023 r.
- III rata do 1 lutego 2024 r.
- IV rata do 1 kwietnia 2024 r.
Wpłaty dokonujemy na indywidualny numer subkonta bankowego -Tytułem: ckp_imię i nazwisko kandydata_23/24
-
Zasady rekrutacji
- Terminy i wymagania rekrutacyjne opisane są w zakładkach poszczególnych kierunków.
- Kandydaci muszą posiadać dyplom ukończenia studiów wyższych (tytuł zawodowy: licencjat, inżynier, lekarz, magister) lub odpis dyplomu doktorskiego **
- Należy wypełnić formularza zgłoszeniowy i złożyć komplet wymaganych dokumentów.
- Dokonać opłaty rekrutacyjnej w wysokości 400zł (opłata operacyjna zaliczana na poczet czesnego).
- O przyjęciu decyduje kolejność zgłoszeń.
**W przypadku kandydatów posiadających dyplom zagraniczny i chcących kontynuować naukę w Polsce na poziomie podyplomowym, istnieją odrębne przepisy dotyczące uznawania dyplomów ukończenia studiów wyższych, wydanych w innych krajach.
Sprawdź szczegóły, aby dowiedzieć się, czy Twój zagraniczny dyplom wymaga dodatkowego procesu uznawania (nostryfikacji), aby umożliwić Ci rozpoczęcie studiów podyplomowych/MBA w Polsce: kliknij TU
Warunkiem przyjęcia zgłoszenia na studia jest:
- wypełnienie formularza zgłoszeniowego, który dostępny jest na stronie https://ckp-rekrutacja.lazarski.pl/;
- dostarczenie skanu dyplomu ukończenia szkoły wyższej (podpisanego w miejscu posiadacza dyplomu). Dyplom bez podpisu uznawany jest za nieważny.
Jeśli posiadasz dyplom potwierdzający ukończenie studiów wyższych wydany przez zagraniczną uczelnię, pamiętaj dodatkowo skompletować:
- dyplom potwierdzający ukończenie studiów wyższych oraz dodatku/suplementu - zalegalizowanym lub zaopatrzonym w klauzulę apostille (oryginał do wglądu),
- tłumaczenia powyższych dokumentów na język polski, sporządzonych lub poświadczonych przez tłumacza przysięgłego.
- CV;
- opłaty wpisowego w wysokości 400 zł (opłata operacyjna zaliczana na poczet czesnego);
- Wpłaty dokonujemy na indywidualny numer subkonta bankowego - Tytułem: ckp_imię i nazwisko kandydata_23/24
OSOBA PRZYJĘTA NA STUDIA, PO OTRZYMANIU INFORMACJI O URUCHOMIENIU STUDIÓW, JEST ZOBLIGOWANA DO PRZEDŁOŻENIA W DZIEKANACIE CKP UCZELNI ŁAZARSKIEGO:
- Oryginał dyplomu ukończenia studiów wyższych oraz dowód osobisty - dokumenty w celu ich weryfikacji należy okazać na wyznaczonych dyżurach Dziekanatu (o terminach dyżurów będziemy Państwa informować poprzez Wirtualną Uczelnię).
- Umowa o odpłatności za studia będzie umieszczona w systemie Wirtualna Uczelnia w zakładce finanse (podpisanie umowy odbędzie się za pośrednictwem Autenti, która jest bezpłatną, zewnętrzną platformą służącą do elektronicznego podpisywania umów).
* Informacja o uruchomieniu studiów/szkolenia jest przekazywana uczestnikom wraz z upływem terminu końca rekrutacji drogą elektroniczną. Uruchomienie kierunku uzależnione jest od liczby kandydatów. W przypadku nieuruchomienia studiów opłata operacyjna jest zwracana na wskazane konto.
W przypadku przesyłania danych osobowych droga mailową należy wysyłać pliki zaszyfrowane, skompresowane (np. programami 7 zip, winzip, winrar) oraz zabezpieczone hasłem. Wykorzystane hasło prosimy przesłać do dziekanatu CKP w odrębnym mailu lub wiadomości SMS pod numer telefonu: (+48) 501 622 513
Partnerzy