Dyrektor zarządzający w Swissroc Building Intelligence, odpowiedzialny za oddział polski międzynarodowej zintegrowanej Grupy Budowlanej. Współpracuje z zarządem Swissroc Group, współtworząc strategię organizacji oraz programy biznesowe i technologiczne, obejmujące m.in. wdrażanie metodyki BIM, BIM2FM, Digital Twin, sztucznej inteligencji w sektorze budowlanym. Wspiera merytorycznie i technicznie zespół realizujący projekty architektoniczne i infrastrukturalne obejmujące metodykę BIM zgodnie z normą PN-EN ISO 19650 o łącznej wartości kilku miliardów złotych.
Wcześniej przez ponad 6 lat jako dyrektor ds. technologii odpowiadał za wdrażanie innowacyjnych technologii i procesów w pełnym cyklu życia budynku. Nadzorował realizację programów badawczo-rozwojowych, strategii informacyjnych oraz wdrożeń BIM w sektorze prywatnym i publicznym (Ministerstwo Spraw Zagranicznych RP, Miasto Poznań, DCO). Doradzał w zakresie złożonych inwestycji, począwszy od projektów infrastrukturalnych po wieżowce. Odpowiedzialny za opracowanie dokumentów procesowych oraz procedur i metod związanych z metodyką BIM w trakcie realizacji projektów infrastrukturalnych, jak Rewitalizacja Starego Rynku czy Projektów Centrum w Poznaniu oraz dużych obiektów kubaturowych, jak Dolnośląskie Centrum Onkologiczne we Wrocławiu o łącznej wartości kilku miliardów złotych.
Wcześniej wieloletni manager oraz inżynier po stronie Inwestora Zastępczego, generalnego wykonawcy i projektant, współodpowiedzialny za realizację ponad 50 projektów na terenie Polski, Europy Wschodniej, Azji i Stanów Zjednoczonych.
Architekt, członek IARP oraz SARP. Dyplomowany BIM Manager oraz wdrożeniowiec oprogramowania klasy BIM i CAFM. Wiceprezes Fundacji ECCBIM, organizacji non-profit, zrzeszającej ekspertów zainteresowanych skutecznym wdrożeniem oraz standaryzacją metodyki BIM w Polsce. Odpowiedzialny za współtworzenie programów studiów na uczelniach państwowych i prywatnych. Wykładowca na studiach magisterskich i podyplomowych, z zakresu BIM, Lean Construction i zwinnych technik zarządzania. Autor i współautor książek (m.in. BIM dla Managerów, wydaną przez PWN) i artykułów naukowych dotyczących cyfryzacji budownictwa i standaryzacji metodyki BIM. Asystent naukowy na AGH w Krakowie - członek zespołu projektu EU Rail.
Wybrane projekty:
- opracowanie standardów BIM rewitalizacji obiektów ambasad dla MSZ.
- opracowanie standardów zarządzania informacją poprzez platformy CDE dla projektów infrastrukturalnych Miasta Poznań.
- opracowanie standardów zarządzania informacją poprzez platformy CDE Bouygues Immobilier Polska.
- opracowanie dokumentów kontraktowych wykonawcy związanych z metodyką BIM oraz koordynacja i zapewnienie jakości modeli BIM na projekcie Dolnośląskiego Centrum Sportowego w Jakuszycach.
- opracowanie dokumentów kontraktowych zamawiającego (do fazy zaprojektuj i buduj) związanych z metodyką BIM oraz koordynacja i zapewnienie jakości modeli BIM wielobranżowej koncepcji na etapie tworzeni PFU na projekcie Dolnośląskiego Centrum Onkologii
- opracowanie oraz weryfikacja modeli BIM na potrzeby raportu dot. dokumentacji wykonawczej projektu infrastrukturalnego na ul. Św. Marcin w Poznaniu.
-opracowanie dokumentów przetargowych BIM wykonawcy oraz koordynacja modeli BIM dla projektów ambasad Norwegii i Finlandii w Warszawie.
- opracowanie standardów BIM oraz dokumentów kontraktowych zamawiającego dla fazy zaprojektuj i buduj w ramach opracowania PFU dla projektu rewitalizacji Starego Rynku w Poznaniu.
- opracowanie audytu i koordynacji modeli BIM dla projektu Muzeum Historii Polski w Warszawie.
- koordynacja i zapewnienie jakości ponad 160 modeli oraz opracowanie dokumentów kontraktowych wykonawcy związanych z metodyką BIM dla projektu zajezdni na Annopolu w Warszawie.
Wybrane Publikacje:
• „Implementacja metodyki BIM dla odtworzenia dokumentacji zabytkowego obiektu budowlanego na przykładzie budynku Ambasady Norwegii w Federacji Rosyjskiej,” Przegląd Bud., no. 5, 2018.
• „Wykorzystanie metodyki BIM w inwentaryzacji i archiwizacji informacji dotyczących zabytkowych obiektów budowlanych,” Inżynieria i Bud., vol. 6, 2018.
• „Smog a sektor budowlany,” Adm. i Menedżer Nieruchom., no. 12, 2018.
• „Zrównoważony rozwój a innowacje w sektorze budowlanym (cz. I)- Rozwiązania technologiczne.,” Adm. i Menedżer Nieruchom., no. 11, 2018.
• „Zrównoważony rozwój a innowacje w sektorze budowlanym (cz. II). Rozwiązania procesowe.,” Adm. i Menedżer Nieruchom., no. 12, 2018.
• Współautor opracowania: „WARSZAWSKI STANDARD MIESZKANIOWY”- Program samorządowy Mieszkania2030.
• Współautor artykułu: „BIM vs. BMS. Potrzeba integracji.” Real Estate Manager, no. 37,2019.
• “Metodyka BIM dla infrastruktury kolejowej”, Inżynier Budownictwa, no. 10, 2019.
• „BIM dla Managerów”, PWN, Warszawa, 2021.
• „Wymagania Wymiany informacji (EIR)”, Inżynier Budownictwa., No 10.2022
• „Plan Realizacji metodyki BIM (BEP) cz. 1”. Inżynier Budownictwa., No 04.2023
• „Plan Realizacji metodyki BIM (BEP) cz. 2”. Inżynier Budownictwa., No 09.2023
Działalność edukacyjna.
2017- obecnie współtwórca programu, Wykładowca na kierunku BIM manager WSB Poznań
2020 - obecnie współtwórca programu, Wykładowca na kierunku BIM manager WSB Warszawa
2020 - obecnie wykładowca na kierunku BIM, AGH
2019 - 2020 wykładowca na kierunku BIM Manager, Politechnika Warszawska Filia Płock