Akademię rynku nieruchomości tworzą kierunki adresowane do osób, pragnących uzyskać, ugruntować i rozszerzyć wiedzę w obszarach wyceny, zarządzania oraz pośrednictwa w obrocie nieruchomościami, prawa deweloperskiego, prawa cywilnego, prawa mieszkaniowego, prawa spółdzielczego, prawa budowlanego i gospodarki nieruchomościami z elementami ekonomii.
Wycena nieruchomości – studia mają na celu zapoznanie słuchaczy z problematyką szacowania nieruchomości i przygotowanie specjalistów z tego obszaru. Słuchacze uzyskują wiedzę prawną (w szczególności z zakresu prawa cywilnego, prawa mieszkaniowego, spółdzielczego prawa mieszkaniowego, prawa budowlanego i gospodarki nieruchomościami) oraz wiedzę ekonomiczną, w zakresie niezbędnym do wykonywania zawodu rzeczoznawcy majątkowego. Po ukończeniu studiów mają także możliwość uzyskania od Ministra Infrastruktury licencji rzeczoznawcy majątkowego, szczególnie cenionej na rynku nieruchomości. Uzyskanie tej licencji uzależnione jest dodatkowo od odbycia praktyki i złożenia egzaminu państwowego, do którego właśnie przygotowują studia podyplomowe.
Zarządzanie nieruchomościami – program studiów jest przeznaczony w szczególności dla pracowników spółdzielni mieszkaniowych i firm zarządzających nieruchomościami, a także osób, które zarządzają przedsiębiorstwami deweloperskimi (lub są pracownikami tych przedsiębiorstw) oraz firm pośredniczących w obrocie nieruchomościami i innych kandydatów na zarządców nieruchomości. Certyfikat ukończenia studiów stanowi dowód potwierdzający kwalifikacje i wiedzę wymaganą do wykonywania zawodu zarządcy nieruchomości. Studia są też ciekawą propozycją dla adwokatów i radców prawnych, którzy w swojej praktyce zawodowej zajmują się obsługą prawną tego rodzaju podmiotów. Program umożliwia także przystąpienie do egzaminu i uzyskanie tytułu zarządcy nieruchomości w Polskiej Federacji Rynku Nieruchomości (PFRN).
Pośrednictwo w obrocie nieruchomościami – w trakcie studiów słuchacze zdobywają wiedzę m.in. z zakresu prawa cywilnego, prawa mieszkaniowego, spółdzielczego prawa mieszkaniowego, prawa budowlanego i gospodarki nieruchomościami z elementami ekonomii. Program jest też ciekawą propozycją dla adwokatów i radców prawnych. Studia umożliwiają także przystąpienie do egzaminu i uzyskanie tytułu pośrednika w obrocie nieruchomościami w Polskiej Federacji Rynku Nieruchomości (PFRN).
Zajęcia na studiach podyplomowych prowadzą doświadczeni praktycy i kadra akademicka, zapewniając możliwości kształtowania i podnoszenia zawodowych kompetencji, potrzebnych na stale zmieniającym się oraz wymagającym rynku pracy i rynku nieruchomości.
Rekrutacja w Centrum Kształcenia Podyplomowego trwa do 30 września lub do wyczerpania limitu miejsc na poszczególnych studiach. Wszystkie programy Akademii rynku nieruchomości trwają 2 semestry. Zajęcia z reguły rozpoczynają się w październiku, a zjazdy odbywają się średnio dwa razy w miesiącu, w soboty i niedziele.
Zajęcia są tak planowane, aby było możliwe jednoczesne ukończenie trzech kierunków studiów podyplomowych: Wycena nieruchomości, Zarządzanie nieruchomościami, Pośrednictwo w obrocie nieruchomościami. Przy wyborze takiej ścieżki kształcenia można uzyskać zniżkę w wysokości 40% w czesnym na kolejny kierunek (drugi i trzeci).
Więcej informacji znajduje się TUTAJ. Aplikuj on-line.
W przypadku pytań, zapraszamy do kontaktu z Działem Rekrutacji – tel.: 22 54 35 322, e-mail: ckp@lazarski.edu.pl.