Jednym z wyzwań stojących przed polskimi startupami medycznymi jest potrzeba wsparcia finansowego i merytorycznego ze strony rządu i innych interesariuszy. Tu z pomocą przychodzą inicjatywy takie jak Raport „Top Disruptors in Healthcare”, które dają startupom możliwość zaprezentowania swojego potencjału i nawiązania współpracy z inwestorami, placówkami medycznymi, partnerami i pacjentami.
Niezależnie czy ich głównych sektorem działania jest sztuczna inteligencja, blockchain, telemedycyna, robotyka czy też aplikacja zdrowotna, wszystkie te startupy robią prawdziwą różnicę w życiu pacjentów i lekarzy. Pomagają stworzyć bardziej sprawiedliwy i wydajny system opieki zdrowotnej, z przystępniejszym dostępem do usług medycznych. Dzięki odpowiedniemu wsparciu, takiemu jak Raport, startupy medyczne z pewnością będą się nadal rozwijać i kwitnąć w nadchodzących latach – podkreśla Karolina Kornowska, koordynatorka Raportu „Top Disruptors in Healthcare”.
Raport dostarcza informacji o startupach, takich jak ich profil, zespół, osiągnięcia, aktualne potrzeby i problemy, dane finansowe, rundy finansowania, plany dotyczące ekspansji zagranicznej etc. Uwzględnia także pogłębione badania i statystyki, które pokrywają znaczną większość rynku startupowego.
Polska Federacja Szpitali, Koalicja AI w Zdrowiu, zespół ekspertów wZdrowiu, Młodzi Menedżerowie Medycyny oraz Centrum Kształcenia Podyplomowego Uczelni Łazarskiego zapraszają do wzięcia udziału w 4. edycji Raportu "Top Disruptors in Healthcare", prezentującego innowacyjne startupy medyczne, które rewolucjonizują świadczenie usług medycznych i zmieniają przyszłość medycyny, zarówno w kraju, jak i za granicą.
Raport zostanie opublikowany podczas międzynarodowej Konferencji „AI & MEDTECH CEE” w czerwcu 2023 r. Udział w Raporcie jest możliwy poprzez wypełnienie formularza, znajdującego się pod linkiem: https://forms.gle/Q2831nBh7pdDVwiQ8
Zapraszamy także do zapoznania się z rozszerzoną wersją Raportu, o której informacje dostępne są na stronie Koalicji AI w Zdrowiu.