W tym roku w konferencji wezmą udział przedstawiciele branży lotniczej m.in. z USA, Holandii, Niemiec, Wielkiej Brytanii, Włoch, Belgii, Niemiec, Polski i Izraela. Wśród prelegentów będą przede wszystkim prawnicy, lecz również przedstawiciele linii lotniczych, portów lotniczych, a także innych instytucji związanych z lotnictwem, w tym m.in. Urząd Lotnictwa Cywilnego, Ministerstwo Infrastruktury i Budownictwa, Polska Agencja Żeglugi Powietrznej (PAŻP), Państwowa Komisja Badania Wypadków Lotniczych (PKBWL) oraz aerokluby.
Międzynarodową konferencję otworzy wykład prof. Pablo Mendes de Leona, prezesa EALA, dyrektora Instytutu Prawa Lotniczego i Kosmicznego w Leiden. Wydarzenie podzielono na następujące sesje tematyczne:
- ICAO Global Market-Based Measure: Mission accomplished or merely begun?;
- After Brexit, EASA basic regulation;
- The truth is out there: Perspectives on aviation safety and post-accident investigations;
- Cyber Security in Aviation: An Innovative Vision of the Matter;
- Passenger rights;
- Recent competition law developments in the aviation sector: What lessons can we learn?
„Konferencje EALA to największe tego typu wydarzenie na świecie. Partnerstwo Instytutu Prawa Lotniczego i Kosmicznego Uczelni Łazarskiego jest wielkim zaszczytem i wyróżnieniem dla uczelni” – mówi prof. dr hab. Anna Konert, ekspert prawa lotniczego, prodziekan Wydziału Prawa i Administracji na Uczelni Łazarskiego. „Dla nas jest to tym ważniejsze, gdyż prawo lotnicze jest na naszej uczelni bardzo aktywnie rozwijaną gałęzią, która stanowi jedną z wizytówek Wydziału Prawa na Uczelni Łazarskiego. Jest to także dziedzina relatywnie młoda, która bardzo dynamicznie się rozwija, a zapotrzebowanie na wyspecjalizowanych w tym kierunku prawników stale rośnie” – podsumowuje prof. Konert.
Instytut Prawa Lotniczego i Kosmicznego Uczelni Łazarskiego angażuje się w szereg wydarzeń i aktywności związanych z promowaniem i rozwojem dziedziny prawa lotniczego i kosmicznego. W Polsce po raz pierwszy pełny kurs prawa lotniczego został uruchomiony na Uczelni Łazarskiego w 2012 r. Są to roczne studia podyplomowe, podczas których słuchacze zdobywają kompleksową wiedzę z zakresu prawa lotniczego, w tym międzynarodowego, europejskiego i krajowego, publicznego i prywatnego. Instytut Prawa Lotniczego i Kosmicznego obejmuje również patronatem merytorycznym działalność dydaktyczną prowadzoną w ramach Akademii Transportu Lotniczego przy Centrum Kształcenia Podyplomowego. Akademia zaprasza na studia podyplomowe z prawa lotniczego, zarządzania bezpieczeństwem i kadrami w lotnictwie, a także na prestiżowy program MBA. Więcej informacji o Akademii Transportu Lotniczego znajduje się TUTAJ.
Szczegółowe informacje o konferencji i warunkach uczestnictwa dostępne są na stronie: www.eala.aero/next-event/.