Celem studiów podyplomowych Energetyka jądrowa: zarządzanie, przygotowanie i realizacja inwestycji oraz eksploatacja elektrowni jądrowych jest przekazanie słuchaczom pogłębionej wiedzy eksperckiej i praktycznej z zakresu planowania i przygotowania inwestycji, ich realizacji oraz funkcjonowania elektrowni jądrowych - bezemisyjnych i stabilnych źródeł energii produkujących czystą energię elektryczną.
Podpisane Porozumienie to nowy rozdział we współpracy Grupy Kapitałowej Polimex Mostostal z uczelniami wyższymi w Polsce. Wspólnie z Uczelnią Łazarskiego będziemy skupiać się na najefektywniejszym wykorzystaniu potencjału i doświadczenia kadry menadżerskiej naszej Grupy Kapitałowej w celu wykształcenia studentów w obszarze energetyki jądrowej – przyszłych pracowników tego segmentu energetyki - komentuje Krzysztof Figat, Prezes Zarządu Polimex Mostostal S.A.
Energetyka jądrowa to jeden z filarów polskiej i światowej transformacji energetycznej, a także suwerenności energetycznej państw – producentów energii jądrowej. Energetyka jądrowa to sektor,
w którym bezpieczeństwo i zarządzanie nim jest priorytetem - to pożądane zachowania i nawyki w każdym aspekcie działania. To też sektor, który akumuluje ogromny kapitał. Szacuje się, że budowa jednej dużej elektrowni jądrowej to koszt ponad 100 mld zł. Obecnie trwa w naszym kraju proces budowy dwóch takich elektrowni. Istotne też w planach jądrowych Polski są małe reaktory modułowe tzw. SMR. Plany inwestycyjne z nimi związane mają: KGHM, Orlen, Synthos oraz NFOŚ - dodaje mec. Arkadiusz Koper, kierownik nowych studiów podyplomowych Energetyka jądrowa: zarządzanie, przygotowanie i realizacja inwestycji oraz eksploatacja elektrowni oraz II edycji kierunku Morska energetyka wiatrowa - zarządzanie oraz przygotowanie i realizacja inwestycji.
Jednym z filarów współpracy biznesu z nauką jest wytyczanie nowych kierunków kształcenia. Centrum Kształcenia Podyplomowego Uczelni Łazarskiego wyróżnia jedna z najbogatszych i najbardziej różnorodnych ofert na rynku usług edukacyjnych w zakresie kształcenia podyplomowego, którą budujemy i wciąż rozwijamy ze swoimi partnerami. Od kilku lat z powodzeniem realizujemy program MBA Energetyka, w którym stawiamy na rozwój kompetencji managerów odpowiedzialnych za projekty inwestycyjne w obszarze energetyki. Współpraca z Polimex Mostostal S.A., a od roku z PGE Polską Grupą Energetyczną to najwyższe potwierdzenie naszej ekspertyzy w tym obszarze - konkluduje dr Małgorzata Gałązka-Sobotka, dziekan Centrum Kształcenia Podyplomowego Uczelni Łazarskiego.
Więcej informacji o nowym kierunku studiów znajduje się TUTAJ.
W przypadku pytań, zapraszamy do kontaktu z naszym Działem Rekrutacji, tel.: 501 622 513, e-mail: ckp@lazarski.edu.pl