Kurs „Terapeuta zajęciowy w lecznictwie otwartym” jest skierowany do osób w wieku 18-64 lat, posiadających co najmniej wykształcenie na poziomie III Polskiej Ramy Kwalifikacji, które są aktywne zawodowo lub planują podjąć zatrudnienie w sektorze ochrony zdrowia. Program kształcenia odpowiada na rosnące zapotrzebowanie na usługi terapeutyczne, wynikające z deinstytucjonalizacji usług zdrowotnych, zmian demograficznych oraz wzrostu liczby osób z chorobami przewlekłymi. Kurs jest formą wsparcia realizowaną w ramach projektu nr FERS.01.05-IP.08-0460/23.
Informacje ogólne o kursie:
- Forma kursu: Hybrydowa (3 zjazdy online i 2 zjazdy stacjonarne na Uczelni Łazarskiego)
- Łączna liczba godzin kursu: 70 godzin dydaktycznych (1h=45min)
- Udział zajęć prowadzonych w wersji on-line: 42 godziny
- ECTS: 10 punktów ECTS
- Poziom PRK: 6
Celem kursu „Terapeuta zajęciowy w lecznictwie otwartym” jest przygotowanie terapeutów zajęciowych do pracy w zespołach lecznictwa otwartego, ze szczególnym uwzględnieniem podstawowej opieki zdrowotnej (POZ). Uczestnicy zdobędą wiedzę na temat organizacji POZ, profilaktyki zdrowotnej, edukacji zdrowotnej oraz niezbędnych przepisów prawnych. Nauczą się także efektywnej pracy w zespołach interdyscyplinarnych, komunikacji z pacjentem i jego rodziną oraz motywowania pacjentów do powrotu do zdrowia i samodzielności.
Kurs obejmuje dwa moduły:
- Moduł I – Moduł ogólny, obejmujący m.in. zagadnienia związane z rolą i zadaniami POZ, promocją zdrowia, deinstytucjonalizacją usług zdrowotnych, podstawami komunikacji interpersonalnej oraz wybranymi elementami prawa dotyczącymi zawodu terapeuty zajęciowego.
- Moduł II – Moduł specjalistyczny, koncentrujący się na terapii zajęciowej w różnych obszarach, takich jak pediatria, geriatria i psychiatria, z uwzględnieniem diagnostyki, programowania terapii oraz studiów przypadków.
Program opracowany na potrzeby realizacji projektu pn. „Kompetencje dorosłych dla rynku pracy i nowoczesnej gospodarki – sektor ochrony zdrowia” (numer projektu: FERS.01.05-IP.08-0460/23) realizowanego w ramach Programu Fundusze Europejskie dla Rozwoju Społecznego 2021-2027 współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego Plus.
Rekrutacja będzie prowadzona do 27 kwietnia 2025 roku. Szczegóły dotyczące procesu rekrutacyjnego, wymaganych dokumentów oraz formularza zgłoszeniowego znajdują się na stronie rekrutacji: Kliknij Tutaj!
O przyjęciu decyduje łączna liczba uzyskanych punktów zgodnie z kryteriami zawartymi w Regulaminie rekrutacji. Wyniki rekrutacji zostaną ogłoszone 30 kwietnia.
Partnerem kursu jest: Związek Pracodawców Opieki Integrowanej Opartej na Wartości – SPOIWO.
____________________________________________________________________________________
Dodatkowe informacje o rekrutacji można uzyskać w Biurze Centrum Kształcenia Podyplomowego Uczelni Łazarskiego:
Adres: ul. Świeradowska 43, 02-662 Warszawa, sektor E, parter, pokój 56.
e-mail: ckp@lazarski.edu.pl
tel.: (+48) 22 54 35 322
Dostępność pracowników do kontaktu bezpośredniego w godzinach pracy, tj. od poniedziałku do piątku w godz. 9:00-16:00.
Dodatkowe informacje o projekcie można uzyskać w Dziale Projektów Strukturalnych Uczelni Łazarskiego:
Adres: ul. Świeradowska 43, 02-662 Warszawa, pok. 307 (Biuro Projektu)
e-mail: projekty@lazarski.edu.pl
Telefon: (+48)225435411
Biuro Projektu, zgodnie z informacją o dostępności architektonicznej siedziby Uczelni Łazarskiego, spełnia standardy dostępności architektonicznej.
Dostępność personelu do kontaktu bezpośredniego w godzinach pracy, tj. od poniedziałku do piątku w godz. 8:00-16:00.
#FunduszeUE #FunduszeEuropejskie