Adresatami studiów podyplomowych są przede wszystkim osoby pełniące funkcje publiczne w wyniku wyborów: wójtowie, burmistrzowie, prezydenci miast, starostowie, członkowie zarządów powiatów, marszałkowie, członkowie zarządów województw, a także powołania oraz mianowania. Kierunek adresowany jest również do urzędników i pracowników administracji publicznej, którzy z racji na swoje zadania, zajmują się (lub będą się zajmować) podejmowaniem i prowadzeniem współpracy międzynarodowej.
Program studiów stworzony został zgodnie z ideą Centrum Kształcenia Podyplomowego Uczelni Łazarskiego tj. kształcenia praktyków przez praktyków, zaś zajęcia prowadzą eksperci w zakresie stosunków międzynarodowych, administracji oraz dyplomacji, w tym byli i urzędujący ambasadorzy.
?Podstawowym celem kształcenia w ramach studiów jest zaprezentowanie słuchaczom teoretycznych i praktycznych podstaw współpracy międzynarodowej i dyplomacji. Studia mają na celu wzmocnienie potencjału urzędników i pracowników administracji publicznej. W toku nauki słuchacze dowiedzą się jak powinno wyglądać nawiązywanie współpracy z podmiotami publicznymi i prywatnymi funkcjonującymi w przestrzeni międzynarodowej, uzyskają wiedzę na temat rozpoznawania i interpretowania różnic kulturowych oraz podstaw savoir-vivre, a także zgłębią tajniki protokołu dyplomatycznego. Ponadto, słuchacze poznają praktyczne aspekty prowadzenia negocjacji i mediacji w skali międzynarodowej, a także zasady rozwiązywania sporów oraz skutecznego rzecznictwa interesów (lobbingu)? ? mówi dr Robert Szczepankowski, kierownik studiów ?Współpraca międzynarodowa i dyplomacja publiczna?.
Program studiów podyplomowych ?Współpraca międzynarodowa i dyplomacja publiczna? jest także odpowiedzią na daleko idącą internacjonalizację działalności polskich przedsiębiorstw, która wymaga uzyskania odpowiednich kwalifikacji i umiejętności, pozwalających zwiększać potencjał tych przedsiębiorstw ? oferta studiów zainteresuje więc także pracowników podmiotów gospodarczych, które prowadzą szeroko pojętą współpracę międzynarodową.
Więcej informacji o tym kierunku znajduje się TUTAJ. Aplikuj on-line.
Masz pytania? Zapraszamy do kontaktu z Aleksandrą Bonarską-Dzięcioł, tel.: 22 54 35 322, e-mail: ckp@lazarski.edu.pl.