W toku studiów słuchacze zdobywają także wiedzę i umiejętności, aby pomagać nauczycielom w organizowaniu wewnątrzszkolnego systemu doradztwa oraz zajęć związanych z wyborem kierunku kształcenia i zawodu.
Elementem wzbogacającym program jest coaching traktowany w kategoriach kluczowej umiejętności wychowawczej, niezwykle przydatnej w praktyce współczesnego nauczyciela, pedagoga szkolnego, doradcy zawodowego.
Program zajęć uwzględnia m.in. zagadnienia takie jak: komunikacja interpersonalna, psychologia komunikacji i specyfika rozmowy doradczej; alternatywne możliwości kształcenia dla uczniów z problemami emocjonalnymi i niedostosowanych społecznie; diagnoza predyspozycji zawodowych; coaching w pracy wychowawczej z młodzieżą i wiele innych.
Absolwenci studiów zyskują wiedzę i praktyczne umiejętności z zakresu poradnictwa edukacyjnego i zawodowego, możliwe do wykorzystania w różnorodnych placówkach edukacyjnych oraz instytucjach rynku pracy. Pozyskują kompetencje w obszarze zastosowania coachingu w pracy wychowawczej oraz w rozwoju zawodowym i osobistym. W toku studiów słuchacze nabywają także umiejętności posługiwania się profesjonalnymi narzędziami do badania preferencji edukacyjnych oraz predyspozycji zawodowych klientów w różnym wieku i na różnych etapach edukacji i kariery.
Studia są skierowane do osób zatrudnionych w szkołach i placówkach oświatowych, absolwentów studiów wyższych zawodowych lub magisterskich posiadających przygotowanie pedagogiczne, a także do osób, które planują swoją karierę zawodową w systemie poradnictwa zawodowego, są absolwentami pedagogiki, psychologii, socjologii, politologii lub innego kierunku społecznego i posiadają kwalifikacje pedagogiczne.
Rekrutacja na ten kierunek trwa do 3 marca 2017 r. Program trwa trzy semestry. Aplikuj on-line.
Więcej informacji o kierunku znajduje się TUTAJ.
Dowiedz się, jak pozyskać dofinansowanie na studia podyplomowe.