Obecne wymagania stawiane legislatorom, coraz większa liczba wydawanych aktów prawnych i stopień skomplikowania systemu prawnego sprawiają, że coraz częściej na rynku pracy poszukiwane są osoby z wiedzą teoretyczną i praktyczną w zakresie legislacji.
Studia adresowane są do prawników, osób pracujących albo zaczynających pracę w administracji rządowej i samorządowej, gdzie konieczna jest znajomość zasad tworzenia aktów prawnych.
Studia umożliwiają poznanie konstytucyjnego systemu aktów prawnych, przebiegu rządowego i parlamentarnego procesu legislacyjnego, prawa międzynarodowego i legislacji europejskiej. Słuchacze poznają metodykę pracy legislatora oraz zarządzania procesem tworzenia i przyjmowania aktu normatywnego, jak również zdobędą umiejętności związane ze sporządzeniem aktów prawnych i formułowaniem opinii prawnych.
- Opracowując program naszych studiów podyplomowych położyliśmy szczególny nacisk na praktykę pisania opinii i aktów prawnych. Nasza kadra to praktycy na co dzień pracujący w departamentach prawnych ministerstw , Biurze Legislacyjnym Sejmu oraz Rządowym Centrum Legislacji. Nasze studia dają możliwość rozpoczęcia kariery zawodowej w legislacji i podniesienia kwalifikacji zawodowych osób już pracujących w komórkach prawnych urzędów - mówi Magdalena Malinowska-Wójcicka, kierownik studiów podyplomowych Legislacja w praktyce Uczelni Łazarskiego.
Uwaga. Ukończenie studiów podyplomowych z legislacji jest uznawane za równoważne z ukończeniem aplikacji legislacyjnej. Program studiów obejmuje 185 godz. Absolwentom Uczelni Łazarskiego przysługuje 20% zniżki przy zapisach na studia.
Sprawdź program studiów i zasady rekrutacji.
Masz pytania? Zapraszamy do kontaktu z Sylwią Chojnacką, tel.: 22 54 35 322, e-mail: ckp@lazarski.edu.pl.