Studia podyplomowe Prawo sportu i rozrywki Uczelni Łazarskiego są adresowane do wszystkich osób zainteresowanych prawem sportu i rozrywki oraz stosujących prawo w praktyce. Ich ukończenie może być szczególnie przydatne dla osób, które chcą rozwijać karierę zawodową w branży sportowej i rozrywkowej, a także osób współpracujących z tymi branżami.
Szczególnie polecamy:
- absolwentom prawa i wychowania fizycznego
- pracownikom związków sportowych i innych struktur organizacyjnych sportu
- pracownikom administracji publicznej zajmującym się sportem i rozrywką
- sportowcom, trenerom i instruktorom
- menedżerom zarządzającym publicznymi lub prywatnymi obiektami sportowymi
- menedżerom sportu, rekreacji i rozrywki
- organizatorom wydarzeń sportowo-rozrywkowych i imprez masowych
- specjalistom ds. pozyskiwania sponsorów wydarzeń sportowo-rozrywkowych
- specjalistom ds. marketingu sportowego
Na studiach będą omawiane m.in. zagadnienia z zakresu prawa sportowego, bezpieczeństwa w sporcie, rozwiązywania sporów sądowych, prawa konkurencji w sporcie i rozrywce, pozycji prawnej sportowców oraz organizatorów działalności sportowej i rozrywkowej.
Studenci poznają przepisy prawa cywilnego, karnego, podatkowego i antymonopolowego, które ściśle wiążą się z aktywnością w sferze sportu i rozrywki.
Zajęcia poprowadzą wybitni akademicy i doświadczeni praktycy prawa, członkowie Polskiego Towarzystwa Prawa Sportowego, prelegenci wielu konferencji poświęconych zagadnieniom prawa sportowego.
Pomysłodawcą i kierownikiem studiów podyplomowych Prawo sportu i rozrywki Uczelni Łazarskiego jest dr hab. Marek Kolasiński, specjalista od prawa Unii Europejskiej, sportu, konkurencji i własności intelektualnej.
Rekrutacja trwa do 15 października 2015 r.
Sprawdź zasady rekrutacji i aplikuj on-line.
Masz pytania? Zapraszamy do kontaktu z Sylwią Chojnacką, tel.: 22 54 35 322, e-mail: ckp@lazarski.edu.pl.