Zapraszamy na jedno z najważniejszych w Europie Środkowo-Wschodniej wydarzeń poświęconych innowacjom w ochronie zdrowia – 22. Międzynarodowy Kongres Ogólnopolskiego Systemu Ochrony Zdrowia "Innowacyjna Ochrona Zdrowia". Spotkanie odbędzie się w dniach 4-5 kwietnia 2017 roku (wtorek-środa) w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach. Centrum Kształcenia Podyplomowego Uczelni Łazarskiego objęło patronat nad wydarzeniem.
Międzynarodowy Kongres OSOZ jest miejscem, gdzie spotykają się przedstawiciele środowiska medycznego, farmaceutycznego oraz organizacji rynku ochrony zdrowia, politycy, naukowcy, lekarze i pielęgniarki, menedżerowie placówek medycznych, pacjenci, firmy działające w sektorze, studenci uczelni medycznych.
Organizatorzy wydarzenia spodziewają się łącznie ponad 1200 gości oraz ponad 70 prelegentów z Polski i zagranicy. Na 2 dni spotkania zaplanowane są liczne debaty z udziałem ekspertów oraz łącznie 12 sesji tematycznych.
W nowoczesnej formule programowej poruszone zostaną tematy, które są kluczowe z punktu widzenia rynku medycznego i farmacji, w tym m.in.: elektroniczna dokumentacja medyczna 2018, Kompetencje menedżerów i kadr medycznych w dobie cyfryzacji, koordynowana opieka zdrowotna, dyrektywa fałszywkowa i wyzwania dla rynku, opieka farmaceutyczna w Polsce i Europie, farmacja szpitalna.
Podczas Kongresu odbędzie się sesja partnerska Centrum Kształcenia Podyplomowego Uczelni Łazarskiego z udziałem wykładowców i liderów ochrony zdrowia – MBA w Ochronie Zdrowia Uczelni Łazarskiego pt. Czynniki sukcesu w zarządzaniu podmiotem leczniczym.
W sesji udział wezmą:
dr Małgorzata Gałązka-Sobotka – Dyrektor Centrum Kształcenia Podyplomowego Uczelni Łazarskiego, Kierownik programu MBA w Ochronie Zdrowia, a także Dyrektor Instytutu Zarządzania w Ochronie Zdrowia Uczelni Łazarskiego.
Piotr Pobrotyn – Dyrektor Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego we Wrocławiu, wykładowca w programie MBA w Ochronie Zdrowia na Uczelni Łazarskiego.
Jerzy Gryglewicz – lekarz, lider merytoryczny modułu: Zarządzanie finansami w jednostkach ochrony zdrowia w programie MBA w Ochronie Zdrowia na Uczelni Łazarskiego, ekspert Instytutu Zarządzania w Ochronie Zdrowia Uczelni Łazarskiego.
Jakub Marczak – ekspert zarządzania procesowego i Lean Management, wykładowca w programie MBA w Ochronie Zdrowia, a także Lean Management na Uczelni Łazarskiego.
Marek Wesołowski – lekarz chirurg, ekspert rynku medycznego w dziedzinie zarządzania i analizy informacji, Prezes firmy SGA zajmującej się oceną efektywności w ochronie zdrowia, analizą potrzeb zdrowotnych i skutecznością medyczną jednostek medycznych, wykładowca w programie MBA w Ochronie Zdrowia na Uczelni Łazarskiego.
dr Bart Tkaczyk – MBA, doradca strategiczny, ekspert w dziedzinie zarządzania, wykładowca w programie MBA w Ochronie Zdrowia na Uczelni Łazarskiego.
Anna Urbańska – Master Trener Structogramu – metody rozwojowo-edukacyjnej, neurocaoch, wykładowca na kierunku Neuro-Przywództwo na Uczelni Łazarskiego.
Dariusz Oleński – ekspert w dziedzinie zarządzania, Dyrektor Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Białej Podlaskiej.
dr Wojciech Puzyna – doktor nauk medycznych, Prezes Zarządu Centrum Medycznego „Żelazna” sp. z o.o., Dyrektor Szpitala św. Zofii w Warszawie.
Dorota Ząbek – Dyrektor Radomskiego Centrum Onkologii, absolwentka programu MBA w Ochronie Zdrowia na Uczelni Łazarskiego.
Oprócz debat, wykładów, warsztatów i sesji partnerów zagranicznych, zorganizowana zostanie tzw. Strefa Innowacji, czyli wystawa kreatywnych rozwiązań w ochronie zdrowia. Wieczorem, na zakończenie pierwszego dnia spotkania odbędzie się wyjątkowe wydarzenie – Gala Liderów Ochrony Zdrowia.
Udział w konferencji jest bezpłatny, ze względu na organiczną liczbę miejsc wymagana jest rejestracja.
Pełny program Kongresu oraz formularz rejestracyjny znajdują się na stronie internetowej wydarzenia.