Celem kształcenia jest przedstawienie formalnych wiadomości związanych z udzielaniem świadczeń zdrowotnych z wykorzystaniem teleinformatycznych środków przekazu i innych systemów łączności, a także zasadami działania AI w ochronie zdrowia.
Ponadto celem kształcenia jest wykreowanie u Słuchaczy umiejętności praktycznych, które pozwolą na samodzielne rozwiązywanie problemów dotyczących udzielania świadczeń zdrowotnych na odległość i wykorzystywania algorytmów AI w procesie diagnostyki, rehabilitacji, konsultacji i monitoringu chorych.
Organizacja zajęć:
- Studia trwają dwa semestry;
- Zajęcia rozpoczynają się w II połowie października, odbywają się 1-2 w miesiącu w formie dwudniowych(sobotnio-niedzielnych) zjazdów;
- w tym 116 godzin przewidzianych w formie zdalnej;
- Zajęcia zdalne mają na celu wyposażenie Słuchaczy w narzędzia pozwalające na szeroko pojętą obsługę świadczeń zdrowotnych z pominięciem osobistego kontaktu na płaszczyźnie personel medyczny – pacjent, personel zajmujący się rozliczaniem i kontrolą wykonanych świadczeń i podmiotem nadzorującym wykonanie określonych czynności.
Warunkiem ukończenia studiów jest:
- Uzyskanie zaliczeń z każdego modułu/przedmiotu kształcenia (test 20 pytań jednokrotnego wyboru);
- Obecności na poziomie 70%
- Pozytywny wynik z ustnego egzaminu dyplomowego przed komisją.
Uczelnia zastrzega sobie prawo do niewielkich zmian w programie lub organizacji zjazdów.
Uruchomienie kierunku jest uzależnione od liczby kandydatów.
Harmonogram studiów przygotowany zostanie po zakończeniu procesu rekrutacji.
W zależności od sytuacji epidemiologicznej w kraju, liczebności zrekrutowanej grupy liczba godzin zdalnych (na odległość) i form on-line może ulec zwiększaniu.
Wymagania wstępne:
Dyplom ukończenia studiów wyższych magisterskich na kierunkach: prawo, administracja, medycznym, fizjoterapia, pielęgniarstwo i/lub położnictwo, ratownictwo medyczne, zarządzanie i marketing, zdrowie publiczne, psychologia, socjologia, politologia, stosunki międzynarodowe.