Rekrutacja otwarta

Legislation in practice

Zarejestruj się
Edycja studiów: XI edycja
Type of studies: Studia podyplomowe
Duration: 1 rok (2 semestry, 194 godzin)
Studies mode:
  • Niestacjonarny

Programme description and objectives

Are these studies for you?

Study programme

Programme benefits

Academic staff

Magdalena Malinowska-Wójcicka

Jakub Bennewicz

Autor publikacji w zakresie procedury tworzenia aktów prawnych, w tym przede wszystkim projektów umów międzynarodowych i ustaw wnoszonych przez Radę Ministrów, a także w zakresie prawa Unii Europejskiej.

Elżbieta Kamińska

Główny legislator w Rządowym Centrum Legislacji, gdzie uczestnicząc w procesie legislacyjnym na etapie rządowym zajmuje się sporządzaniem i opiniowaniem projektów ustaw, opiniowaniem projektów założeń projektu ustawy oraz projektów rozporządzeń.

Artur Kowalski

Radca prawny. Ekspert w zakresie tworzenia tekstów jednolitych aktów normatywnych.

Anna Kubik

Obecnie radca prawny w Ministerstwie Infrastruktury, gdzie tworzy i opiniuje projekty aktów normatywnych w zakresie szeroko pojętej infrastruktury oraz  wykonuje zastępstwo procesowe przed sądami.

Anna Łubińska-Bujak

Absolwentka Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego. Ukończyła aplikację legislacyjną oraz Podyplomowe Studium Zagadnień Legislacyjnych Uniwersytetu Warszawskiego.

Heronim Krzysztof Ostrowski

Członek Polskiego Towarzystwa Legislacji. Ukończył studia doktoranckie na Uniwersytecie Warszawskim. Pisze pracę doktorską z zakresu prawa sprzedaży konsumenckiej. Przewodniczący Stałego Polubownego Sądu Konsumenckiego w Warszawie. 

Monika Walewska

Absolwentka Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego. Ukończyła także aplikację legislacyjną oraz Podyplomowe Studium Zagadnień Legislacyjnych Uniwersytetu Warszawskiego.

Wioletta Wichrowska

Jest członkiem Zespołu Ortograficzno-Onomastycznego oraz Zespołu Języka Prawnego Rady Języka Polskiego przy Prezydium Polskiej Akademii Nauk.

Opłaty za studia

Dostępne formy opłat na kierunku Legislation in practice :

Płatność jednorazowa

Opłata rekrutacyjna: 200 zł

Czesne: 5 600 zł

Raty: 1 x 5 600 zł

Wyświetl terminy płatności czesnego

Terminy płatności czesnego:

∙ 1 rata - 10 października 2025

Całkowity koszt: 5 800 zł

Po zastosowaniu zniżki 10%

Płatność w 2 ratach

Opłata rekrutacyjna: 200 zł

Czesne: 5 800 zł

Raty: 2 x 2 900 zł

Wyświetl terminy płatności czesnego

Terminy płatności czesnego:

∙ 1 rata - 10 października 2025
∙ 2 rata - 1 lutego 2025

Całkowity koszt: 6 000 zł

Po zastosowaniu zniżki 10%

Płatność w 4 ratach

Opłata rekrutacyjna: 200 zł

Czesne: 6 000 zł

Raty: 4 x 1 500 zł

Wyświetl terminy płatności czesnego

Terminy płatności czesnego:

∙ 1 rata - 10 października 2025
∙ 2 rata - 15 grudnia 2025
∙ 3 rata - 1 lutego 2026
∙ 4 rata - 1 kwietnia 2026

Całkowity koszt: 6 200 zł

Po zastosowaniu zniżki 10%

Dostępne zniżki:

**zniżki nie łączą się z innymi zniżkami


Application process

Warunki przyjęcia

Aby zgłosić się na studia, kandydat musi:

  1. Posiadać dyplom ukończenia studiów wyższych (tytuł zawodowy: licencjat, inżynier, lekarz, magister) lub odpis dyplomu doktorskiego.
  2. Wypełnić kompletny formularz zgłoszeniowy dostępny na stronie rekrutacja-ckp.lazarski.pl.
  3. Dokonać opłaty rekrutacyjnej w wysokości 200 zł na indywidualny numer subkonta bankowego podany w procesie IRK. Tytułem przelewu: ckp_imię i nazwisko kandydata_25_26.
  4. Załączyć wymagane dokumenty:
    • skan dyplomu ukończenia studiów wyższych,
    • CV,
    • dowód dokonania opłaty rekrutacyjnej.

O przyjęciu decyduje kolejność zgłoszeń.

Kandydaci z dyplomem zagranicznym

Osoby posiadające zagraniczny dyplom i chcące kontynuować naukę w Polsce na poziomie podyplomowym podlegają odrębnym przepisom dotyczącym uznawania dyplomów.

W przypadku cudzoziemców wymagany jest posiadanie:

  • dyplomu ukończenia studiów wyższych w Polsce, albo dyplomu ukończenia studiów wyższych za granicą uznanego za równoważny z dyplomem polskim lub nostryfikowanego na zasadach określonych w odrębnych przepisach
  • kandydaci legitymujący się dyplomem ukończenia studiów wydanym za granicą, który nie uprawnia do kontynuacji kształcenia w Polsce (tj. nieobjętym uznawalnością na podstawie umów międzynarodowych lub nostryfikacji), są zobowiązani do przedstawienia pisemnej informacji wydanej przez dyrektora NAWA, potwierdzającej ich uprawnienie do ubiegania się o przyjęcie na studia podyplomowe.
  • tłumaczenie wymaganych dokumentów na język polski przez tłumacza przysięgłego
  • legalizacja dyplomu lub klauzula apostille (oryginał do wglądu)
  • zaleca się uzyskanie pisemnego potwierdzenia akceptacji dyplomu zagranicznego przez Narodową Agencję Wymiany Akademickiej (NAWA).
  • certyfikatu, który będzie stanowił podstawę do uznania poziomu znajomości języka (B2) do studiowania w Polsce wydany przez uprawnione instytucje (opracowany zostanie katalog certyfikatów)

Po przyjęciu na studia

Osoby przyjęte na studia, po otrzymaniu informacji o uruchomieniu kierunku, są zobowiązane do:

  • przedstawienia w Dziekanacie Łazarski Executive Education oryginału dyplomu ukończenia studiów wyższych oraz dowodu osobistego w celu weryfikacji (terminy dyżurów będą podawane przez Wirtualną Uczelnię),
  • podpisania umowy o odpłatności za studia za pośrednictwem platformy Autenti (bezpłatnej, zewnętrznej platformy do podpisywania umów elektronicznych).

Ważne informacje

  • Informacja o uruchomieniu kierunku przekazywana jest uczestnikom drogą elektroniczną po zakończeniu rekrutacji.
  • Uruchomienie studiów zależy od liczby kandydatów. W przypadku nieuruchomienia kierunku opłata rekrutacyjna jest zwracana na wskazane konto.
  • W przypadku przesyłania danych osobowych drogą mailową należy przesyłać pliki zaszyfrowane i skompresowane (np. programami 7-Zip, WinZip, WinRAR) oraz zabezpieczone hasłem. Hasło należy przesłać w osobnej wiadomości e-mail lub SMS pod numer telefonu: (+48) 518 017 404.
  • Regulamin
Zarejestruj się