Programme description and objectives
Are these studies for you?
Study programme
Programme benefits
Academic staff
dr n. ekon. Małgorzata Gałązka-Sobotka
Dziekan Łazarski Executive Education oraz Dyrektor Instytutu Zarządzania w Ochronie Zdrowia Uczelni Łazarskiego. Od 2015 r. wiceprzewodnicząca Rady Narodowego Funduszu Zdrowia (członek rady od 2010 r.)
mec. Oskar Luty
Adwokat oraz partner w warszawskiej Kancelarii Fairfield. Specjalizuje się w zagadnieniach prawa ochrony zdrowia, w tym w szczególności w prawie medycznym, farmaceutycznym i wyrobów medycznych.
Michał Byliniak
Dyrektor Generalny Związku Pracodawców Innowacyjnych Firm Farmaceutycznych INFARMA.
Marcin Flak
Radca prawny oraz partner w warszawskiej Kancelarii Fairfield. Kieruje kompleksowym, bieżącym doradztwem dla firm farmaceutycznych, podmiotów z branży suplementów diety i żywności funkcjonalnej oraz przedsiębiorców działających na rynku aptecznym.
Karol Korszuń
Adwokat oraz partner w warszawskiej Kancelarii Fairfield. Doradza podmiotom z branży Life Sciences działającym na wszystkich poziomach obrotu – od producentów i wytwórców, poprzez dystrybutorów, hurtownie farmaceutyczne, po apteki ogólnodostępne.
Oskar Platta
Ekspert prawny OIGWM Polmed. Jest adwokatem i Senior Associate w Kancelarii Fairfield. Specjalizuje się w doradztwie prawnym dla sektora wyrobów medycznych, farmaceutycznego oraz healthcare.
Patryk Bożyk
Prawnik z kilkunastoletnim doświadczeniem w branży farmaceutycznej, specjalizujący się w kompleksowym wsparciu podmiotów sektora life science we wdrażaniu systemów informatycznych.
Marcin Tomasik
Adwokat i Partner w kancelarii Tomasik&Jaworski. Doradza przedsiębiorcom i organizacjom z branż regulowanych. Specjalizuje się w obszarze compliance oraz postępowaniach z tytułu nieuczciwej konkurencji, administracyjnych i karnych.
Tomasz Jaworski
Partner w kancelarii Tomasik Jaworski. Zajmuje się lekami, wyrobami medycznymi i gospodarką odpadami. Aktywny na rynku od 2002 r. Radca prawny od 2008 r. Doradza firmom i organizacjom branżowym.
dr Szymon Okoń
Partner w kancelarii Schoenherr. Od 2024 roku pełni funkcję partnera w warszawskim biurze kancelarii Schoenherr. Specjalizuje się w prawnych i finansowych aspektach rynków kapitałowych, bankowości i finansów.
Krzysztof Kopeć
Prezes Polskiego Związku Pracodawców Przemysłu Farmaceutycznego zrzeszającego największe krajowe firmy farmaceutyczne, które gwarantują bezpieczeństwo lekowe Polski i rozwój gospodarczy kraju.
Pablo Rojas Abbad
Legal & Compliance Senior Manager – Senior Legal Counsel w MedTech Europe, gdzie zajmuje się zagadnieniami z zakresu prawa i zgodności, koncentrując się na wdrażaniu Kodeksu etycznego postępowania biznesowego MedTech Europe.
Kornel Lukaszczyk
yrektor jednostki notyfikowanej i doświadczony senior audytor z wykształceniem w zakresie Elektroniki Biomedycznej (Politechnika Śląska, Wydział Automatyki, Elektroniki i Informatyki).
Aleksandra Rodatus-Gil
Dyrektor Departamentu Nadzoru i Badań Klinicznych Wyrobów Medycznych, ekspert ds. wspólnej oceny jednostek notyfikowanych oraz jednostek ubiegających się o wyznaczenie; specjalistka od kilkunastu lat pracuje w nadzorze rynku wyrobów medycznych.
Arkadiusz Grądkowski
Prezes Ogólnopolskiej Izby Gospodarczej Wyrobów Medycznych POLMED, Członek Zarządu MedTech Europe. Arkadiusz Grądkowski od 2020 roku odpowiada za realizację celów Izby POLMED.
Aleksandra Luty
Niezależna ekspertka, radczyni prawna z kilkunastoletnim doświadczeniem, które zdobywała zarówno w dużych firmach, jak i kancelariach prawnych, w tym przez 10 lat jako Dyrektorka Działu Prawnego międzynarodowej korporacji.
Radosław Tymiński
Marta Kuźnicka
Ekspertka ds. regulacji AI w medycynie, konsultantka i Head of Quality & Regulatory w Infermedica. Odpowiada za strategię zgodności wyrobów medycznych AI z globalnymi regulacjami, takimi jak MDR, FDA, TGA w Australii, Anvisa w Brazylii.
Wojciech Czyżewsk
Ewa Ligaj-Grabowska
Compliance Officer z pond 15 letnim doświadczeniem w branży farmaceutycznej w firmach innowacyjnych oraz generycznych.
Mariusz Łaski
Prawnik in-house w Paul Hartmann Polska. Praktyk. Dyrektor odpowiedzialny za obszar prawny, HR i compliance.
Katarzyna Kęsik Olędzka
Doradca, szkoleniowiec i audytor w sektorze farmaceutycznym, specjalizująca się w zagadnieniach nadzoru, jakości i regulacji prawnych.
Magdalena Żak
Radca prawny, Legal Director MedTech CEE North, Surgery CEE, Vision CEMA w Johnson & Johnson Poland sp. z o.o.
Michał Popiół
Head of Cloud Center of Excellence oraz Cloud Solution Architect w APN Promise S.A
Janusz Poczewka
Posiada ponad 25 lat doświadczenia w obszarze zarządzania ryzykami funkcjonowania przedsiębiorstw zarówno finansowych: Citibank (Poland) S.A., Deutsche Bank PBC S.A, jak również niefinansowych: Siemens Sp. z o.o., Siemens Healthcare Sp. z o.o.
Partners



Opłaty za studia
- opłata rekrutacyjna w wysokości 200 zł
- 20% zniżki dla absolwentów Uczelni Łazarskiego**
*opłata za całość studiów obowiązuje do 30.11.2025 r.
**zniżki nie łączą się z innymi zniżkami
Application process
Warunki przyjęcia
Aby zgłosić się na studia, kandydat musi:
- Posiadać dyplom ukończenia studiów wyższych (tytuł zawodowy: licencjat, inżynier, lekarz, magister) lub odpis dyplomu doktorskiego.
- Wypełnić kompletny formularz zgłoszeniowy dostępny na stronie rekrutacja-ckp.lazarski.pl.
- Dokonać opłaty rekrutacyjnej w wysokości 200 zł na indywidualny numer subkonta bankowego podany w procesie IRK. Tytułem przelewu: ckp_imię i nazwisko kandydata_25_26.
- Załączyć wymagane dokumenty:
- skan dyplomu ukończenia studiów wyższych,
- CV,
- dowód dokonania opłaty rekrutacyjnej.
O przyjęciu decyduje kolejność zgłoszeń.
Kandydaci z dyplomem zagranicznym
Osoby posiadające zagraniczny dyplom i chcące kontynuować naukę w Polsce na poziomie podyplomowym podlegają odrębnym przepisom dotyczącym uznawania dyplomów.
Aby dowiedzieć się, czy Twój dyplom wymaga nostryfikacji: sprawdź szczegóły.
W przypadku cudzoziemców wymagany jest posiadanie:
- dyplomu ukończenia studiów wyższych w Polsce, albo dyplomu ukończenia studiów wyższych za granicą uznanego za równoważny z dyplomem polskim lub nostryfikowanego na zasadach określonych w odrębnych przepisach
- tłumaczenie wymaganych dokumentów na język polski przez tłumacza przysięgłego
- legalizacja dyplomu lub klauzula apostille (oryginał do wglądu)
- zaleca się uzyskanie pisemnego potwierdzenia akceptacji dyplomu zagranicznego przez Narodową Agencję Wymiany Akademickiej (NAWA).
- certyfikatu, który będzie stanowił podstawę do uznania poziomu znajomości języka (B1) do studiowania w Polsce wydany przez uprawnione instytucje (opracowany zostanie katalog certyfikatów)
Po przyjęciu na studia
Osoby przyjęte na studia, po otrzymaniu informacji o uruchomieniu kierunku, są zobowiązane do:
- przedstawienia w Dziekanacie Łazarski Executive Education oryginału dyplomu ukończenia studiów wyższych oraz dowodu osobistego w celu weryfikacji (terminy dyżurów będą podawane przez Wirtualną Uczelnię),
- podpisania umowy o odpłatności za studia za pośrednictwem platformy Autenti (bezpłatnej, zewnętrznej platformy do podpisywania umów elektronicznych).
Ważne informacje
- Informacja o uruchomieniu kierunku przekazywana jest uczestnikom drogą elektroniczną po zakończeniu rekrutacji.
- Uruchomienie studiów zależy od liczby kandydatów. W przypadku nieuruchomienia kierunku opłata rekrutacyjna jest zwracana na wskazane konto.
- W przypadku przesyłania danych osobowych drogą mailową należy przesyłać pliki zaszyfrowane i skompresowane (np. programami 7-Zip, WinZip, WinRAR) oraz zabezpieczone hasłem. Hasło należy przesłać w osobnej wiadomości e-mail lub SMS pod numer telefonu: (+48) 518 017 404.
- Regulamin